MÓJ KOT WOGÓLE NIE CHCE JEŚĆ SUCHEJ KARMY,POMOCY !!!!

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
katarzyna26
Posty: 5
Rejestracja: 13 wrz 2012, 13:00
Kontakt:

Re: MÓJ KOT WOGÓLE NIE CHCE JEŚĆ SUCHEJ KARMY,POMOCY !!!!

Post autor: katarzyna26 »

maga pisze:Musisz wszystko dokładnie opisać. By cokolwiek można było odpowiedzieć.

Co, kiedy, jak i gdzie ....pytania zadała Mago. Odpowiedz. Będzie łatwiej.

Kot jadł suchą i mokrą Royall Canin KItten, byłam z nim przed kastracją tak 2 tygodnie U WETA i okazało się że ma zapalenie spojówek i stan zapalny, po kastracji dwa dni jadł mokre i suche dla kastratów (Royall Canin) a teraz tylko pije mleko i wodę, nic więcej.
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Re: MÓJ KOT WOGÓLE NIE CHCE JEŚĆ SUCHEJ KARMY,POMOCY !!!!

Post autor: Mago »

Jeżeli podajesz mu mleko dla ludzi to nie rób tego. Możesz podawać mu mleko, ale specjalne, dla kotów.

Z kotkiem trzeba koniecznie pójść do weterynarza. Naprawdę koniecznie. Ile czasu on już nic nie jadł? dzień? Koniecznie jutro do weterynarza go zabierz. Im wcześniej, tym lepiej.
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: MÓJ KOT WOGÓLE NIE CHCE JEŚĆ SUCHEJ KARMY,POMOCY !!!!

Post autor: Miss_Monroe »

Z mlekiem należy uważać, bo nie wszystkie koty tolerują zawartą w mleku laktozę. Ja mleka nie podaję wcale.
yona
Posty: 8
Rejestracja: 29 lis 2013, 19:38
Płeć: k
Skąd: ślask

Re: MÓJ KOT WOGÓLE NIE CHCE JEŚĆ SUCHEJ KARMY,POMOCY !!!!

Post autor: yona »

może trzeba przejść na karmę lepszej jakości i z droższej polki niestety
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Re: MÓJ KOT WOGÓLE NIE CHCE JEŚĆ SUCHEJ KARMY,POMOCY !!!!

Post autor: Mago »

yona, odpowiadasz na post sprzed dwóch lat...
Awatar użytkownika
Marry
Posty: 2
Rejestracja: 17 mar 2015, 19:11
Płeć: M
Skąd: Wrocław

Re: MÓJ KOT WOGÓLE NIE CHCE JEŚĆ SUCHEJ KARMY,POMOCY !!!!

Post autor: Marry »

Witajcie. Od soboty jest z nami nasz kociak - problem mamy taki , że hodowca prawdopodobnie nie nauczył malucha jeść suchej karmy. Próbowaliśmy podawać mu już trzy rodzaje i niestety żadna mu nie odpowiada. Na ten moment je tylko i wyłącznie kurczaka, tuńczyka i serek biały :(((( Odruch kociaka po powąchaniu karmy jest taki że, zaczyna obok miski drapać ( jakby kopał) i nastawia się do sikania ;-( Jak zaniosłam mu miskę do kuwety to ją zakopał i wtedy zrobił siku https://lh5.googleusercontent.com/--Dwo ... 175047.jpg
POMOCY!!! Doradźcie coś !!

Drugi problem jest taki,że odkąd jest u nas ani razu nie zrobił kupy - czy to normalne??
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Re: MÓJ KOT WOGÓLE NIE CHCE JEŚĆ SUCHEJ KARMY,POMOCY !!!!

