Matylda :D

Zapraszam do prezentacji Waszych kotów, wszelakiej maści, rasy i pochodzenia :)
Awatar użytkownika
anna83
Posty: 57
Rejestracja: 30 maja 2013, 10:39
Płeć: f
Skąd: Łódź

Matylda :D

Post autor: anna83 »

Witam wszystkich forumowiczów:)
Na wstepie chcialabym podziekowac Wam za TONY wiedzy, ktorą można tu zdobyć- za poświęcony czas i wysiłek- to nieoceniona pomoc, zwlaszcza dla takich laikow jak ja:)
Od ponad miesiąca staram sie byc jak najlepsza kocia mama 7 miesiecznej Matyldy- kotki wg dokumentow kremowej a wg doswiadczen wzrokowych... raczej rudej:) Od dluzszego czasu nosilam sie z zamiarem kupienia kota, dluuugo zglebialam temat i w pelni swiadoma wybralam brytyjke.. i jestem zachwycona <serce> Balam sie baaardzo- nigdy wczesniej nie opiekowalam sie zadnym zwierzeciem i nie wiedzialam czy sobie poradze. Na dlugo przed przybyciem Matyldy forum to stalo sie moja podstawowa lektura i bardzo wiele sie nauczylam.
A Matylda jest... mala wariatka:)
Mysle ze tworzy sie miedzy nami piekna wiez (no ja oszalalam dla niej totalnie), wydaje mi sie traktuje mnie zupelnie inaczej niz moich gosci. Noca poluje i bawi sie (np przynosi mi do lozka zabawki do aportowania, ktore polprzytomna na oslep rzucam przed siebie ), domaga sie tez miziania. (jeszcze nie wyspalam sie porzadnie od kiedy mieszkany razem hihi ). Kiedy wracam z pracy wita mnie nieco oburzonym miauczeniem i tarzaniem sie na plecach w oczekiwaniu glaskow- najlepiej tak natychmiast- rzucajac w drzwiach wszystkie moje klamoty:) :) Kilka razy dziennie dostaje jak to nazywam "skoki cukru" czyli fazy kiedy czai sie nie wiem na co i wyskakuje jak z procy, biegnie w najdalszy kat mieszkania i tak w kolko przez jakies pol godziny.
Oczywiscie lubi tez podkopy pod koldra, polowanie na konczyny kiedy spie, mordowanie moich gumowych (!) kapci.
Dni uplywają jej na slodkich drzemkach: jesli jestem w domu, na parapecie za moim miejscem pracy, lub tez w SPA (umywalce lazienkowej), ew zabawie i jedzeniu (podaje jej glownie sucha karme stale dostepna RC dla kociat, wet polecal rowniez purine catchow?)
Jest generalnie grzeczna i przeeeeslodka, choc potrafi tez postawic na swoim (np nie wchodzi na blat kuchenny kiedy jestem w domu ale po przyjsciu z pracy czasem obecnosc klakow na kuchence swiadczy ze jednak zwiedzala to miejsce!!). Z zabawnych zachowan, ktore zaobserwowalam to "gruchanie" jak golabek, zakopywanie/odkopywanie niewidzialnej materii naokolo misek przed i po jedzeniu, "kicanie" jak zajaczek, przezuwanie moich wlosow przez sen, no i lazenie za mna jak cien, lacznie z synchronizacja w naszych toaletach:) :) czasem Matylda wchodzi do swojej kuwety, wydaje sie, czysto towarzysko bo kiedy sprawdzam- nie ma czego sprzatac;))))
Matylda zdecydowanie nie lubi: noszenia na rekach, sadzania na kolanach, glosno zachowujacych sie obcych ludzi w domu, zapachu pomaranczy (fuuuuj!) i... gumowych kolczatych pileczek :-?

Niedlugo Matylda zostanie wysterylizowana, wstepnie termin ustalilam na polowe czerwca, jednak weterynarz radzi poczekac na pierwsza rujke. No to czekam, pelna niepokoju! :)

Jak tylko rozpracuje wrzucanie zdjec, podziele sie z Wami. Jestem ciekawa czy Waszym zdaniem, podobnie jak moim, jest raczej filigranowa (a jej ojciec to takie kocisko ogrooomne :-?)
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Matylda :D

Post autor: yamaha »

Witaj na forum, Aniu !
:kotek: dla Matyldki (i konieeecznie nam ja pokaz, bo my tu BAARDZO lubimy zdjecia)
Awatar użytkownika
Becia
Agilisowy Rezydent
Posty: 10640
Rejestracja: 22 lut 2012, 09:28
Płeć: kobieta
Skąd: opolskie

Re: Matylda :D

Post autor: Becia »

Witam i czekam na zdjęcia :-)
Aha, nie ma potrzeby czekać na rujkę aby wysterylizować kotkę ;-))
Awatar użytkownika
Nadialena
Posty: 288
Rejestracja: 12 lut 2013, 18:17

Re: Matylda :D

Post autor: Nadialena »

Witaj!
Jak fajnie opisałaś nam swoją koteczkę :-) Teraz zaczekamy na zdjęcia :-)
Awatar użytkownika
AgnieszkaP
Agilisowy Rezydent
Posty: 4857
Rejestracja: 24 lut 2011, 16:16
Płeć: kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Matylda :D

Post autor: AgnieszkaP »

Witaj Aniu :-)
Nie mogę się doczekać fotek Matyldy :kotek:
Czytałaś może forumowe wątki dotyczące terminów sterylizacji koteczki, kwestii, czy czekać, czy nie na pierwszą rujkę (temat rzeka i wiele różnych opinii). Ja akurat jestem zwolenniczką nieczekania na rujkę.
Awatar użytkownika
anna83
Posty: 57
Rejestracja: 30 maja 2013, 10:39
Płeć: f
Skąd: Łódź

Re: Matylda :D

Post autor: anna83 »

pierwsza proba:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

:)
A co do rujki- no wlasnie jestem swiadoma podzieloncyh opinii :( troche to zalamujace..
Awatar użytkownika
Becia
Agilisowy Rezydent
Posty: 10640
Rejestracja: 22 lut 2012, 09:28
Płeć: kobieta
Skąd: opolskie

Re: Matylda :D

Post autor: Becia »

Jaka śliczna <zakochana> <zakochana> <zakochana>
Awatar użytkownika
Nadialena
Posty: 288
Rejestracja: 12 lut 2013, 18:17

Re: Matylda :D

Post autor: Nadialena »

Matylda jest śliczna :kotek:
Awatar użytkownika
AgnieszkaP
Agilisowy Rezydent
Posty: 4857
Rejestracja: 24 lut 2011, 16:16
Płeć: kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Matylda :D

Post autor: AgnieszkaP »

Wow <serce> Śliczności :-)
Piękne zdjęcia :ok:
Awatar użytkownika
anna83
Posty: 57
Rejestracja: 30 maja 2013, 10:39
Płeć: f
Skąd: Łódź

Re: Matylda :D

Post autor: anna83 »

Bardzo dziekuje w imieniu Matyldy:)

Oczywiscie, rozgladalam sie za brytyjczykiem niebieskim, moze liliowym, takim jak te "popularne".
Jednak jak ja zobaczylam to roztopilam sie totalnie :)
i mam w nosie kiedy "zyczliwi" mowia ze niewiele sie rozni od rudego dachowca (niczego im nie ujmujac!!jesli kiedys sytuacja pozwoli, odwaze sie na kolejnego ale na razie sa to daleeeeekie plany..)
Zablokowany