hodowla kociat

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
Lusia18
Posty: 7
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:39
Płeć: Kobieta
Skąd: Grójec

hodowla kociat

Post autor: Lusia18 »

Witam :)

od października posiadam śliczną kotkę (rasy brytyjski niebieski krótkowłosy)...

Chciałabym chociaż raz dopuścić ją do kota (oczywiście nie teraz) ... chciałabym dowiedzieć się coś na temat rejestracji kociaków żebym mogła legalnie z rodowodem je później sprzedać...

będę bardzo wdzięczna za każdą wskazówkę :)
Awatar użytkownika
Julcik
Agilisowy Rezydent
Posty: 2483
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:48
Hodowla: ClarusCattus*PL
Płeć: k
Skąd: Gdańsk
Kontakt:

Re: hodowla kociat

Post autor: Julcik »

Przede wszystkim:
1. Z jakim przeznaczeniem zakupiona jest kotka?
2. Z jakiej hodowli jest kotka?
3. Czy kotka ma rodowód?
4. Co na to hodowca?
5. Czy kotka jest dobra w typie?
6. Po co Ci raz kocięta?
Awatar użytkownika
Lusia18
Posty: 7
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:39
Płeć: Kobieta
Skąd: Grójec

Re: hodowla kociat

Post autor: Lusia18 »

Julcik pisze:Przede wszystkim:
1. Z jakim przeznaczeniem zakupiona jest kotka?
2. Z jakiej hodowli jest kotka?
3. Czy kotka ma rodowód?
4. Co na to hodowca?
5. Czy kotka jest dobra w typie?
6. Po co Ci raz kocięta?

1. jak to z jakim? xd mam kotkę bo uwielbiam koty, jest moim oczkiem w głowie wiec nie ma jakiegoś konkretnego przeznaczenia:)

2. nie jestem zbytnio rozeznana wiec nie wiem o co konkretnie pytasz, jeśli chodzi o warunki panujące w tej hodowli z której ją mam były bardzo dobre

3. Tak kotka ma rodowód choć mało z niego rozumiem :P

4. a czy ma coś do tego hodowca? nie uzyskałam żadnej dodatkowej informacji przy kupnie kotki choć wspominałam o kociętach

5. dobra w typie? moze jasniej bo ja naprawde nie rozumiem pytań, jestem tak naprawde świeżym właścicielem i tak naprawde poza tematami typu odrzywianie nie wgłębiałam sie w hodowlę kociąt, stad to pytanie

6. ponieważ weterynarz mi tak powiedział, że kotka powinna być przynajmniej raz dopuszczona do kota, z resztą mi to nie przeszkadza wręcz bardzo mnie to cieszy ze będę mogła do pewnego czasu wychowywać gromadkę kociaków;)
kinus
Hodowca
Posty: 1023
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:31
Hodowla: Kabrirus*PL
Kontakt:

Re: hodowla kociat

Post autor: kinus »

ile masz lat?
Awatar użytkownika
Julcik
Agilisowy Rezydent
Posty: 2483
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:48
Hodowla: ClarusCattus*PL
Płeć: k
Skąd: Gdańsk
Kontakt:

Re: hodowla kociat

Post autor: Julcik »

1. Z przeznaczeniem "na kolanka" (do kastracji) czy do dalszej hodowli?
2. Chodziło mi czy kotka jest z hodowli, legalnej, zapisanej w jednej z federacji.
3.A widzisz... Najpierw trzeba się "naumieć" tych rodowodów i nie tylko a potem brać się za hodowanie. Bo to nie tylko krycie kotki kocurem. A przede wszystkim PRACA nad rasą, nad typem..
4. Nie każdy hodowca musi wyrazić zgodę na pokazanie kota "nakolankowego" na wystawie. Jak kot jest średni w typie to z reguły idzie na te kolanka i nie jeździ na wystawy.
5. Kotów brytyjskich niebieskich jest w Polsce od groma. Kotów o różnym wyglądzie. A rozmnażane mają być tylko te najlepsze. Nie wiesz czy kotka nie ma wad. Nie ma sensu przekazywać złych cech. Bo jak pisałam hodowla to PRACA nad rasą a nie tylko i wyłącznie głaskanie kotków. To dużo wyrzeczeń, łez, bólu..
6. Takie opowiadania spokojnie można włożyć między bajki. Dużo bezpieczniej dla kotki, kociat czy kocura jest kastrowanie! Nie wiesz jak kotka zniesie ciąże, poród. Nie wiesz czy przezyje, nie wiesz czy się czymś nie zarazi.. Nie wiesz czy kocięta przeżyją..
Nie ma sensu rozmnażać bez celu. Tyle jest kociej biedy. A uwierz, że o dobre domy trudno.
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: hodowla kociat

Post autor: yamaha »

