Parapet dla kota - pomysły i porady

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Bartolka
Posty: 1956
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:51
Płeć: Kobieta
Skąd: Poznań

Parapet dla kota - pomysły i porady

Post autor: Bartolka »

Moje dziewczynki uwielbiają parapety :-) Nie trzeba chyba wyjaśniać dlaczego, bo większość Waszych skarbów często spędza w tym miejscu czas. Nieznośna lekkość bytu nieosiągalnych przez szybę much i ptaszków to jedna z przyjemniejszych "aktywności" przy oknie. A przeciąganie się i wylegiwanie w wiosennych promieniach słońca to chyba jeden z najczęściej uwiecznianych na zdjęciach motywów. :-) Z tym przeciąganiem się właśnie u mnie nieciekawie wyglądało, bo parapety niestety mam zbyt wąskie i zdarzało się, że drzemiąc sobie smacznie, niemała już brysia zsuwała się na ziemię.

Nie będę się rozpisywać na temat moich pomysłów, bo zdjęcia najlepiej pokażą jakie rozwiązania znalazłam. <mrgreen>

Poniższe legowisko znalazłam w Zooplusie. Niestety, nie ma go aktualnie w sprzedaży. Producent to niemiecka firma PetFun

Obrazek

Obrazek

Jednak mając trzy kotki i jedną przyjemną okienną miejscówkę zaczęłam rozmyślać nad kolejnym pomysłem, aby każda baryłka miała miejsce dla siebie.

Tak to najczęściej wyglądało :-)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

A ponieważ zakupiłam w tym samym czasie legowiska od Rufiego, które dziewczynki po prostu uwielbiają... :-)

Obrazek

Obrazek

... wpadłam na pomysł i postanowiłam coś podobnego zrobić na parapet. Wymiary okiennej miejscówki podałam panu Leszkowi z firmy Rufi, pokazałam zdjęcia z każdej strony legowiska z Zooplusa i... łącząc mój entuzjazm i jego doświadczenie doszliśmy do porozumienia <lol>

A oto efekt :-)
Obrazek

Obrazek

Na moją prośbę jest cieńsze (łatwiej prać taki rozmiar) i niższe, aby nie zasłaniało widoku z okna :-)) Legowisko "przyklejone" jest na rzep do deski przymocowanej do parapetu w ten sam sposób, co zakupione w Zooplusie :-)

Obrazek

I powiem Wam, że cenowo wyszło tak samo jak legowisko w Zooplusie (200 zł), a jest solidnie wykonane i mieszczą się wszystkie kotki, choć zazwyczaj jest w nim jedna lub dwie. Okrągłe przeniosłam do innego pokoju i stało się azylem Bibulka :-)

:-) :kotek:
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mago »

Monika <pokłon>
Ogromnie Ci jestem wdzięczna za tak starannie i sensownie napisany post.

Przepiękne te legowiska!
Awatar użytkownika
madziulam2
Agilisowy Rezydent
Posty: 2820
Rejestracja: 17 lis 2009, 18:18
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków

Post autor: madziulam2 »

Monika świetne to legowisko - czy dobrze widzę, że ma dwie części??
Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent
Posty: 5837
Rejestracja: 18 lis 2011, 17:06
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Post autor: Danusia »

O rany Monika bomba <!>

wszystko :

Twój pomysł , parapeto-legowiska <shock> wspaniałe rozwiązanie :-)

ale wszystko przebijają Twoje fotki , fotorelacja wspaniała no i te laleczki kocie jakie cudowne <zakochana>

te oczki Luluńki poznam z daleka <zakochana> <serce>
Awatar użytkownika
Bartolka
Posty: 1956
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:51
Płeć: Kobieta
Skąd: Poznań

Post autor: Bartolka »

madziulam2 pisze:Monika świetne to legowisko - czy dobrze widzę, że ma dwie części??
Tak to wygląda, ale to jest jedno legowisko przedzielone na środku krawędzią :-) Pan Leszek chciał jedno duże bez podziału. To był mój pomysł, aby dziewczynki miały poczucie odgrodzenia od siebie.
Jeśli jesteście zainteresowane podobnym rozwiązaniem, możecie wysłać mu moją fotkę, bo nie ma tego w stałej produkcji, choć przyznał na końcu, że fajny był ten pomysł <mrgreen>
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Post autor: Sonia »

Super to wygląda.
Szkoda, że u mnie raczej nikt na parapecie nie leży, a już na pewno nie w towarzystwie :-/
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Post autor: Miss_Monroe »

Bartolko bardzo Ci dziękuję, że mi pomogłaś i otworzyłaś wątek z tym legowiskiem na parapet <pokłon> . Kilka dni zastanawiałam się co zrobić, w przyszłym miesiącu odezwę się do Pana Leszka w takim razie :-) Teraz u Rufiego w nowościach są posłanka do kupienia przykręcane do ściany, więc będziemy kombinować <lol>
Awatar użytkownika
Witcha
Posty: 453
Rejestracja: 19 mar 2012, 14:08

Post autor: Witcha »

Bartolko pomysł mega!!! podziwiam kocią opowieść (jak każdą Twoją) i wynik współpracy z Panem Leszkiem i :mdleje: padam z podziwu...

genialne

czy w związku z tym mogę skopiować zdjęcie i kiedyś skorzystać z pomysłu?
Awatar użytkownika
Molly
Posty: 2210
Rejestracja: 05 sie 2012, 00:02

Post autor: Molly »

rewelacja! a najfajniejsze, że są te bezpieczne boczki i futro może się wylegiwać z wyciaganiem łaputów, zwieszaniem łebka i ma cały czas wygodnie :)
Bardzo mi się podoba :)
Powinny być w stałej ofercie :)
Awatar użytkownika
asiak
Agilisowy Rezydent
Posty: 14463
Rejestracja: 27 kwie 2012, 11:28

Post autor: asiak »

Super pomysł! Bardzo mi sie podoba :)
Zablokowany