Drapaki - galeria

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
AgnieszkaP
Agilisowy Rezydent
Posty: 4857
Rejestracja: 24 lut 2011, 16:16
Płeć: kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Drapaki - galeria

Post autor: AgnieszkaP »

<arrowright> [NR 20]

Ostatnio dokupiłam w Rufim drapak P1A (duży): podstawa 50x50, słup 100 cm, średnica słupa 14 cm, wykończenie dywan (na zdjęciu po lewej)

Dla porównania na fotce pokazany jest zmodyfikowany drapak P3, góra i podstawa okrągłe (średnica 45 cm), wysokość słupa 70 cm, średnica słupa 12 cm, zrezygnowałam z liny

Niestety, ale dywan w Rufim to już nie to co kiedyś :-///// Jakiś taki bardziej śliski, jakby sztuczny. Mnie się mniej podoba.

Z zakupu drapaka P1A jestem zadowolona, słup 14 jest ogromny, koty mogą się swobodnie na nim wyciągnąć, jest ciężki, nie przesuwa się :ok:

obrazek
Awatar użytkownika
Magnatus
Posty: 61
Rejestracja: 10 lip 2014, 21:56
Płeć: mężczyzna
Skąd: Gdynia
Kontakt:

Re: Drapaki - galeria

Post autor: Magnatus »

<arrowright> [NR 21]

Właśnie wczoraj zakończyłem montaż drapaka dla Kacpra. Zrobiłem go całkowicie sam z zakupionych i znalezionych przeze mnie materiałów. Poniżej galeria :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jakby był ktoś zainteresowany to jestem wstanie zrobić drapak na zamówienie. Tylko takie duże drapaki montowane na stałe :)
Corsini
Posty: 52
Rejestracja: 09 sty 2014, 17:06
Płeć: M
Skąd: Warszawa

Re: Drapaki - galeria

Post autor: Corsini »

<arrowright> [NR 22]

Drapak i legowisko na ścianie od Rufiego.

Obrazek
Obrazek
Engram
Posty: 48
Rejestracja: 04 sty 2011, 11:10
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Drapaki - galeria

Post autor: Engram »

<arrowright> [NR 23]

Świeżo skręcony drapak firmy Cat Concept. Wysokość 158cm, ustawiony między szafką a kanapą dla zwiększenia liczby wejść i zejść.
Wykonanie klasa, bardzo stabilny i ciężki. Pięknie się prezentuje w mieszkaniu.

Obrazek

Kontrola jakości nie śpi- a myślałam, że budkę oleją :)
Obrazek
Awatar użytkownika
KAnia
Posty: 54
Rejestracja: 05 paź 2014, 13:42
Płeć: kobieta
Skąd: Katowice

Re: Drapaki - galeria

Post autor: KAnia »

<arrowright> [NR 24]

Witam,
Nietypowy mebel firmy Cat Concept -szafka na buty z drapakiem. Idealnie wkomponowała się w przedpokój a co najważniejsze -koty ją lubią :-) , jak również szafkę -kuwetę ,która też załapała się na zdjęciu. Mam również drapak podobny do prezentowanego tu nr 32. Nie mogę się nachwalić tych mebli <pokłon> <pokłon> . Mam nadzieję ,że uda mi się załączyć zdjęcie
Obrazek
Awatar użytkownika
norka
Agilisowy Rezydent
Posty: 2610
Rejestracja: 17 cze 2014, 17:02
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Re: Drapaki - galeria

Post autor: norka »

<arrowright> [NR 25]

na życzenie Kasiarzyny :-) drapak catconcept ..... :-)

obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
Awatar użytkownika
Monic
Posty: 487
Rejestracja: 07 lis 2014, 13:50
Płeć: Kobieta
Skąd: Katowice

Re: Drapaki - galeria

Post autor: Monic »

<arrowright> [NR 26]

To ja też pokażę, Rufi wybrany z katalogu, plus drugi hamaczek i dopasowana wysokość :-)

Obrazek
Awatar użytkownika
ozon
Agilisowy Rezydent
Posty: 2239
Rejestracja: 18 lis 2013, 09:38
Płeć: kobieta
Skąd: Tajgówko Małe :)

Re: Drapaki - galeria

Post autor: ozon »

<arrowright> [NR 27]

Drapak z http://www.drapakidlakota.com.pl, od naszej forumowej Rmoni. Jest u nas od miesiąca i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń - Tajga korzysta z każdego elementu. Ustawiony jest tak, żeby można było na niego wejść z parapetu, a później przeskoczyć na szafkę. I odwrotnie :-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Surimi
Posty: 156
Rejestracja: 25 maja 2015, 13:11
Płeć: kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Drapaki - galeria

Post autor: Surimi »

<arrowright> [NR 28]

Drapak wzorowany na Rufi EX-0, zrobiony przez nas. Głównym założeniem była możliwość zdejmowania tkanin do prania, dlatego nie stosowaliśmy tkanin obiciowych oraz wykonanie półek z drewna a nie sklejki, żeby wyglądały ładniej.
Słupy zrobione z belki drewnianej o średnicy 10cm. Wysokości: 50, 100, 30cm
Półki i podstawa z dwóch desek sosnowych o wymiarach 120x60x2cm. Wymiary elementów: podstawa 60x70, dolna półka ok. 50x60, hamak 60x60, górna półka średnica 50cm.
Do wykończenia zastosowaliśmy bejcę oraz wosk.
Linka sizalowa 12mm, zamówiłam 55m, wyszło idealnie (zostało około 15 cm).
Tkaniny to sztuczne i krótkie białe futerko oraz szmaragdowo-zielona chyba bawełna zamszopodobna. Poducha i hamak wypchany specjalną watą.
Pod podstawą drapaka znajdują się dodatkowo maleńkie kółeczka ułatwiające przemieszczanie drapaka. Oczywiście należy je zablokować, by kot nie odjechał ;)
Drapak kosztował nas około 350zł. Jak widać jest to drobna oszczędność w porównaniu do drapaka Rufiego, mimo że użyte przez nas materiały były droższe.
Gdyby ktoś był zainteresowany co i jak montowaliśmy itp. to zapraszam na priv, wyślę szczegółowe info.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Lilu2015
Posty: 1
Rejestracja: 15 paź 2015, 19:53
Płeć: kobieta
Skąd: małopolska

Re: Drapaki - galeria

Post autor: Lilu2015 »

<arrowright> [NR 29]

A oto i mój drapak. Zrobiliśmy go samodzielnie, jest bardzo stabilny i naprawdę ładny. Nie jestem czynną uczestniczką tego forum, ale w związku z tym, ze korzystałam z rad jednej z forumowiczek, chciałam zamieścić naszą pracę. Oczywiście przede wszystkim chciałabym w tym miejscu serdecznie podziękować Surimi za wskazówki :kiss: i szczegółowy opis. Dobrze, że są takie osoby które chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami <pokłon> <pokłon> <pokłon> . Zachęcam innych, do wykonywania takich prac samodzielnie. Koszt jest porównywalny do zakupu niskiej klasy bardziej rozbudowanego drapaka, ale jakość jest nieporównywalnie inna .

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany