Kąpiel kota

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
MaciekMasu
Posty: 6
Rejestracja: 28 lut 2015, 22:24
Płeć: facet
Skąd: Kraków

Re: Kąpiel kota

Post autor: MaciekMasu »

Tak też odbędzie się pierwsza pseudo kąpiel. Dzięki.
kinus
Hodowca
Posty: 1023
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:31
Hodowla: Kabrirus*PL
Kontakt:

Re: Kąpiel kota

Post autor: kinus »

Tyle, że woda tłuszczu nie zmyje. Ja bym kota przepudrowała.
Kiedyś był świetny puder Gimpet, ale tym też można spróbować
http://www.zooplus.pl/shop/koty/kuwety_ ... pon/407336
Awatar użytkownika
MaciekMasu
Posty: 6
Rejestracja: 28 lut 2015, 22:24
Płeć: facet
Skąd: Kraków

Re: Kąpiel kota

Post autor: MaciekMasu »

Będę coś działał jak kocięciu przejdzie nawracające ucho. Póki co, nie przeszkadza mu trochę ulizana sierść. "Paćki" z lizyny są wycierane na bieżąco, żeby mu się nie zrobiły kołtuny.
Awatar użytkownika
Aga12
Posty: 783
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:31
Płeć: kobieta
Skąd: okolice Torunia

Re: Kąpiel kota

Post autor: Aga12 »

Ja nie do końca o kąpieli,ale chciałam zapytać czy ktoś z Was używał do czyszczenia kociego tyłka nawilżanych chusteczek?Widziałam takie ostatnio w zooplusie,są antybakteryjne itd.,ale nie wiem czy warto toto kupić czy wystarczą zwykłe chusteczki nawilżane dla niemowląt względnie nawilżany papier toaletowy.
Po ostatniej akcji,kiedy to Jeff wybrudził sobie pupę w kuwecie i musiałam mu ją umyć pod prysznicem,przeszła mi zupełnie ochota na łączenie kota i wody (dłoń jeszcze mi się goi) ;-))
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Kąpiel kota

Post autor: yamaha »

Ja uzywam zwyklej bialej jednorazowej szmatki kuchennej, takiej z rolki. Mocze, wycieram, mozna ja latwo splukac i na koniec wyrzucic. ;-))
Awatar użytkownika
MaciekMasu
Posty: 6
Rejestracja: 28 lut 2015, 22:24
Płeć: facet
Skąd: Kraków

Re: Kąpiel kota

Post autor: MaciekMasu »

Wreszcie zdecydowaliśmy się na pierwszą kąpiel. Kocurek super grzeczny, podobnie jak freciszon.
Awatar użytkownika
Monic
Posty: 487
Rejestracja: 07 lis 2014, 13:50
Płeć: Kobieta
Skąd: Katowice

Re: Kąpiel kota

Post autor: Monic »

Aga12 pisze:Ja nie do końca o kąpieli,ale chciałam zapytać czy ktoś z Was używał do czyszczenia kociego tyłka nawilżanych chusteczek?Widziałam takie ostatnio w zooplusie,są antybakteryjne itd.,ale nie wiem czy warto toto kupić czy wystarczą zwykłe chusteczki nawilżane dla niemowląt względnie nawilżany papier toaletowy.
Po ostatniej akcji,kiedy to Jeff wybrudził sobie pupę w kuwecie i musiałam mu ją umyć pod prysznicem,przeszła mi zupełnie ochota na łączenie kota i wody (dłoń jeszcze mi się goi) ;-))
Mam takie chusteczki właśnie do podcierania tyłka (kotu oczywiście:-P), ale sprawdzą się jedynie jak jest jakieś małe zabrudzenie, większej ilości jakiegokolwiek brudu nie usuną. Próbowałam nimi umyć łapki po spacerze i tak średnio, ale do wytarcia pupy po kuwecie się sprawdzają. A jeśli chodzi o to czy warto, to ja kupiłam je w promocji, normalnie używam chusteczek nawilżanych dla dzieci, myślę że bez różnicy ;-)
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Kąpiel kota

Post autor: Miss_Monroe »

Ja bym się zastanowiła czy chusteczki dla dzieci nie będą toksyczne dla zwierzaka. Jeśli kot wyliże miejsce, które zostało wytarte chusteczką czy jest to na pewno bezpieczne. Jakaś "chemia" w takich chusteczkach się znajduje, a często są przecież dodatkowo perfumowane.
Ja namaczam wacik w ciepłej wodzie i sprawdza się on bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
Monic
Posty: 487
Rejestracja: 07 lis 2014, 13:50
Płeć: Kobieta
Skąd: Katowice

Re: Kąpiel kota

Post autor: Monic »

No nie wiem, te do dzieci muszą być bardzo delikatne, skóra dziecka jest mega wrażliwa, więc wątpię żeby tam była jakaś chemia, a te dla zwierząt też pachną więc też są perfumowane:-) Podejrzewam, że skład mają podobny. Ja myłam dosyć długo tymi dla dzieci (ale tylko pupę, nie całego kota) i nic się nie działo:-) Ale oczywiście, że wacik z ciepłą wodą też daje radę;-) A jeśli chcemy wyczyścić całego kota bo jest brudny to nic nam tak nie pomoże jak woda i szampon:-)
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Re: Kąpiel kota

Post autor: Mago »

Monic pisze:No nie wiem, te do dzieci muszą być bardzo delikatne, skóra dziecka jest mega wrażliwa...
Lenie chodzi o to, że po takim przetarciu chusteczką, żadne dziecko nie wyliże sobie pupiszona, w przeciwieństwie do kota.
Zablokowany