Miot I - Borgia i Ice Lilac British Velvet*CZ

Awatar użytkownika
dagmara
Posty: 288
Rejestracja: 01 mar 2010, 11:49

Post autor: dagmara »

Co sie czepiacie siersci - niesamowity ma ten kolorek <ok>
Awatar użytkownika
HiddenTiger*PL
Hodowca
Posty: 50
Rejestracja: 20 maja 2010, 17:26
Kontakt:

Post autor: HiddenTiger*PL »

Piękna kotusia, dużo radości z niej życzę <!>
MonikaM
Hodowca
Posty: 18
Rejestracja: 07 cze 2010, 17:31
Kontakt:

Post autor: MonikaM »

Ach te oczy ...... <zakochana> Na pierwszy rzut oka zaraz przyciagaja.
Awatar użytkownika
Mada
Hodowca
Posty: 104
Rejestracja: 31 maja 2010, 17:53
Hodowla: CHAKRAM*PL
Kontakt:

Post autor: Mada »

CZANKRA pisze:Zobaczymy ile bedzie wazyc w wieku 10 tyg

Super waga wtedy to - 1500 g
Srednia waga to - waga urodzeniowa + 1000 g ( 100 na tydzien )
Niska waga to kilogram
Chyba troche przesadziłaś i wprowadziłaś zamęt w głowach młodych hodowców.
Te wagi, które podałaś to są bardziej na wiek 13 tygodni, tj. 3 m-ce.
To osobnicze przypadki są jak w wieku 10ciu tygodni mają 1,5kg i raczej kocury. Jak dla mnie to by trochę podejrzane było - taka wysoka waga.
Dorszka pisze:Obrazek
Czy ja dobrze widze, że Ino ma nosek w poprzek szylkretem cięty ??
Awatar użytkownika
CZANKRA
Hodowca
Posty: 208
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:40
Kontakt:

Post autor: CZANKRA »

10ciu tygodni mają 1,5kg i raczej kocury

Dlatego napisalam ze to SUPER waga a nie zwyczajowa. Zdaje sobie sprawe ze malo kotek ma taka wage w tym wieku. Zwyczajowa to 1000 g + waga urodzeniowa.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Tak, masz rację - mam nadzieję, że się równo wybarwi, zawsze z nosem lepiej, jak jest jednokolorowy, chociaż Gatta do tej pory ma na nim trochę niebieskiego, dokładnie w tym samym miejscu, co Arabica czarnego. Borgia miała cięty pionowo, na jednym brzegu był kremowy, ale wybarwił się do końca, i teraz jest cały granatowy :)
Awatar użytkownika
Mada
Hodowca
Posty: 104
Rejestracja: 31 maja 2010, 17:53
Hodowla: CHAKRAM*PL
Kontakt:

Post autor: Mada »

CZANKRA pisze:10ciu tygodni mają 1,5kg i raczej kocury

Dlatego napisalam ze to SUPER waga a nie zwyczajowa. Zdaje sobie sprawe ze malo kotek ma taka wage w tym wieku. Zwyczajowa to 1000 g + waga urodzeniowa.
Zwyczajowo w wieku 10ciu tygodni to kociaki mają w okolicach 1000g. Dla mnie niska waga w wiku 10-ciu tygodni to 800g, wszystko ponad jest ok, a super waga to 1000+urodzeniowa.
Sprawdz swoje tabelki wagowe kociaków, o ile masz takowe zapiski i zobacz wagi kociąt. jestem przkonana, że sama się możesz zdziwić :)
I nie strasz młodych rygorem wagowym :hammer:
Dorszka pisze:Tak, masz rację - mam nadzieję, że się równo wybarwi, zawsze z nosem lepiej, jak jest jednokolorowy,
A dlaczego lepiej jak jest jednolorowy?? Ja uważam, że właśnie słodko jak jest ciapaty, a już rozczula mnie to przecięcie w poprzek :) Calisia z miotu C miała właśnie taki nosio - była przesłodka przez to <serce>
A poza tym jak jest nos ciapatay u szylkrety to widać, że ona szylkreta, bo często jest tak jak u mojej Niuni (Cyrene), że ma mało ciapek na mordce i nos niebieski - jak patrzysz na samą mordke i jeszcze w kiepskim świetle to nie widać, że ona szylkretowa - jakby miała nos ciapaty to by od razu było widać :)
Nie chce odbierać CI nadziei, ale nie sądze, żeby się wybarwił, myśle, że bedzie już zawsze taki, a im większy tym bardziej bedzie widać, że maźniety w poprzek :-D
Awatar użytkownika
CZANKRA
Hodowca
Posty: 208
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:40
Kontakt:

Post autor: CZANKRA »

Mada ty wiesz swoje ja wiem swoje.
Ja uwazam ze waga 800 g to za malo.

Nawet moje kocieta obecne po nie za duzych rodzicach i nie jedzace wtedy zbyt wiele rzeczy stalych ( a kocurek do tej pory je tylko nabial ) wazyly wiecej bo: 1035,1150,1010.

Kocieta po wiekszych rodzicach i jedzace juz wszystko beda/powinny wazyc nie tylko wiecej niz 800 g ale i wiecej od moich obecnych kociat.

Dla przyklady daje miot po wiekszych rodzicach i wszystko jedzacy w tym wieku - 1220,1145 - to kotki a 1400,1345 - to kocurki
Awatar użytkownika
dźinx
Hodowca
Posty: 191
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:44
Hodowla: Magic Galaxy*PL
Płeć: Kobieta
Skąd: Śląsk

Post autor: dźinx »

Mada pisze:A poza tym jak jest nos ciapatay u szylkrety to widać, że ona szylkreta... :-D
O! Dobrze, mój Gabulek ma nosio w poziomie-góra jasna, dół ciemny, rozczula mnie tym i dwie poduszeczki na każdej tylnej łapce po jednej różowej poduszeczce wśród ciemnych, moja Pupcia kochana.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Mi ciapatość nie przeszkadza w ogóle, ale byłam jako steward świadkiem dyskusji, czy nie odebrać kotu certyfikatu, bo nos nierówny... Na szczęście to rzadkość :)

Dla mnie to nie problem, jak pisałam, i Arabica, i Gatta mają takie nierówne noski :)
Zablokowany