Kąpiel kota

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Kąpiel kota

Post autor: yamaha »

<pokłon> Dziekuje, Mago, ale czy to nie jest bardziej do "czyszczenia" kota ? Mnie o zapach chodzi..... (chociaz jak dobrze pomyslec, to jedno pewnie idzie z drugim w parze....)
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Re: Kąpiel kota

Post autor: Mago »

Na zapach również wpływa. Ja tę rękawicę moczę mocno, odciskam tyle żeby nie kapało z niej i tak "na mokro" przejeżdżam po futrze. Kot oczywiscie niezadowolony ale nie jest to tak straszne jak kąpiel a efekt jest zarąbisty. Futro naprawdę robi się czyste i pachnie! świeżością (jak wyschnie <diabeł> ). Rękawicę trzeba spłukiwać z futra zebranego i czynność powtarzać, ale na prawdę warto :-) Do tego jest mydełko. Ja tym mydełkiem prałam zawsze rękawicę.
Wiem, że Missy ma długie futro, ale sądzę, że powinno też być ok.
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Kąpiel kota

Post autor: yamaha »

Nic z tego poki co, nie ma tego nigdzie u nas, nawet firma jakas "nieznana".... (chyba polska, ale nieeksportujaca sie)
Na stronie producenta faktycznie jest, ale to bedzie musialo poczekac do wrzesnia albo grudnia i wizyty w Polsce.
Awatar użytkownika
Becia
Agilisowy Rezydent
Posty: 10640
Rejestracja: 22 lut 2012, 09:28
Płeć: kobieta
Skąd: opolskie

Re: Kąpiel kota

Post autor: Becia »

Yamaha, a jakbyś wytarła Missy mocno wilgotnym ręcznikiem? A ręcznik możesz zamoczyć w wodzie z niewielką ilością delikatnego szamponu? Może to by pomogło?
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Kąpiel kota

Post autor: Miss_Monroe »

Becia pisze:(...)A ręcznik możesz zamoczyć w wodzie z niewielką ilością delikatnego szamponu?(...)
Szampon nie jest zbyt dobrym pomysłem, gdyż może zostać jego niewielka ilość na sierści, a kot myjąc się zliże pozostałość szamponu z futerka.
Awatar użytkownika
Becia
Agilisowy Rezydent
Posty: 10640
Rejestracja: 22 lut 2012, 09:28
Płeć: kobieta
Skąd: opolskie

Re: Kąpiel kota

Post autor: Becia »

Ja miałam na myśli naprawdę niewielką ilość szamponu. Można później przetrzeć raz jeszcze, ręcznikiem zamoczonym tylko w wodzie :-)
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Kąpiel kota

Post autor: yamaha »

To czasem robie, najpierw mokrym potem suchym. ;-))
Co prawda bez szamponu, ale reczniki prane i plukane w plynie, wiec ladnie pachna.
Tylko ze na Missy ten zapach jakos nie przechodzi <lol>

Ten Julkowy pomysl z pudrem dla niemowlat moze wyprobuje.... tylko czy te pudry ladnie pachna to ja nie wiem <lol>
Bo poki co sie skarze ze futro pachnie "srednio swiezo", ale to tez nie jest tak ze pachnie "brzydko"....
Zeby nie wyszlo gorzej niz jest <lol>
Awatar użytkownika
Julcik
Agilisowy Rezydent
Posty: 2483
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:48
Hodowla: ClarusCattus*PL
Płeć: k
Skąd: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kąpiel kota

Post autor: Julcik »

Żebyś potem na mnie nie krzyczała <diabeł> , że przeze mnie biedna Missunia nie pachnie Chanel No. 5 (chociaż mi się ten zapach i tak nie widzi <roll> ) to może lepiej będzie jak puder wypróbujesz wcześniej, na przykład na sobie! <gwiżdże>
Takie pudry dla dzieci podobno całkiem dobrze spisują się jako suche szampony do ludzkich włosów 8-)
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Kąpiel kota

Post autor: yamaha »

TZ mnie do psychiatry umowi jak zaczne sie talkiem dla niemowlat posypywac <lol>
Awatar użytkownika
Beate
Agilisowy Rezydent
Posty: 6863
Rejestracja: 18 kwie 2013, 07:36
Płeć: kobieta
Skąd: Łódzkie

Re: Kąpiel kota

Post autor: Beate »

yamaha pisze:TZ mnie do psychiatry umowi jak zaczne sie talkiem dla niemowlat posypywac <lol>
:haha:
Zablokowany