Lusiu, witaj na forum !
Zeby legalnie sprzedac kociaczki, musisz zalozyc hodowle.
Jest z tym sporo "papierkowego" zachodu i bardzo duzo pracy. Na jeden raz NIE WARTO. Tym bardziej, ze nie masz doswiadczenia i z Twojego wpisu nie wydaje mi sie, zebys sie chciala otwarciem i prowadzeniem "prawdziwej hodowli" zajmowac.
To nieprawda, ze kotka musi raz urodzic przed sterylizacja, wprost przeciwnie. Bezpieczniej dla wszystkich (a przede wszystkim dla Twojej koteczki) bedzie ja wysterylizowac bez dopuszczania do kocura, naprawde.
Pozdrawiam ;-))
Awatar użytkownika
Lusia18
Posty: 7
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:39
Płeć: Kobieta
Skąd: Grójec

Re: hodowla kociat

Post autor: Lusia18 »

Julcik pisze:1. Z przeznaczeniem "na kolanka" (do kastracji) czy do dalszej hodowli?
2. Chodziło mi czy kotka jest z hodowli, legalnej, zapisanej w jednej z federacji.
3.A widzisz... Najpierw trzeba się "naumieć" tych rodowodów i nie tylko a potem brać się za hodowanie. Bo to nie tylko krycie kotki kocurem. A przede wszystkim PRACA nad rasą, nad typem..
4. Nie każdy hodowca musi wyrazić zgodę na pokazanie kota "nakolankowego" na wystawie. Jak kot jest średni w typie to z reguły idzie na te kolanka i nie jeździ na wystawy.
5. Kotów brytyjskich niebieskich jest w Polsce od groma. Kotów o różnym wyglądzie. A rozmnażane mają być tylko te najlepsze. Nie wiesz czy kotka nie ma wad. Nie ma sensu przekazywać złych cech. Bo jak pisałam hodowla to PRACA nad rasą a nie tylko i wyłącznie głaskanie kotków. To dużo wyrzeczeń, łez, bólu..
6. Takie opowiadania spokojnie można włożyć między bajki. Dużo bezpieczniej dla kotki, kociat czy kocura jest kastrowanie! Nie wiesz jak kotka zniesie ciąże, poród. Nie wiesz czy przezyje, nie wiesz czy się czymś nie zarazi.. Nie wiesz czy kocięta przeżyją..
Nie ma sensu rozmnażać bez celu. Tyle jest kociej biedy. A uwierz, że o dobre domy trudno.
1. tak kotka będzie sterylizowana
2. tak jest z hodowli legalnej
3. no dlatego pytam się z czym to się wiąże
4. xD może już nie będę wgłębiać się o co chodzi:D
5. no z tego co wiem to ma problem z kanalikami, ale mówiono mi to u weta ze jest to wada bardzo czesto spotykana ale nie ma to dużego wpływu...
6. Tu muszę przyznać racę. Bardzo dziękuję :) najważniejsza jest moja kicia;) jesli to ma faktycznie zagrozić jej bądź przyszłości kociaków, lepiej odpuścić :)
Awatar użytkownika
Lusia18
Posty: 7
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:39
Płeć: Kobieta
Skąd: Grójec

Re: hodowla kociat

Post autor: Lusia18 »

yamaha pisze:Lusiu, witaj na forum !
Zeby legalnie sprzedac kociaczki, musisz zalozyc hodowle.
Jest z tym sporo "papierkowego" zachodu i bardzo duzo pracy. Na jeden raz NIE WARTO. Tym bardziej, ze nie masz doswiadczenia i z Twojego wpisu nie wydaje mi sie, zebys sie chciala otwarciem i prowadzeniem "prawdziwej hodowli" zajmowac.
To nieprawda, ze kotka musi raz urodzic przed sterylizacja, wprost przeciwnie. Bezpieczniej dla wszystkich (a przede wszystkim dla Twojej koteczki) bedzie ja wysterylizowac bez dopuszczania do kocura, naprawde.
Pozdrawiam ;-))

dziękuje bardzo:)
Awatar użytkownika
Julcik
Agilisowy Rezydent
Posty: 2483
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:48
Hodowla: ClarusCattus*PL
Płeć: k
Skąd: Gdańsk
Kontakt:

Re: hodowla kociat

Post autor: Julcik »

Bardzo mądrze. Najlepiej jak najszybciej umówić się na sterylizację koteczki.
Awatar użytkownika
atomeria
Agilisowy Rezydent
Posty: 2891
Rejestracja: 28 gru 2012, 11:17
Płeć: K
Skąd: okolice Poznania

Re: hodowla kociat

Post autor: atomeria »

Ja to bym jeszcze dodała coś Ad.6 - czym prędzej zmień weterynarza.

Witam i życzę dużo zdrowia dla Twojej koteczki i mnóstwa radości z niej dla Ciebie :-)
Zablokowany