Miot R - Arabica i SC Dolce Lovely Panther*CZ, DVM, DSM

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Miot R - Arabica i SC Dolce Lovely Panther*CZ, DVM, DSM

Post autor: Dorszka »

Wreszcie... Bardzo mnie Arabica przetrzymała, bo my termin mieliśmy na sobotę-niedzielę, a koteczki przyszły na świat dopiero dziś rano. Na razie tylko napiszę, że Arabica jak zwykle pięć klusek nam sprezentowała, jeśli dobrze moje oczy widzą, to trzy dziewczynki i dwóch chłopców. Jesteśmy w komplecie, chociaż jak zwykle jest jedna maruda, która mnie niepokoi, pierwszy kociak, chłopczyk, który przyszedł na świat bez oddechu, ale bardzo ładnie po chwili zaskoczył. Niestety, na razie nie cieszy tak fajnym przyborem, jak pozostali, a właściwie to się zatrzymał i z dodanych początkowo gramów zgubił dwa. To pierwsza doba i ma prawo, ale przy reszcie puchnącej od pierwszych godzin, taki dysonans od razu niepokoi.

Kociaczki duże, jak na Arabikę - od 99 gramów do 123, jeszcze nigdy tak dużych kociąt nie miała. Moje serce już puka do jednej z dziewczynek, i chyba nawet z włosem mi się uda, ale to się jeszcze okaże. Mam nadzieję, że chociaż jedna z trójki nie poniosła LH, i ta zostanie, i mam cichutką nadzieję, że to właśnie ta moja miłość :)

Nie wiem, kiedy wstawię zdjęcia, bo jestem bardzo zmęczona, od niedzieli czuwam, bo Arabica zafundowała mi kilka falstartów, i wyjątkowo marudna była, jeśli chodzi o samo miejsce do rodzenia. Teraz zresztą nie jest szczególnie lepiej, muszę dostosowywać na jej potrzeby różne dziwne miejsca, bo inaczej nosi kociaki. Żeby jeszcze wszystkie przenosiła, ale ona od dwóch ostatnich miotów wybiera sobie ulubieńca, przenosi go w jakieś swoje miejsce, i tam sobie z jedynakiem mieszka, a reszta porzucona <lol>

Sam poród, jak już się Arabica na poważnie do pracy zabrała, bardzo sprawny, jak to u Arabiki. Oczywiście nie obyło się bez jednego pośladkowego ułożenia, porodu bez błon, i zawieszenia na brodzie, to właśnie ten pierwszy chłopiec, ale po pomocy przy wydobyciu zaklinowanej główki pozostałe kociaki rodziły się bardzo sprawnie. Musiałabym zerknąć do notatek, ale chyba w dwie godziny mieliśmy całą piątkę, co może nie jest mistrzostwem świata, ale takich porodów bym sobie życzyła, kotka silna, kocięta mocne. Oby teraz tylko nie wyszły jakieś inne, rozwojowe sprawy, i będę bardzo szczęśliwa :)
Awatar użytkownika
Agnes
Posty: 4906
Rejestracja: 16 lut 2012, 20:42

Re: Miot Q? R? Arabica i SC Dolce Lovely Panther*CZ, DVM, DS

Post autor: Agnes »

serdecznie gratuluję! :-) zdrówka dla maluszków i mamusi! i mocno kciuki zaciskam, żeby ta ulubienica, okazała się tą jedną wymarzoną :-)
Awatar użytkownika
Gosia i Ira
Hodowca
Posty: 1683
Rejestracja: 25 lis 2008, 11:49
Kontakt:

Re: Miot Q? R? Arabica i SC Dolce Lovely Panther*CZ, DVM, DS

Post autor: Gosia i Ira »

ogromne gratulacje <tańczy>
Miziaki dla kociej rodzinki
Awatar użytkownika
Becia
Agilisowy Rezydent
Posty: 10640
Rejestracja: 22 lut 2012, 09:28
Płeć: kobieta
Skąd: opolskie

Re: Miot Q? R? Arabica i SC Dolce Lovely Panther*CZ, DVM, DS

Post autor: Becia »

Gratuluję serdecznie maluszków <ok> <ok> <ok>
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Re: Miot Q? R? Arabica i SC Dolce Lovely Panther*CZ, DVM, DS

Post autor: Mago »

Bardzo, bardzo gratuluję! :-)
Trzymam teraz kciuki za zdrowe rośnięcie :ok:
Awatar użytkownika
elwiska3
Agilisowy Rezydent
Posty: 5444
Rejestracja: 25 paź 2011, 15:27
Płeć: kobieta
Skąd: Dąbrowa Górnicza

Re: Miot Q? R? Arabica i SC Dolce Lovely Panther*CZ, DVM, DS

Post autor: elwiska3 »

Gratuluję maluszków, a specjalne :kotek: dla dzielnej mamusi
Mysza
Hodowca
Posty: 455
Rejestracja: 14 sie 2009, 08:27
Hodowla: Forastero*PL
Płeć: kobieta
Skąd: prawie Kraków
Kontakt:

Re: Miot Q? R? Arabica i SC Dolce Lovely Panther*CZ, DVM, DS

Post autor: Mysza »

Gratuluję!!!! <santa1>

Ale jak nie podasz kolorków, to ja nie wiem.... będziemy smęcić o zdjęcia ponad wszelką miarę <diabeł> :-?
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Miot Q? R? Arabica i SC Dolce Lovely Panther*CZ, DVM, DS

Post autor: Sonia »

Dorotko gratuluję serdecznie tej piąteczki. Trzymam kciuki za marudę, żeby się zabrał za rośnięcie.
Tylko kolorki jeszcze nam chociaż napisz, bo strasznie ciekawa jestem <mrgreen>
Awatar użytkownika
mimbla
Posty: 2179
Rejestracja: 02 paź 2009, 14:17
Kontakt:

Re: Miot Q? R? Arabica i SC Dolce Lovely Panther*CZ, DVM, DS

Post autor: mimbla »

Kolorki muszą być! <wsciekly>

Cieszę się, że wszyscy zdrowi i że miłość do potencjalnej nowej Agiliski zakwita. Będzie sporo rezydenckich nóżek u Ciebie Dorszko tuptało <lol>
Awatar użytkownika
Snusia
Hodowca
Posty: 847
Rejestracja: 12 mar 2011, 22:52
Hodowla: Miziaki*PL
Płeć: kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Miot Q? R? Arabica i SC Dolce Lovely Panther*CZ, DVM, DS

Post autor: Snusia »

:-) ogromne gratulacje
8-) i zgadzam się z Myszą... chociaż o kolorki prosimy
ODPOWIEDZ