Parapet dla kota - pomysły i porady

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Bartolka
Posty: 1956
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:51
Płeć: Kobieta
Skąd: Poznań

Post autor: Bartolka »

Julcik pisze:Bartolko czy to jest coś podobnego do tego co prezentuje rufi na swoim FB?

klik

A pomysł na prawdę super!
Tak <mrgreen> widzę, że okrągłe też zrobili. Takie kółeczko polecam jak ktoś ma jednego kota - jest bardzo przytulne (takie trochę Reniowe) i naprawdę super się prezentuje.
Nasza forumowa bea ma je również - to właśnie u niej zobaczyłam legowisko po raz pierwszy na avatarze <mrgreen>
Zobaczcie
bea
Teraz to już pewnie chłopaki się w legowisku nie mieszczą <lol>
Awatar użytkownika
Migracja
Posty: 125
Rejestracja: 02 cze 2012, 20:03

Post autor: Migracja »

Bartolko, i ja bardzo dziękuję za ten wątek :) na pewno skorzystamy w niedalekiej przyszłości i zamówimy "szerszy i bardziej miękki parapet" :)
Funia uwielbia leżeć na parapecie - na początku "na chlebek", później staje się lekko rozmiękczona i tylni łaputek zwisa...w końcu się zsuwa i to jedyny powód przerwania snu - bidulka :-(
Awatar użytkownika
Kaś
Posty: 38
Rejestracja: 11 sie 2012, 11:29
Kontakt:

Post autor: Kaś »

Świetne jest to legowisko <ok> choć to okrągłe na pierwszej stronie też jest bardzo fajne. Muszę o czymś takim pomyśleć, żeby mi koty nie zjeżdżały z samym kocykiem z parapetu :)
Awatar użytkownika
Agnieszka7714
Posty: 2450
Rejestracja: 25 paź 2010, 09:42
Płeć: kobieta
Skąd: Wrocław

Post autor: Agnieszka7714 »

A ja tylko padnę <lol> :mdleje: (i oczywiście patrzyłam na modele zamiast gapić się na posłanka). Trzeba było opatentować pomysł ;-))
Awatar użytkownika
Bartolka
Posty: 1956
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:51
Płeć: Kobieta
Skąd: Poznań

Post autor: Bartolka »

Kaś pisze:Świetne jest to legowisko <ok> choć to okrągłe na pierwszej stronie też jest bardzo fajne. Muszę o czymś takim pomyśleć, żeby mi koty nie zjeżdżały z samym kocykiem z parapetu :)
Okrągłe jest super do leżenia dla jednego kota. Myślę, że tak jak w przypadku legowisk tworzonych przez Renię będzie miało sporo miłośników :-)
Kiedy zakupiłam je w Zooplusie, TŻ stwierdził, że łatwo coś takiego zrobić i nawet był taki plan. Problem był w samym legowisku na wymiar parapetu, a Rufi to firma bardzo przychylna klientowi i "elastycznie" podchodzą do zamówień :-), a jakość materiału i wykonania są bezkonkurencyjne. Deska, którą się mocuje do parapetu jest perfekcyjnie wykończona - podobnie do elmentów drewnianych w ich drapakach.
Postaram się dzisiaj pokazać Wam dokładniejsze zdjęcia samego legowiska parapetowego.
To naprawdę nie jest trudne zrobić drwniane kółko lub prostokąt i przymocować je do parapetu. A legowisko? Oczywiście od Reni :-) Tylko w pasmanterii należy zakupić specjalne rzepy, które zabezpieczą kocie łóżeczko przed zsunięciem :-) :kotek:
Awatar użytkownika
AgnieszkaP
Agilisowy Rezydent
Posty: 4857
Rejestracja: 24 lut 2011, 16:16
Płeć: kobieta
Skąd: Warszawa

Post autor: AgnieszkaP »

Moniko <pokłon>
Ja naiwna myślałam, że już niczego nie potrzebuję dla kotów <lol> A tu taka podstawowa potrzeba się pojawiła <lol> Rewelacja!!!!!!!!!!!!!
Bartolka pisze:To naprawdę nie jest trudne zrobić drewniane kółko lub prostokąt i przymocować je do parapetu. A legowisko? Oczywiście od Reni :-) Tylko w pasmanterii należy zakupić specjalne rzepy, które zabezpieczą kocie łóżeczko przed zsunięciem :-) :kotek:
Normalnie Adam Słodowy z Ciebie ;-))

Cieszę się, że będą fotki "techniczne". Rozumiem, że w parapecie nic się nie wierci, tylko dociska deskę do parapetu. Czy konstrukcja jest stabilna?
Awatar użytkownika
animru
Posty: 792
Rejestracja: 16 lis 2010, 21:04

Post autor: animru »

Pomysł super, ładnie to wygląda

Tylko ja nie mam takiego parapetu, na którym można to umocować ;-( ;-( ;-(
Awatar użytkownika
Bartolka
Posty: 1956
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:51
Płeć: Kobieta
Skąd: Poznań

Post autor: Bartolka »

AgnieszkaP pisze: Cieszę się, że będą fotki "techniczne". Rozumiem, że w parapecie nic się nie wierci, tylko dociska deskę do parapetu. Czy konstrukcja jest stabilna?
Nic się nie wierci w parapecie, co w razie zdjęcia i przeniesienia legowiska w inne miejsce nie zostawia szpecących śladów :-) Jest bardzo stabilne :-)
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Post autor: yamaha »

animru pisze:Pomysł super, ładnie to wygląda

Tylko ja nie mam takiego parapetu, na którym można to umocować ;-( ;-( ;-(
+1
A te okragle to naprawde bardzo mi sie podobaja...
Awatar użytkownika
bajewka
Hodowca
Posty: 689
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:22
Hodowla: Bajbri*Pl
Płeć: i
Skąd: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: bajewka »

Fajne te parapetówki-świetny pomysł <klaszcze>
Zablokowany