Mamy kota z pseudohodowli, jak o niego zadbać - podstawy

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
dzikikot
Posty: 3
Rejestracja: 22 lut 2012, 21:07
Kontakt:

9 tygodniowy brytyjczyk (proszę o pomoc)

Post autor: dzikikot »

Cześć !
kupiłem ostatnio 8 tygodniowego brytyjczyka, razem w wyprawce dostał suchą karmę oraz puszkę OPTICAT, która z racji gagbarytów, została wymieniona na świeżą mokrą karmę, z wielu źródeł wyczytałem/usłyszałem, że póki kot jest młody powienien dostawać dwa razy dziennie mokrą karmę. Kupiłem mu Royal Canina w "pudełku" oraz jakąś mokrą karmę w saszetce z sosem w ROSSMANNIE, problem polega na tym, że po tych mokrych karmach kot ma rozluźnioną kupkę. Czy jest to normalne ? czy jest to wina mojego żywienia, bądź pokarmu? Poza tym kot jest tak straszliwie leniwy, że nawet sobie porządnie nie myje pupci i chodzi z brudną, w związku z tym wziąłem sprawy w swoje ręce i doprowadziłem ją do porządku. Prosiłbym o jakieś sugestie i rady.

Poza tym zastanawia mnie czy to normalne, że kot w tym wieku całymi dniami leży i śpi ?
Awatar użytkownika
Julcik
Agilisowy Rezydent
Posty: 2483
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:48
Hodowla: ClarusCattus*PL
Płeć: k
Skąd: Gdańsk
Kontakt:

Re: 9 tygodniowy brytyjczyk (proszę o pomoc)

Post autor: Julcik »

Przede wszystkim kociak jest baardzo młody i w tym wieku powinien przebywać z mamą i to ona i hodowcy powinni się nim opiekować... Maluch może nie czyścić się sam bo a) albo tego nie potrafi b)jest chory. Na Twoim miejscu jak najszybciej wybrałabym się z kotkiem do weterynarza, żeby go przebadał ! Pamiętaj też,że taki maluch musi dostawać jedzenie specjalne dla niego (dla małych kociaków). Do reszty niech się może wypowiedzą bardziej doświadczeni hodowcy...
Awatar użytkownika
Snusia
Hodowca
Posty: 847
Rejestracja: 12 mar 2011, 22:52
Hodowla: Miziaki*PL
Płeć: kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Snusia »

:-/ zastanawia mnie przede wszystkim co tak młody kociak robi u nowego wlasciciela....racja.. powinien byc jeszcze u hodowcy przynajmniej 3 tygodnie... a pokarm w rosmanie... wybacz ale to nie jest jedzenie dla kota... szczegolnie dla takiego malucha...a wizyta u weta jak najbardziej wskazana
Awatar użytkownika
maga
Hodowca
Posty: 3486
Rejestracja: 22 paź 2009, 09:07
Hodowla: KRABRIKA*Pl
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków
Kontakt:

Post autor: maga »

Gdy popatrzysz przed wejściem do swojego nowego tematu powyżej na zielono jest watek zywienie kociąt.
Awatar użytkownika
Creme
Hodowca
Posty: 238
Rejestracja: 24 sty 2009, 21:39
Hodowla: Isena*PL
Płeć: Kobieta
Skąd: Mikołów
Kontakt:

Post autor: Creme »

Kociaczkowi w pierwszych dniach, a nawet tygodniach nie wolno absolutnie zmieniać sposobu żywienia, podaje się to co zalecił hodowca i ściśle w/g jego wskazówek.
Zdrowy kociaczek ma okresy zabawy i czas na sen, bawi się wesoło, biega po czym ucina sobie drzemkę, w której nie wolno mu przeszkadzać (podczas snu rośnie).
Martwi mnie zachowanie twojego maluszka, który za wcześnie został odłączony od matki i rodzeństwa, ale tego już się nie zmieni, trzeba się postarać, by opieka nad nim pomogła mu przetrwać trudy aklimatyzacji w nowym domu.
Nie można wymagać od tak malutkiego brzdąca dokładnego mycia ufajdanego tyłka, nawet dorosły kot ma z tym problem, jeżeli kupa jest nieprawidłowa. W tej sytuacji musisz sam go myć.
Najlepiej malucha pokazać weterynarzowi, by ocenił stan jego zdrowia, odżywienia, zalecił kiedy powtórzyć szczepienie, ew. wykonać pierwsze, bo w tym wieku może jeszcze nie być w ogóle zaszczepiony :-(
Awatar użytkownika
Renia
Posty: 1142
Rejestracja: 11 cze 2009, 17:18

Post autor: Renia »

Witaj,
widzę, że jesteś z Bielska, więc najlepiej zabierz kociaka do transportera i pojedźcie do Nadzieji http://nadziejawet.pl/
Najlepiej umówić się telefonicznie do dr Marcina.

Twój kotek jest jeszcze bardzo mały, a biegunka jest niebezpieczna dla przewodu pokarmowego.
Umów się tam koniecznie.
Awatar użytkownika
Agnieszka7714
Posty: 2450
Rejestracja: 25 paź 2010, 09:42
Płeć: kobieta
Skąd: Wrocław

Post autor: Agnieszka7714 »

A mi się wydaje, że po pierwsze kociak jest z pseudohodowli i prawdopodobnie w ogóle nie był szczepiony. Pierwsze co to wizyta u weterynarza, bo kociak może być chory, albo tak mocno tęskni za mamą. Dostałeś wraz z kociakiem książeczkę zdrowia?
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Witam,

Creme i Renia napisały już, co najważniejsze - jeśli kociaczek nie ma okresów zabawy, a jedynie śpi, to w połączeniu z luźną kupką natychmiast trzeba go sprawdzić u weterynarza. Nie jest leniwy, tylko za mały, żeby się dobrze umyć - normalnie w tym wieku umyłaby go jeszcze mama. U tak malutkiego kociaka odstąpiłabym od "kupnej" karmy, a pozostała przy mięsie, gotowanym kurczaku na przykład, indyku - prawdopodobieństwo problemów jelitowych jest wtedy znacznie mniejsze. I jeszcze raz powtórzę - jeśli kociak nie ma okresów zabawy, biegania, trzeba go koniecznie sprawdzić u weterynarza.
dzikikot
Posty: 3
Rejestracja: 22 lut 2012, 21:07
Kontakt:

Post autor: dzikikot »

kot na wskutek choroby i wycieńczenia zdechł tej nocy ;/ dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Post autor: Sonia »

Przykro mi bardzo :-(
Zablokowany