Karmniki automatyczne

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Vredotaa
Posty: 12
Rejestracja: 21 sie 2012, 15:37

Karmniki automatyczne

Post autor: Vredotaa »

Czy ktoś ma doświadczenie z karmnikami automatycznymi? Czy to się sprawdza? Muszę odchudzić kotę ale nie zagłodzić małego kota. Problem jest taki, że wyjadają sobie z misek, mają jedną wspólną miskę na suchą karmę i tak naprawdę nie kontroluję tego ile jedzą. Nie mogę ich pozamykać oddzielnie. Pomyślałam o karmniku automatycznym, żeby dozować jedzenie.
O-l-g-a
Hodowca
Posty: 67
Rejestracja: 18 sie 2009, 23:43
Hodowla: Bri-Misie*PL
Płeć: Kobieta
Skąd: Łódź
Kontakt:

Post autor: O-l-g-a »

Proponuje inny karmnik.
Taki, jakiego ja używam przy kocietach, żeby im grube kastratki nie wyzeraly kittena.


Obrazek

Można zrobić z pudełka plastikowego. Ważne by otwór był na kociaka i by miska była na tyle daleko, by sprytna grubaska nie wyciągała łapka.

My pózniej wycielismy większy otwór z kolejnego rzędu. Teraz do środka wchodzą i kociaki i młode kotki i chude karmiące matki. Grubasy nie mieszczą się.
Narin
Posty: 84
Rejestracja: 22 paź 2010, 13:53

Post autor: Narin »

Mój grubas by kark sobie skręcił ale wlazłby :-D
U mnie sprawdza się tylko metoda sypania odmierzonej porcji do dwóch misek i stania nad futrami dopóki nie zjedzą...
Vredotaa
Posty: 12
Rejestracja: 21 sie 2012, 15:37

Post autor: Vredotaa »

O-l-g-a pisze:Proponuje inny karmnik.
Taki, jakiego ja używam przy kocietach, żeby im grube kastratki nie wyzeraly kittena.


Można zrobić z pudełka plastikowego. Ważne by otwór był na kociaka i by miska była na tyle daleko, by sprytna grubaska nie wyciągała łapka.

My pózniej wycielismy większy otwór z kolejnego rzędu. Teraz do środka wchodzą i kociaki i młode kotki i chude karmiące matki. Grubasy nie mieszczą się.
Dziękuję za podpowiedź. Bardzo fajny patent. Muszę poszukać takiego pudła i zmontować coś podobnego i to szybko zanim mi się kota całkiem zapasie.
dieting
Posty: 1
Rejestracja: 30 gru 2014, 11:11
Płeć: Male
Skąd: Pakistan

Re: Karmniki automatyczne

Post autor: dieting »

Ważne by otwór był na kociaka i by miska była na tyle daleko, by sprytna grubaska nie wyciągała łapka.
My pózniej wycielismy większy otwór z kolejnego rzędu. Teraz do środka wchodzą i kociaki i młode kotki i chude karmiące matki. Grubasy nie mieszczą się.?
Awatar użytkownika
asiak
Agilisowy Rezydent
Posty: 14463
Rejestracja: 27 kwie 2012, 11:28

Re: Karmniki automatyczne

Post autor: asiak »

Czy ktoś bardziej doświadczony podpowie mi czy takie karmniki automatyczne się sprawdzą przy dwóch kotach?
Muszę odchudzać Majunię. W związku z tym dostaje jedzenie tylko rano i wieczorem. Kacperek siłą rzeczy też.
Martwię się i szukam rozwiązania, bo przez cały dzień nic nie jedzą. Myślę o tych karmnikach, chociaż nie są tanie jestem skłonna je kupić. Tylko w moim przypadku muszą być dwa i czy to nie jest wyrzucenie pieniędzy?
A może ktoś ma inny pomysł?

http://www.zooplus.pl/shop/koty/automat ... iki/542956
Awatar użytkownika
Yolla
Agilisowy Rezydent
Posty: 2533
Rejestracja: 06 kwie 2013, 16:22
Płeć: kobieta
Skąd: Białystok

Re: Karmniki automatyczne

Post autor: Yolla »

Ja mam takie od blisko 2 lat
http://www.zooplus.pl/shop/koty/automat ... ?rrec=true
i jestem bardzo zadowolona :)
Awatar użytkownika
asiak
Agilisowy Rezydent
Posty: 14463
Rejestracja: 27 kwie 2012, 11:28

Re: Karmniki automatyczne

Post autor: asiak »

Yolla pisze: 24 lip 2017, 22:30 Ja mam takie od blisko 2 lat
http://www.zooplus.pl/shop/koty/automat ... ?rrec=true
i jestem bardzo zadowolona :)
Jak dla mnie zbyt drogie... :(
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Karmniki automatyczne

Post autor: Dorszka »

Ale to bardzo dobre rozwiązanie. Karmienie kota tylko dwa razy dziennie jest sprzeczne z jego fizjologią... Kot powinien jeść bardzo często i niewiele. Lepiej już kupić karmniki, które polegają na utrudnianiu kotu zdobywania jedzenia, musi je wygrzebać kuleczka po kuleczce na przykład. Wtedy mamy bardzo spowolnione jedzenie, do tego aktywność, zajęcie dla kota. I jedzenie małymi porcjami, po kilka chrupeczek dosłownie. Jeśli natomiast koty jedzą różne karmy ze względów zdrowotnych na przykład, miska pokazana przez Yollę jest bezcenna, pozwala zachować dietę, warta jest swoich pieniędzy.
Awatar użytkownika
asiak
Agilisowy Rezydent
Posty: 14463
Rejestracja: 27 kwie 2012, 11:28

Re: Karmniki automatyczne

Post autor: asiak »

Dorszka pisze: 24 lip 2017, 23:11 Ale to bardzo dobre rozwiązanie. Karmienie kota tylko dwa razy dziennie jest sprzeczne z jego fizjologią... Kot powinien jeść bardzo często i niewiele. Lepiej już kupić karmniki, które polegają na utrudnianiu kotu zdobywania jedzenia, musi je wygrzebać kuleczka po kuleczce na przykład. Wtedy mamy bardzo spowolnione jedzenie, do tego aktywność, zajęcie dla kota. I jedzenie małymi porcjami, po kilka chrupeczek dosłownie. Jeśli natomiast koty jedzą różne karmy ze względów zdrowotnych na przykład, miska pokazana przez Yollę jest bezcenna, pozwala zachować dietę, warta jest swoich pieniędzy.
Dorotko wiem, że to niedobrze, że jedzą tylko dwa razy dziennie, dlatego szukam rozwiązania :)
W moim przypadku musiałabym zakupić dwa takie urządzenia, a to już spory wydatek :( ( ok. 1000zł)
A co myślisz o tych, o które pytałam?
Zablokowany