Narzuty na kanapę

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
asiak
Agilisowy Rezydent
Posty: 14463
Rejestracja: 27 kwie 2012, 11:28

Post autor: asiak »

Pokrowce szyłam w punkcie krawieckim. Wymierzyłam szerokość foteli, długość czyli siedzisko i oparcie, kupiłam odpowiednią ilość materiału i wytłumaczyłam krawcowej co i jak. Jest to bardzo proste szycie, nie ma tam nic skomplikowanego :)
Awatar użytkownika
bea
Posty: 603
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:00

Post autor: bea »

u mnie problem jest z tym , ze kociarstwo kladzie sie na boku i jedzie dookola sofy slizgajac sie po podlodze a pazurki w ruchu . Kupilam samoklejaca przezroczysta folie i nakleilam na boki .Wyobrazcie sobie zainteresowanie zniknelo po foli sie glupio slizga :-)
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Post autor: yamaha »

Paskuda jestes, zepsulas kotom zabawe <lol>
;-))
Awatar użytkownika
bea
Posty: 603
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:00

Post autor: bea »

kurna w kazdym rogu domu cos do drapania to akurat moja sofa co ja musze miec juz do renty <lol> <mrgreen>
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Post autor: Sonia »

Bea a jak ta folia wygląda? Moje miśki też uwielbiają ten sport, leżeć na plecach i ciągnąć się po wersalce. Teraz to już mi nie zależy, bo wersalka jest cała w powyciąganych nitkach, ale kiedyś jak ją zmienię to już będę musiała coś wymyślić, żeby tak nie robiły.
Awatar użytkownika
asiak
Agilisowy Rezydent
Posty: 14463
Rejestracja: 27 kwie 2012, 11:28

Post autor: asiak »

Wstawiam obiecane fotki.Te pokrowce nie są może zbyt estetyczne, ale zawsze trochę chronią przed kocimi pazurkami

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pokrowce sprawują się dobrze, nie ściągają się dzięki wiązaniom, piorą się dobrze, szybko schną. I to tyle :)
Awatar użytkownika
Joanna P.
Posty: 2644
Rejestracja: 08 wrz 2011, 21:05

Post autor: Joanna P. »

Asiu, dziękuję :-)
Awatar użytkownika
bea
Posty: 603
Rejestracja: 25 paź 2009, 13:00

Post autor: bea »

To jest przezroczysta samoprzylepna folia uzywana do ksiazek jako okadki .Kosztuje tanio i jest jej na rolce 3 m .Na moim wypoczynku jej praktycznie nie widac , bo kleje tylko na dole .Polecam .
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Post autor: Sonia »

Dziękuję Bea :-)
Awatar użytkownika
Prini
Posty: 32
Rejestracja: 28 lip 2016, 11:39
Płeć: K
Skąd: Szczecim

Re: Narzuty na kanapę

Post autor: Prini »

Ostatni post kilka lat temu, ale może ktoś zmaga się z podobnym problemem? Ewentualnie - jak sobie z tym radzicie? Ktoś "bawi się" w zabezpieczenia mebli (głównie chodzi mi o sofę skórzaną)?
Macie jakieś sprawdzone sposoby? Niestety nie widzę zdjęć asiak :((((

Gandalf nie drapie, jedynie podczas przelotu po kanapie i fotelach zostawia na nich "ślady" pazurków.
Zablokowany