Drapaki - galeria

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
kinus
Hodowca
Posty: 1023
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:31
Hodowla: Kabrirus*PL
Kontakt:

Re: Drapaki - galeria

Post autor: kinus »

szczerze - nie wiem, one wchodzą na górę jak po schodach, tak to zostało też ułożone, aby każdy kot miał swoją miejscówkę, a wskakiwać mają po kolei
na górę idą po talerzu niżej, tam, gdzie stoi Szarlotka

natomiast jeśli mają do dyspozycji drapak z hamakiem, który jest dopiero na wysokości 1,2 m, wchodzą po rurze
jednak muszą mieć rurę bez talerzy wtedy
Awatar użytkownika
olesia
Posty: 106
Rejestracja: 04 lis 2013, 11:53
Płeć: kobieta
Skąd: Bilcza koło Kielc

Re: Drapaki - galeria

Post autor: olesia »

<arrowright> [NR 14]

Nasz stojak zrobiony został własnoręcznie. Wzorowany na stojakach Rufiego. Podstawa 60x80cm stabilna. Rury po oklejeniu sznurem mają średnicę ok 12 cm. Rozeta 46cm średnicy i 10cm rantu. Najczęściej używana przez Fikusa część to właśnie rozeta. Tam śpi, wyleguje się i bawi. I stamtąd ma najlepszy widok na świat zewnętrzny.


Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
herbaciana
Posty: 28
Rejestracja: 04 maja 2013, 14:06
Płeć: kobieta
Skąd: Bytom/Chorzów

Re: Drapaki - galeria

Post autor: herbaciana »

Z czego zrobiliście rozetę, jeśli można zapytać?
Awatar użytkownika
olesia
Posty: 106
Rejestracja: 04 lis 2013, 11:53
Płeć: kobieta
Skąd: Bilcza koło Kielc

Re: Drapaki - galeria

Post autor: olesia »

rozeta to sklejka 10mm jako dno i 1,5 mm może 2mm pas sklejki o dlugości obwodu dna wygięty na oponie po uprzednim namoczeniu ciepła wodą. Pozostawiony do wyschnięcia spięty pasem. potem pas sklejki do dna przyczepiony za pomocą wkrętów
Awatar użytkownika
herbaciana
Posty: 28
Rejestracja: 04 maja 2013, 14:06
Płeć: kobieta
Skąd: Bytom/Chorzów

Re: Drapaki - galeria

Post autor: herbaciana »

Dziękuję, właśnie sposób wyginania sklejki intryguje mnie najbardziej. W moim drapaku wykorzystałam pleksi, która dość łatwo się nagina, ale nie wygląda już tak efektownie.
Awatar użytkownika
ladyhawke
Posty: 522
Rejestracja: 30 lip 2013, 09:07
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław

Re: Drapaki - galeria

Post autor: ladyhawke »

<arrowright> [NR 15]

To i ja pokażę :)
Rufi P-7A z przeróbkami bezczelnie ściągniętymi od atomerii <mrgreen> . Atomerio, dzięki :roza: Słupy zostawiłam 12 cm, podstawa jest szersza, niż w P7-A i mam większą rozetę niż atomeria. Kolor to beżowy sztruks.

Obrazek

PS. Ta dziwna kulka to tylko włożona wędka, żadne akcesorium.
Awatar użytkownika
Betuś
Posty: 4042
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:44
Płeć: Kobieta
Skąd: Łódź

Re: Drapaki - galeria

Post autor: Betuś »

<arrowright> [NR 16]