Post autor: Mago »

Kilka spraw:
Przede wszystkim, proszę się uspokoić.
Jeżeli chodzi o zagrzebywanie przy misce to jest to normalny koci zwyczaj kiedy nie chcą czegoś zjeść bo np. im nie smakuje, albo nie mają w tej chwili na to ochoty. Proszę nigdy nie wstawiać miski z jedzeniem do kuwety. Nigdy.
A jaką konkretnie karmą kotek był karmiony w hodowli? Proszę się trzymać tej karmy, nic na razie nie zmieniać.
Kwestia kuwety. Czy ta czerwona miska na zdjęciu jest kuwetą? Wydaje się być dość dziwnego kształtu, bardzo wysoka, z niewygodnym wejściem i bardzo mała. Bardzo też mało jest w niej drewnianego żwirku. To powinna być solidna, kilkucentymetrowa warstwa, co najmniej 5cm.
Nie jest dobrze, że kotek kilka dni nie robił kupy, ale biorą pod uwagę, że zapewne niewiele je i jest w stresie jest to możliwe.
Awatar użytkownika
Marry
Posty: 2
Rejestracja: 17 mar 2015, 19:11
Płeć: M
Skąd: Wrocław

Re: MÓJ KOT WOGÓLE NIE CHCE JEŚĆ SUCHEJ KARMY,POMOCY !!!!

Post autor: Marry »

Co do kuwety to jest normalna, duża kuweta. Ma jeszcze nakrycie i filtr. Kwestia kadru. Żwirku faktycznie może być za mało. A co do jedzenia, to Pani z hodowli mówiła, że ponoć jadł Perfect Fit Junior. U nas tego nie chce jeść. Jak porównujemy go do kotki (naszego siostry) który ma nasza koleżanka, to wydaje się że nasz w ogóle się nie przestawiał, a co najwyżej może z pół dnia. Śpi koło nas jak się siedzi, mruczy, nie budzi się jak śpi i się go głaszcze, zaakceptował od razu nowy drapak (tylko nie chce spać w środku, ale na półkach konstrukcji jak najbardziej), biega sobie swawolnie, prawie w ogóle się nie przestrasza (jak coś upadnie, czy jak nasze dziecko czymś rzuci niechcący), generalnie mąż mieszkał na wsi i miał do czynienia z kotami, ale jedynie mamy problem z tym drapaniem koło miseczki i z tą kupką. Chodzi nam o to żeby się dobrze rozwijał, bo takie jedzenie domowe/ludzkie nie jest wartościowe dla niego. Jeszcze poczytam dokładniej o tym żywieniu na forum, bo mam kurczaka dla niego i serduszka drobiowe. Ok, dziękuję za uspokojenie. Mam nadzieję że będzie wszystko ok. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tofik
Posty: 99
Rejestracja: 13 paź 2014, 09:55
Płeć: kobieta
Skąd: Piastów

Re: MÓJ KOT WOGÓLE NIE CHCE JEŚĆ SUCHEJ KARMY,POMOCY !!!!

Post autor: tofik »

Trafiłam na to forum, bo szukałam porad odnośnie jedzenia. Moja kotka początkowo też nie chciała jeść suchej karmy. Pisałam już gdzieś, jak przyzwyczaiłam moją kotkę do suchej karmy. Mam nadzieję, że wskazówki pomogą.

Cierpliwie codziennie kruszyłam małą porcję chrupek i testowałam mieszanie z mięskiem (kociak wyjadał mięsko), z mokrym (chrupki namiękały i nauczanie chrupania żadne).
Wreszcie przeczytałam o mieszaniu kruszonych chrupek z pasztetem (chyba Animondy) i Tofi załapała. Odstawiłam na jakiś czas mięso, stopniowo zmniejszałam ilość pasztetu, a zwiększałam ilość chrupek. Przyzwyczajanie do chrupek trwało prawie 3 miesiące.
Awatar użytkownika
Monic
Posty: 487
Rejestracja: 07 lis 2014, 13:50
Płeć: Kobieta
Skąd: Katowice

Re: MÓJ KOT WOGÓLE NIE CHCE JEŚĆ SUCHEJ KARMY,POMOCY !!!!

Post autor: Monic »

A ja mam problem, że mój kot nie chce jeść w ogóle mokrej karmy i bardzo nad tym ubolewam, czy na to jest jakiś sposób? Jak dodam kawałek mięska do suchego to jest totalnie ignorowany, podany podstępem do pyszczka został wypluty:-( Czy jak kot nie rusza nic oprócz chrupek o czy cokolwiek można z tym zrobić, czy już muszę niestety się z tym pogodzić?
Zablokowany