Kryza i Juniorek - nasze "zwierzątka futerkowe"

Zapraszam do prezentacji Waszych kotów, wszelakiej maści, rasy i pochodzenia :)
dagmara-b
Posty: 11
Rejestracja: 05 lip 2009, 09:31

Kryza i Juniorek - nasze "zwierzątka futerkowe"

Post autor: dagmara-b »

Witam serdecznie wszystkich na forum Agilis Cattus.

Chcę przedstawić nasze dwa "zwierzatka futerkowe"- (oczywiscie są to koty) Pers i Brytyjka.

Pierwszy w naszej rodzinie pojawił się Juniorek, który jest persem urodzonym w czerwcu 2004r. i jest kastratem.
Nie planowaliśmy zakupu kota, ale dziś wiem, że to była SUPER decyzja - bardziej mojego męża niż moja, a było to tak:
W ciepłą sierpniową niedzielę 2004r. wybraliśmy się na giełdę z naszą wtedy 4 letnią córką i mężem, aby pospacerować i kupić kapcie do przedszkola. Przed brama wejściową na giełdę stała kobieta i trzymała na rękach "mała włochatą kulkę", która miała założoną ogromną czerwoną kokardę. Mój mąż i córka odrazu się zakochali we "włochatej kulce", a ja? Zaczęłam się zastanawiać, rozmyślać i raczej bylam na NIE.
Wtedy mój mąż poprosił, abym wróciła do samochodu bo zapomniał zabrać dokumentów. Gdy już wracałam do swojej rodzinki nagle pojawiła się moja córka, która dumnie maszerowała, a na rączkach trzymała "włochatą kulkę" :kotek: . Podeszła do mnie i powiedziała, że tj. nasz JUNIOREK.

O drugim kocie zamarzyłam ja, ale tutaj sytuacja była odwrotna- tym razem to mój mąż nie chciał się zgodzić na drugie "futerko". Przekonywałam go ok. 4 miesięcy - próbowałam tłumaczyć, że Juniorkowi jest smutno itd. Udało mi się go namówić na wyjazd na wystawę, która była w Opolu, a po niej już z córką nie dawałyśmy spokoju - ciągle mówiłyśmy o nowej kotce "BRI a" bo to ona nam się najbardziej podobała od dłuzszego czasu, a od świąt Bożego Narodzenia codziennie oglądałysmy takie kicie w internecie.
Chyba mój mąż miał już dosyć słuchania i powiedział: jak chcecie to kupujcie!

Zaczęłam przeglądać różne hodowle i szukać kotki niebieskiej. Po kilku dniach znalazłam wolna kicię - zadzwoniłam do hodowczyni i poprosiłam o kilka zdjęć.
KRYZA (dla nas Zula) odrazu nas zauroczyła tak jak kiedyś Juniorek i zdecydowalismy, że to właśnie ona będzie nowym członkiem naszej rodzinki .
KRYZA urodziła się 09.03.2009r, a z nami jest od początku czerwca. Jest strasznym łobuziakiem, najbardziej dokucza Juniorkowi, który zamiast się bronić to schodzi jej z drogi.
Gdy Juniorek je ze swojej miseczki to Zula potrafi podejsć i go łapać za ogon, albo ugryźć w tylnią łapkę.
Codziennie wieczorem zaczyna się gonitwa i wtedy jest wesoło- raz Zula ucieka przed Juniorkiem, a za chwilę to Juniorek ucieka przed Zulą.
Takie małe łapki, a tyle robią hałasu.

Zdjęcia naszych "futrzaczków" pojawią się w najbliższym czasie.

Pozdrawiam Dagmara
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Już się pojawiają :)

Witam bardzo serdecznie jeszcze raz, przedstawiam Zulę i jej kolegę Juniora :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
bajewka
Hodowca
Posty: 689
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:22
Hodowla: Bajbri*Pl
Płeć: i
Skąd: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: bajewka »

Witamy;


Ładne kwiatki w tym kwietniku <rotfl>
Awatar użytkownika
tosia
Posty: 114
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:47

Post autor: tosia »

Witam serdecznie :)
Pers i Brytek to fajne połączenie. U moich rodziców mieszka Kacper-staruszek pers,który bardzo przyjaźni się z moimi futerkami. A odwiedzają się dość często: podczas naszej nieobecności babcia opiekuje się wnuczką i naszymi brytkami <lol> <lol> <lol>
Pozdrawiam cieplutko. Kociaki przecudne <ok>
dagmara-b
Posty: 11
Rejestracja: 05 lip 2009, 09:31

Post autor: dagmara-b »

:-> bardzo dziękuję za mile słowa.
bariii
Posty: 30
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:38

Post autor: bariii »

fajne kociaki, cos czuje ze Muniek tez nie bedzie dlugo samotny
Zablokowany