[url=http://www.fotosik.plotosik.pl"%20target="_blank"%20style="text-decoration:%20underline;">http://www.fotosik.pl]Obrazek[/url]
Drapak Rufi. Postawiony przy drzwiach balkonowych. Na początku kotka stawialiśmy na półce lub w tunelu, teraz Forrest sam przychodzi się pobawić. Buda na dole mu odpowiada, ale nie wiem czy się sprawdzi jak kot dorośnie. Wiszący sznur nie sprawdza się w ogóle i chyba tak zostanie.
[url=http://www.fotosik.plotosik.pl"%20target="_blank"%20style="text-decoration:%20underline;">http://www.fotosik.pl]Obrazek[/url]
Rozeta jest rewelacyjna. Forrest wchodził już do niej zanim skręciłam drapak. Słup jest wysoki i gruby. Zdecydowanie kotkowi odpowiada. Jestem z niego zadowolona. Gdybym miała więcej miejsca kupiłabym z hamakiem. Początkowo drapak miał stać w sypialni, ale zostanie na razie przy kanapie w salonie bo kotek już sam z kanapy do niego wchodzi :-)
Ja na swoje zamówienia czekałam 3 tygodnie.
[url=http://www.fotosik.plotosik.pl"%20target="_blank"%20style="text-decoration:%20underline;">http://www.fotosik.pl]Obrazek[/url]
Ten drapaczek jest super <ok> Kupiłam w Zooplus za 22zł. Najwięcej drzemek odbywa się na tej właśnie leżance. Uważam, że dla małego kociaka powinien być to zakup obowiązkowy. Mi poleciła go koleżanka z forum :-)
Awatar użytkownika
Kasik
Agilisowy Rezydent
Posty: 5350
Rejestracja: 24 lip 2013, 22:49
Płeć: kobieta
Skąd: Szczecin

Re: Drapaki - galeria

Post autor: Kasik »

<arrowright> [NR 17]

RUFI zmodyfikowany D-10 (zamiast górnej rynny i drugiego słupka jest rozeta)

Obrazek

UWAGA: drapak okazał się źle zaprojektowany oraz niebezpieczny dla kotów ze względu na dolną rynnę,
której w tym miejscu montować się nie powinno. Rynna uniemożliwia wskakiwanie kotu na półkę
(półka zachodzi nad powierzchnię rynny), wskoczenie możliwe jest tylko z rozpędu od frontu na krawędź rynny,
potem na połkę, jeden kot potrafi, drugi nie. Niestety niebezpieczne jest też zejście z drapaka,
nie ma możliwości wskoczenia do "srodka" rynny, kot skacze na krawędx bądź bezpośrednio na podłogę,
co stanowi zagrozenie dla łap.
W tej chwili czekam na dosłanie połki w zamian za rynnę.
Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent
Posty: 5837
Rejestracja: 18 lis 2011, 17:06
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Drapaki - galeria

Post autor: Danusia »

<arrowright> [NR 18]

No jeszcze mnie tu nie było <diabeł>


W królestwie Kolorusia stoi drapak od Rufiego z nową dużą rozetą o średnicy 50 cm ,a nad nim hamak również od Rufiego ,a nad nim rozeta ( ta pierworodna <lol> z drapaka tylko o średnicy 40 cm ) umocowana złotymi ,cudownymi <diabeł> rękami mojego męża <mrgreen>


Obrazek


Obrazek

na drugiej ścianie w tym samym pokoju wiszą w sumie cztery półki , przy czym ta dosłownie pod samym sufitem to rozeto-półka od Rufiego ulubiona miejscówka mojego łobuza ale to w wątku półek :ok:

W drugim pokoju stoi duży drapak od Rufiego przekombinowany przez mojego męża z dodatkami to znaczy własnym pałacem naszej królewienki Kali , dodatkową półką powieszoną na ścianie nad drapakiem z której wchodzą futra na rozetę która powieszona jest pod samym sufitem ( oczywiście ta na odmianę jest ulubioną miejscówką jej wysokości Kali <diabeł> )


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kala i Koloruś dziękują swojemu Panciowi :kwiatek:
Awatar użytkownika
Agnieszka7714
Posty: 2450
Rejestracja: 25 paź 2010, 09:42
Płeć: kobieta
Skąd: Wrocław

Re: Drapaki - galeria

Post autor: Agnieszka7714 »

<arrowright> [NR 19]

Obrazek

no to zaprezentuję nasz. Wykonany samodzielnie, wzorowaliśmy się na opinii innych co potrzeba, a co zbędne. Koty zadowolone.
Zablokowany