Kąpiel kota

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
dagmara-b
Posty: 11
Rejestracja: 05 lip 2009, 09:31

Kąpiel kota

Post autor: dagmara-b »

Witam serdecznie wszystkich . Chciałam zapytać ile dni przed wystawą należy wykapać BRI. Moja kicia ma 4 miesiące.
Pozdrawiam Dagmara :kotek:
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Ja nie kąpię swoich kotów przed wystawą. Zrobiłam to dwukrotnie, z dwoma różnymi kotami, i na pewno w przypadku moich dziewcząt nie jest to dobre rozwiązanie.

O doświadczeniach innych hodowców można poczytać tutaj>>>>>>> , trzeba się zalogować :)
Awatar użytkownika
kesja
Hodowca
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2008, 11:08

Post autor: kesja »

nigdy nie kąpałam kota przed wystawą, ta rasa tego nie wymaga
dagmara-b
Posty: 11
Rejestracja: 05 lip 2009, 09:31

Post autor: dagmara-b »

Dziękuję za odpowiedź. W takim razei jadę z "brudaskiem". Tz. była kąpana miesiąc temu, a ślady na moich rękach są do dziś.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Z brudaskiem nie ma co :) Trzeba porządnie napudrować dwa-trzy dni przed wystawą (tak mi zawsze mówiono, ale ja to robię w przeddzień, na moich futrach najlepsze efekty). Są pudry do usuwania tłuszczu i brudu z kociego futra - po odczekaniu odpowiedniego czasu ( zależy od rodzaju pudru), trzeba kota porządnie wyczesać. Najlepiej zrobić to dwukrotnie, ja pierwszy raz 3 dni przed wystawą, i w przeddzień. Uwaga na oczy!

Pamiętaj o dokładnym wyczyszczeniu uszu. I obcięciu pazurków!

Ci, którzy kąpią, przestrzegają, żeby zrobić to nie później niż na tydzień przed wystawą.
Awatar użytkownika
bajewka
Hodowca
Posty: 689
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:22
Hodowla: Bajbri*Pl
Płeć: i
Skąd: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: bajewka »

Ja nie kąpię swoich kotów, ale stosuję mycie mokrą rękawiczką do kąpieli. Oczywiście jeśli jest taka potrzeba i ok. tygodnia przed wystawą.

Podobnie jak Dorszka, obowiązkowo czyszczę uszy, oczy, obcinam pazurki oraz szczotkuję.
Przy szczotkowaniu należy uważać, aby nie zniszczy podszerstka.
Przed wystawą -trochę pudru.
Pola
Hodowca
Posty: 866
Rejestracja: 24 lis 2008, 09:51
Kontakt:

Post autor: Pola »

Nie kąpię mimo posiadania białych kotów. Raz wykąpałam Tymka przed wystawą i podszerstka nie miał przez dłuższy czas....

Używam suchych szamponów - na ogół dzień przed wystawą.
dagmara-b
Posty: 11
Rejestracja: 05 lip 2009, 09:31

Post autor: dagmara-b »

Pudrowanie - i tu kolejne pytanie! Puder sypać na sierść i czesać czy oddzielać palcami futerko i sypać na skórę?
Czesanie- czy szczotka, grzebyk dla BRI muszą być jakieś specjalne? Ja mam grzebyk metalowy bardzo gęsty (na tekturce było napisane, ze nadaje sie do wyczesywania pcheł hehehe). Mam również grzebyk z szeroko rozstawionymi zębami i szczotkę drucianą, ale nią czeszę swojego drugiego kota - persa i na nim się świetnie sprawdza, a na Zuli (BRI) raczej nie bo bym jej skórę podrapała.
Awatar użytkownika
kesja
Hodowca
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2008, 11:08

Post autor: kesja »

czeszę koty gumową szczotką która usuwa martwe włosy
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Puder, czy też "suchy szampon" - na każdym napisane jest, jak go stosować, po jakim czasie wyczesać. Jest ich bardzo dużo i trudno powiedzieć, jak najlepiej stosować akurat ten, który masz. Sypię na sierść, nie na skórę, rozprowadzam dłonią, i wyczesuję po odpowiednim czasie. Ja czeszę szczotką metalową z krótkimi zębami, ale niektórzy stosują tylko grzebienie, takie jak opisałaś.
Zablokowany