hodowla a zgłoszenie do US

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
Duśka
Hodowca
Posty: 107
Rejestracja: 07 maja 2011, 15:42
Hodowla: MagicCattus*PL

hodowla a zgłoszenie do US

Post autor: Duśka »

Witam -nie wiem gdzie o to zapytać . Dostałam dziś pismo w związku ze złożeniem przed rozpoczęciem hodowli PIT-6 ( zgłaszającego jedną kotkę hodowlaną ) .
Byłam przekonana czytając różne fora i pytając hodowców ze nie ma obowiązku występowania o REGON . Dzis ku mojemu zdziwieniu dostałam takie pismo z US
Na podstawie przepisów art. 155& 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r, Ordynacja Podatkowa (tekst jednolity DZ.U.z 2012 r. poz.749) Naczelnik Urzędu Skarbowego prosi Panią o zgłoszenie się osobiście lub przez pełnomocnika , lub złożenia wyjaśnień pisemnie w terminie 7 dni celem aktulalizacji danych:

W związku z prowadzeniem działów specjalnych produkcji rolnej należy złożyć zgłoszenie aktualizacyjne NIP-7 oraz załączyć kserokopię zaświadczenie REGON.

Powiedzcie mi jak to w końcu jest ?
Awatar użytkownika
maga
Hodowca
Posty: 3486
Rejestracja: 22 paź 2009, 09:07
Hodowla: KRABRIKA*Pl
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków
Kontakt:

Post autor: maga »

Część US chce regonu i już. Trzeba to zrobić co miasto to inne wytyczne.
Awatar użytkownika
Duśka
Hodowca
Posty: 107
Rejestracja: 07 maja 2011, 15:42
Hodowla: MagicCattus*PL

Post autor: Duśka »

a skoro tego nie zrobiłam wcześniej będę mieć z tego powodu jakieś nieprzyjemności ? CZyli nie mam co się z nimi szarpać tylko wyrobić ten REGON ?
a czy wyrobienie REGONU nie pociąga za sobą potem konieczności opłat w ZUS-ie ?
bo to mnie najbardziej niepokoi bo to już nie są małe opłaty
Awatar użytkownika
maga
Hodowca
Posty: 3486
Rejestracja: 22 paź 2009, 09:07
Hodowla: KRABRIKA*Pl
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków
Kontakt:

Post autor: maga »

Dział specjalnej produkcji rolnej to nie działalność gospodarcza. Nie pociąga za sobą zus.
Musisz postąpic tak jak wymaga od Ciebie Twój US.
Awatar użytkownika
Duśka
Hodowca
Posty: 107
Rejestracja: 07 maja 2011, 15:42
Hodowla: MagicCattus*PL

Post autor: Duśka »

Dziękuję maga :)
Dzwoniłam tam i muszę zabrać wniosek potwierdzający zgłoszenie hodowli do ZUS i z tym po REGON ( Regonu u nas niestety nie wyrabiają i muszę jechać do innego miasta :( ) .
Wtedy z REGONEM do nich a NIP-7 mogę swoją drogą złożyć.
Mam jeszcze pytanie - jak uzasadniają to te US które nie wymagają REGONU ? Dlaczego w ich opinii hodowla nie musi mieć REGONU ? Może ktoś wie?
kinus
Hodowca
Posty: 1023
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:31
Hodowla: Kabrirus*PL
Kontakt:

Post autor: kinus »

dziwne, hodowla jesli w ogole to pod KRUS podlega

a US nie uzasadniaja, po prostu nie wymagaja
Awatar użytkownika
Duśka
Hodowca
Posty: 107
Rejestracja: 07 maja 2011, 15:42
Hodowla: MagicCattus*PL

Post autor: Duśka »

powiedziałam to panu z UC że nie wymaga się tego gdzie indziej od hodowców to zapytał mnie dlaczego ? na jakiej podstawie skoro jest to dział produkcji rolnej ? kiedyś o tym to czytałam ale już zapomniałam więc nie umiałam uzasadnić ale jak pójdę składać ten NIP-7 to chciałabym o tym porozmawiać, przedyskutować kwestię - stąd moje pytanie -może ktoś wie ?
Awatar użytkownika
Duśka
Hodowca
Posty: 107
Rejestracja: 07 maja 2011, 15:42
Hodowla: MagicCattus*PL

Post autor: Duśka »

Dzieñ dobry :) jak samopoczucie po zmianie czasu ?
a tak na temat -dréczy mnie caly czas ten temat bo nie wiem jak uzasadnia sié fakt ze wiekszosc hodowców nie ma jednak REGONU .
Znalazlam cos takiego w necie.
http://www.iform.pl/dzialy-specjalne-pr ... -N229.html

Jak myslicie czy moge oprzec sié na tym
""Z dniem 1 stycznia 2004 r. definicja działalności gospodarczej zawarta w ustawie z dnia 26 lipca 1991 r. otrzymała nowe brzmienie. Działalnością gospodarczą była działalność zarobkowa wykonywana w sposób zorganizowany i ciągły, prowadzoną we własnym imieniu i na własny lub cudzy rachunek, z której uzyskane przychody nie są zaliczane do innych przychodów ze źródeł wymienionych w art. 10 ust. 1 pkt 1, 2 i 4-9. Działy specjalne produkcji rolnej poprzez odesłanie do art. 10 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. zostały tu expressis verbis wyłączone z pojęcia działalności gospodarczej.

Ostatnia zmiana dotycząca definicji działalności gospodarczej dla potrzeb podatku dochodowego od osób fizycznych weszła w życie w dniu 1 stycznia 2007 r. Podobnie jak w definicji poprzedniej z zakresu pojęcia działalności gospodarczej zostały wyłączone działy specjalne produkcji rolnej.
bo skoro dzialy specjalne produkcji rolnej zostaly wylaczone z pojécia dzialalnosci gospodarczej to chyba swiadczy to ze nie jest tu potrzebny REGON ?

Przeszukuje i przeszukujé neta i nigdzie nie ma uzasadnienia dlaczego nie mamy obowiazku posiadania REGONU ?Wiekszosc hodowców twierdzi ze nie potrzeba ale jakos niikt nie umie mi tego uzasadnic a chcialabym wiedziec na czym sie oprzec wysylajac do US prosbe o uzasadnienie koniecznosci posiadania REGONU na pismie
Awatar użytkownika
maga
Hodowca
Posty: 3486
Rejestracja: 22 paź 2009, 09:07
Hodowla: KRABRIKA*Pl
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków
Kontakt:

Post autor: maga »

Był na forum miau taki temat juz kiedys. Ktos regon przerabiał i niestety nie udalo mu sie tego uniknac, dostal na pismie, ze ma zrobic i juz.

To wyrobienie regonu nie bedzie Cie obligowalo do tego, ze to dzialalnosc gospodarcza nagle sie zrobi. Po prostu bedziesz go miec.
Awatar użytkownika
Duśka
Hodowca
Posty: 107
Rejestracja: 07 maja 2011, 15:42
Hodowla: MagicCattus*PL

Post autor: Duśka »

Też tak myślę że w końcu tego nie uniknę :( tylko trochę to dziwne bo dowiedziałam się że nasza forumowa koleżanka która prowadzi też działalność i składa już Pit -6 kilka lat nie musiała wyrabiać regonu . No ale cóż jeśli trzeba będzie to wyrobię .Nie będę się na nią powoływać bo jeszcze ją będą ciągać o ten regon a po co . Jutro idę złożyć ten Nip 7 to może się okaże że sami dojdą do tego że Regon nie potrzebny .
Zablokowany