Buda dla kota

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
arachnea2012
Posty: 102
Rejestracja: 27 sie 2012, 10:30

Buda dla kota

Post autor: arachnea2012 »

Nie ma takiego watku, a chcialabym zapytac czy ktos moze wie, gdzie tanio mozna zamowic bude dla kota ? Nie chodzi tu o kota domowego lecz dzikiego w celu ochrony przed zima... Moze jakis stolarz ?
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Buda dla kota

Post autor: Sonia »

Tu jest domek, ale troszkę taki wypasiony, więc i cena kosmiczna
http://www.zooplus.pl/shop/koty/legowis ... kot/233990
Awatar użytkownika
Fili_B
Posty: 279
Rejestracja: 06 wrz 2012, 15:43

Re: Buda dla kota

Post autor: Fili_B »

mój wujek buduje - trzeba czekać ok 2tyg, buda wypas- ocieplona, przygotowana typowo pod koty- ostatnio robił dla 4kotów, wcześniej dla 6- z dwoma wejściami, koszt materiałów - 100-200zł :)
Dynastia
Agilisowy Rezydent
Posty: 634
Rejestracja: 11 sie 2020, 16:07
Płeć: mężczyzna
Skąd: Poznań

Re: Buda dla kota

Post autor: Dynastia »

Kupiłem w zeszłym roku na Allegro - w ECOZOO. W założeniach ok. ściany ocieplane styropianem, dach i podłoga już nie. Żeby postała trochę i była ciepła, trzeba ją podrasować: zaimpregnować zewnętrzne ściany, docieplić podłogę i dach, uszczelnić mosty cieplne. Teraz buduję drugą na korzystając z doświadczenia . 🤯 Mam trzy dochodzące ogrodniczki ( szerzej w wątku Czarne i czarnobiałe do adopcji). Mam nadzieję, że przed chłodami do nich zajrzą . Jak bliźniak będzie gotowy - wrzucę fotę.
Awatar użytkownika
Kasik
Agilisowy Rezydent
Posty: 5350
Rejestracja: 24 lip 2013, 22:49
Płeć: kobieta
Skąd: Szczecin

Re: Buda dla kota

Post autor: Kasik »

Dynastia pisze: 24 wrz 2020, 00:29 Kupiłem w zeszłym roku na Allegro - w ECOZOO. W założeniach ok. ściany ocieplane styropianem, dach i podłoga już nie. Żeby postała trochę i była ciepła, trzeba ją podrasować: zaimpregnować zewnętrzne ściany, docieplić podłogę i dach, uszczelnić mosty cieplne. Teraz buduję drugą na korzystając z doświadczenia . 🤯 Mam trzy dochodzące ogrodniczki ( szerzej w wątku Czarne i czarnobiałe do adopcji). Mam nadzieję, że przed chłodami do nich zajrzą . Jak bliźniak będzie gotowy - wrzucę fotę.
Pochwal się koniecznie :mrgreen:
Ja póki co kupiłam styropianowe domki, będę wymieniać w przyszłym tygodniu.
Dynastia
Agilisowy Rezydent
Posty: 634
Rejestracja: 11 sie 2020, 16:07
Płeć: mężczyzna
Skąd: Poznań

Re: Buda dla kota

Post autor: Dynastia »

Kasik pisze: 05 paź 2020, 07:08
Dynastia pisze: 24 wrz 2020, 00:29 Kupiłem w zeszłym roku na Allegro - w ECOZOO. W założeniach ok. ściany ocieplane styropianem, dach i podłoga już nie. Żeby postała trochę i była ciepła, trzeba ją podrasować: zaimpregnować zewnętrzne ściany, docieplić podłogę i dach, uszczelnić mosty cieplne. Teraz buduję drugą na korzystając z doświadczenia . 🤯 Mam trzy dochodzące ogrodniczki ( szerzej w wątku Czarne i czarnobiałe do adopcji). Mam nadzieję, że przed chłodami do nich zajrzą . Jak bliźniak będzie gotowy - wrzucę fotę.
Pochwal się koniecznie :mrgreen:
Ja póki co kupiłam styropianowe domki, będę wymieniać w przyszłym tygodniu.
. Stoją od 10 dni,a od 9 są zamieszkane :taniec: :) :mrgreen:. Szczerze powiedziawszy nie spodziewałem się aż takiego aplauzu (lub może raczej popytu ) ze strony futrzastych zainteresowanych... Konstrukcyjnie są to dwa oddzielne domki: każdy ma lekko zasłonięte wejście do korytarza, a z niego wejście prostopadłe do sypialni. Wymiary to ok. 70 x 50 cm ( w tym ok. 45x 50 cm pokój ). Zależało mi na kilku elementach: ( przy założeniu , że postanowiłem wykorzystać elementy z różnych remontów domu. Domki muszą być solidne, by ich wiatr nie przewrócił , ciepłe i bezpieczne. Podstawą są dachówki - dają rodzaj „podmurówki” - chronią przed zalaniem i zaśnieżeniem z gruntu a ponadto podwyższają kocie progi , dając poczucie bezpieczeństwa ( wejście jest na wys. ok. 60cm. Na dachówkach jest położona warstwa 12cm styropianu -3 arkusze połączone konstrukcją mini palet.Dopiero na tej warstwie stanęły właściwe domki: podłoga z płyty OSB 3cm lub blatów kuchennych. Wszystkie ściany złożone (patrząc od środka ) ze sklejki, styropianu 3 cm, potem blat 4cm i na zewnątrz boazeria iglasta. Całość zaimpregnowana olejem bio do tarasów . Dach to sklejka, styropian 3 cm, płyta OSB I gont bitumiczny. Dach zdejmowany, uszczelniony uszczelkami do okien (Leroy M) Dach nie jest przymocowany zawiasami - to nie zdaje egzaminu i destabilizuje domek. Jest nakładany w miarę „na wcisk” i dociązony płytami kamiennymi. Domki się stykają zewnętrznymi ścianami. W liczbach wygląda to tak: grubość ścian 7- 8 cm, dachu 5 cm, od spodu grzeje podłogę 12 cm styropianu. Taki szeregowiec dwóch domków może ważyć ok .50 -60 kg łącznie z płytami na dachu...
476C5CF1-D525-4015-9203-ED026E15EF71.jpeg
Ufff :foto:
Awatar użytkownika
elwiska3
Agilisowy Rezydent
Posty: 5444
Rejestracja: 25 paź 2011, 15:27
Płeć: kobieta
Skąd: Dąbrowa Górnicza

Re: Buda dla kota

Post autor: elwiska3 »

Domek na wypasie 😊
Niech się kotkom ciepło mieszka
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Buda dla kota

Post autor: Luinloth »

Cudny ten szeregowiec :milosc:
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Buda dla kota

Post autor: Sonia »

Super domki :ok:
Awatar użytkownika
Kasik
Agilisowy Rezydent
Posty: 5350
Rejestracja: 24 lip 2013, 22:49
Płeć: kobieta
Skąd: Szczecin

Re: Buda dla kota

Post autor: Kasik »

Dałeś czadu z budkami, full wypas :mrgreen:
Zablokowany