Kitka, Bazyl i Eliot

Zapraszam do prezentacji Waszych kotów, wszelakiej maści, rasy i pochodzenia :)
Awatar użytkownika
atomeria
Agilisowy Rezydent
Posty: 2891
Rejestracja: 28 gru 2012, 11:17
Płeć: K
Skąd: okolice Poznania

Re: Kitka i Bazyl

Post autor: atomeria »

Dobrze to słyszeć :) Dzięki.
Rzeczywiście i ja zdążyłam już zaobserwować, że koty są znacznie bardziej zmienne niż psy.
Psu jak raz pozwolisz ze sobą spać, to będzie ZAWSZE i tak długo przychodził do łóżka, aż mu bardzo wyraźnie powiesz, że zmieniłaś zdanie.

Ale Bazylkowi troszkę już się odmieniło! Nie samo z siebie jednak.
Wydaje mi się, że on potrzebuje zachęty (nie tylko w tej kwestii)- któregoś wieczoru idąc spać, po prostu wzięłam go na ręce i położyłam na łóżku obok siebie. I od tej pory magiczna granica progu sypialni rozpłynęła się, Bazyl normalnie wchodzi do sypialni i na łóżko też.
Jednak na spanie to za bardzo nie liczę, on jest bardzo "delikatny", że tak powiem, wystarczy go lekko szturchnąć i zwiewa (w zasadzie godnie oddala się :)).
W ostatnich dniach kilka razy zdarzyło się, że widząc, że szykuję się do spania, czekał już na mnie w sypialni... leżał nawet chwilę ze mną, po czym... szedł sobie gdzieś :) Nic dziwnego, w innej części domu toczyło się jeszcze życie. Rano też czasem przychodzi się przywitać (o ile zdoła się dobudzić, bo on baaaardzo długo się cyra, zupełnie jak jego Pan).
Dobre i to.

Wczoraj jednak sprawił mi przykrość, bo zbił mój ulubiony, porcelanowy, jubileuszowy wazon :( Naprawdę wyjątkowo go lubiłam.
Tak jak bardzo rzadko wchodzi na stół, tak wczoraj, jeszcze przed śniadaniem wskoczył na niego z wielkim impetem, pokonał całą szerokość jednym ślizgiem... i zjechał z niego razem z wazonem. Dobrze, że chociaż jemu nic się nie stało.
Nic to, kwiatki mam i tak sztuczne, to i może wazony kupię plastikowe...
Awatar użytkownika
atomeria
Agilisowy Rezydent
Posty: 2891
Rejestracja: 28 gru 2012, 11:17
Płeć: K
Skąd: okolice Poznania

Re: Kitka i Bazyl

Post autor: atomeria »

Szukałam zupełnie czego innego, a znalazłam to :)
To chyba drugi dzień Bazylka u nas (szkoda, że zdjęcie z komórki :(((( )

Obrazek

Jedna z sesji "koszykowych", chyba już ostatnia

Obrazek

... bo Bazyl wczoraj próbował wleźć do koszyka z Kitką i pierwszy raz w życiu nie udało mu się tam upchnąć.

A to wczorajszy poranek - perspektywa myli, w rzeczywistości Bazyl jest prawie dwukrotnie większy od Kitki.

Obrazek

I tak sobie myślę: ileż na tym łóżku miejsca dla kolejnych kotów <tańczy> No może chociaż jednego...
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Kitka i Bazyl

Post autor: yamaha »

Alez cudna ta "kocia milosc" w koszyku <zakochana>
Awatar użytkownika
Audrey
Agilisowy Rezydent
Posty: 6092
Rejestracja: 30 cze 2012, 19:38
Płeć: kobieta
Skąd: Kujawy

Re: Kitka i Bazyl

Post autor: Audrey »

Piękne to zdjęcie Bazylka. Nic nie szkodzi, że z komórki. Świetnie wyszło.

