Parapet dla kota - pomysły i porady

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
zapcia2
Posty: 100
Rejestracja: 01 lip 2014, 15:12
Płeć: K
Skąd: Północ

Re: Parapet dla kota - pomysły i porady

Post autor: zapcia2 »

Miss_Monroe tak widzialam ale mamy tak zmontowane mieszkanko, ze parapety sa na wysokosci kolan i jakbym zamontowala cos takiego to by sie mi szafka kuchenna nie otwierala :D
a z tasma montazowa to moze byc mysl :D
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Parapet dla kota - pomysły i porady

Post autor: Miss_Monroe »

zapcia2 pisze:(...)a z tasma montazowa to moze byc mysl :D
Przymocowanie legowiska za pomocą taśmy może się sprawdzić :-)
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Parapet dla kota - pomysły i porady

Post autor: Luinloth »

Miss_Monroe pisze:Legowisko od Rufiego, którego zdjęcia zamieściłam jest przykręcane od spodu do parapetu
Miss_Monroe, a ono jest przykręcone jakoś "na zacisk" czy trzeba wiercić w parapecie? Pytam, bo na razie mieszkanie wynajmowane, więc musiałabym przekonać właściciela do zgody na kota - a do tego wszystkie przeróbki (legowiska, siatkowanie balkonów) musiałyby być nieinwazyjne i odwracalne... <hm>
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Parapet dla kota - pomysły i porady

Post autor: Miss_Monroe »

Legowisko jest przykręcane do parapetu bez jakiegokolwiek wiercenia. Jak wrócę do domu to mogę zrobić zdjęcie.
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Parapet dla kota - pomysły i porady

Post autor: Luinloth »

Dzięki! To już jesteśmy o argument bliżej kota ;)
Jeszcze muszę się dowiedzieć o nieinwazyjne siatki na balkon, ale to idę marudzić w innym wątku :).
Awatar użytkownika
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 1747
Rejestracja: 09 sty 2017, 18:55
Płeć: mężczyzna
Skąd: Szczecin

Re: Parapet dla kota - pomysły i porady

Post autor: Jaskier »

Korzystając z porad, które tu znalazłem postanowiłem popełnić legowisko dla kota na parapecie. Parapet ma grubość 28 mm szerokość u góry 16cm. Góra legowiska to płyta meblowa 80x40cm trzymana do parapetu dwiema listwami mocującymi, również z płyty meblarskiej.
Obrazek
W płycie legowiska od dołu wkręcone są elementy czegoś, co w okolicznym sklepie meblarskim nazywają "nóżką mini" - samą nóżkę wywaliłem a jej element mocujący wkręciłem w płytę. Daje to możliwość wkręcenia zwykłej śruby M5 bez konieczności przewiercania płyty na wylot - jakaś taka... czysta forma :-)
Potrzeba 6 szt takich nóżek - 4 w płycie i dwie w listewkach mocujących (po jednej, z tyłu).
Obrazek
Listwy mocujące z tyłu mają owe mini nóżki, z przodu otwór na wylot a w nim śrubę dociskającą (przez podkładki) listwy do parapetu. Z tyłu, w mini nóżkach jest krótki pręt gwintowany zrobiony ze śruby z obciętym łbem - dzięki temu listwa na tylnym końcu zachowuje odstęp od płyty tyci większy niż grubość parapetu. Gdy z przodu dociągniemy śrubami listwy mocujące, te naprężają się i dzięki temu całość trzyma się parapetu jak sołtys posady. :-D
Obrazek
Opis może trochę zawiły ale zapewniam że zrobienie czegoś takiego to kwadrans roboty.
Podusia to dwie poduszki 40x40cm rozprute, zszyte razem i powleczone kopertą z kostki ecrue.
Obrazek
Chciałbym napisać że pracy mało a radość kota nieoceniona ale... nie mam nawet zdjęcia kota siedzącego na owym legowisku a co dopiero wypoczywającego... może jeszcze wszystko przede mną.
Gdy kot zacznie używać i zauważę że poduszka przesuwa się, przymocuję ją rzepem.
Powoli, powoli wzbogaca się koci świat :-)
Obrazek
kinus
Hodowca
Posty: 1023
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:31
Hodowla: Kabrirus*PL
Kontakt:

Re: Parapet dla kota - pomysły i porady

Post autor: kinus »

Jak dla mnie od razu trzeba przymocować tę poduszkę i ja bym wywaliła z niej połowę wypełnienia.
Ta poduszka jest jak dla mnie za gruba ;)
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Parapet dla kota - pomysły i porady

Post autor: Miss_Monroe »

Kot wcale nie będzie korzystał z legowiska jeśli poduszka będzie się ruszać i przesuwać. Koty nie lubią niestabilnego podłoża. Przymocuj ją rzepami i tak, jak kinus napisała wyjmij z niej połowę wypełnienia. Niech poduszka będzie na całej długości tej samej grubości.
Awatar użytkownika
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 1747
Rejestracja: 09 sty 2017, 18:55
Płeć: mężczyzna
Skąd: Szczecin

Re: Parapet dla kota - pomysły i porady

Post autor: Jaskier »

Oki Cioteczki, Bezwłosa Babcia się ucieszy z poprawek ;-) no ale jeśli kotu ma być dobrze, to ma być :-)
Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent
Posty: 3011
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:00
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Re: Parapet dla kota - pomysły i porady

Post autor: jasminka »

Jaskier pisze:Oki Cioteczki, Bezwłosa Babcia się ucieszy z poprawek ;-) no ale jeśli kotu ma być dobrze, to ma być :-)
Może ją przyczep na rzep i przepikuj sam np; przyszywając guziki dzięki temu będzie ''chudsza ''
Zablokowany