A kotusie jak się kochają <zakochana> Śliczne <zakochana>
Awatar użytkownika
Becia
Agilisowy Rezydent
Posty: 10640
Rejestracja: 22 lut 2012, 09:28
Płeć: kobieta
Skąd: opolskie

Re: Kitka i Bazyl

Post autor: Becia »

Bardzo lubię "pościelowe" zdjęcia zwierzaków. Na pyśkach mają wtedy takie rozleniwienie. A miejsca to ja tam widzę nawet na dwa dodatkowe koty <mrgreen>
Awatar użytkownika
EsteraR
Hodowca
Posty: 444
Rejestracja: 06 sie 2010, 00:43
Hodowla: EstiBri*PL
Kontakt:

Re: Kitka i Bazyl

Post autor: EsteraR »

Piękne koty (nie wiem który ładniejszy - koty domowe mają w sobie to coś) i ich przyjaciel <mrgreen>
Awatar użytkownika
atomeria
Agilisowy Rezydent
Posty: 2891
Rejestracja: 28 gru 2012, 11:17
Płeć: K
Skąd: okolice Poznania

Re: Kitka i Bazyl

Post autor: atomeria »

Jak ja się cieszę, że Was znalazłam <ok>
Bo ja to namiętnie rozsyłam zdjęcia moich futrzaków po najbliższych i często nawet na najskromniejszy komentarz nie mogę liczyć :) A "Fajne te Twoje kotki" to chyba najbardziej rozwinięty z tych, które mi się dostały.
A tutaj proszę - odzew natychmiastowy i wiem, że ze zrozumienia, wiec się cieszę jak dziecko, że mam z kim dzielić się swoim świrkiem :)

Kilka dni temu opowiadałam mojej Mamie, jaka to jestem niewyspana, bo w nocy koty na mnie spały, więc ja na baczność, żeby nie zniechęcić Bazylka :) Bo on rzadko z nami śpi.
Opowiadałam to wniebowzięta, co na pewno było słychać, nawet przez telefon. A ona co to?
"Zwariowałaś?! Przez koty się nie wysypiasz!? Nie wpuszczaj ich do sypialni i już".
No i weź tu pogadaj z rodziną o tym co cieszy :)
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Kitka i Bazyl

Post autor: Sonia »

Piękne masz przytulaki w domu, aż miło popatrzeć, jak się tak do siebie przytulają <zakochana> :kotek: :kotek:
Awatar użytkownika
atomeria
Agilisowy Rezydent
Posty: 2891
Rejestracja: 28 gru 2012, 11:17
Płeć: K
Skąd: okolice Poznania

Re: Kitka i Bazyl

Post autor: atomeria »

Nie da się ukryć - w takiej kitce jak moja Kitka, jest nie mniej uroku niż w najpiękniejszych i najbardziej rasowych kotach. W jej przypadku to zdecydowanie kwestia charakteru, chociaż urody też nie można jej odmówić (pomimo, że uroda dość pospolita).
To była miłość od pierwszego wejrzenia (w zasadzie od pierwszego kontaktu), która wzięła mnie kompletnie z zaskoczenia :)

Bazyl jest zupełnie inny, ale uwielbiam go równie bardzo. Najbardziej za jego wyrozumiałość i cierpliwość wobec mnie :) Chyba już o tym pisałam.
Pomimo, że sam rzadko przychodzi poprosić o pieszczoty, to jednak dzielnie znosi wszelkie moje napady czułości i to jest niesamowite (i chyba mało kocie). Praktycznie w każdej chwili daje mi się wyprzytulać, wycałować, ponosić na rękach, nawet na kolanach trochę poleży (ale to akurat najmniej lubi). Do tego mruczy tak głośno, że słychać go z daleka :)
Oczywiście staram się mu za bardzo nie narzucać (i nie nadwyrężać jego cierpliwości, bo widzę, że dla Pana mu jej nie starcza :))
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Kitka i Bazyl

Post autor: Sonia »

Każdy kot jest piękny bez wzlędu na to czy ma rodowód czy nie.
Europejskie "dachowce" w niczym nie ustępują i mają tyle samo uroku i wdzięku i zasługują na taką samą miłość, jak koty z rodowodem. A już najpiękniejsze są kocie oczy, obojętnie jaka by to nie była rasa, oczy przyciągają jak magnez <zakochana>
Zablokowany