Jak pomóc kotu w upał?

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Dorota
Agilisowy Rezydent
Posty: 1291
Rejestracja: 04 maja 2009, 20:47
Płeć: Kobieta
Skąd: Kamień Pomorski

Post autor: Dorota »

u nas sprawdziły się mini filety Sheby, nowość w Zooplusie . Sosik wylizany jest oczywiście w pierwszej kolejności a reszta za jakiś czas.
Nawet wybredna Hamsini pałaszuje. :-)
Awatar użytkownika
Paulina
Posty: 190
Rejestracja: 08 lip 2009, 11:40

Post autor: Paulina »

ja dzisiaj zauważyłam, że Pedro strasznie szyko oddycha i języczek ma na wierzchu, więc za radą mamy zamoczyłam ręcznik w zimnej wodzie wykręciłam i przykryłam kotka, ciałko się trochę ostudziło i sam garnie się pod recznik więc chyba mu to odpowiada :)
Awatar użytkownika
Anka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1523
Rejestracja: 28 mar 2010, 20:41
Płeć: Kobieta
Skąd: Poznań

Post autor: Anka »

Paulina nasz dzisiaj cały dzien leżakuje pod mokrym ręcznikiem.. I ani mysli spod niego wylazic.
Awatar użytkownika
mimbla
Posty: 2179
Rejestracja: 02 paź 2009, 14:17
Kontakt:

Post autor: mimbla »

Mój TŻ wpadł na chwilę do domu w środku dnia- na termometrze wewnątrz prawie 30 stopni! <shock>
Koty ledwo dyszą, Ozz chyba kombinował z namaczaniem się w misce z wodą, bo miał mokre futerko. TŻ nalał im trochę wody do wanny, żeby mogły się same chłodzić pod naszą nieobecność. Dawno nie było takich temperatur i tak goracego wiatru...
Awatar użytkownika
dźinx
Hodowca
Posty: 191
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:44
Hodowla: Magic Galaxy*PL
Płeć: Kobieta
Skąd: Śląsk

Post autor: dźinx »

Ja się zastanawiam nad dużym termoforem.

Chłodzić w nim wodę i położyć kotkowi, może to będzie tez patent na wystawę. Tak sobie 2 dni temu obmyśliłam, bo wkłady z lodówek turystycznych w miarę roztapiania lodu robią się mokre na zewnątrz i kotek by się kleił w ocenie.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 225
Rejestracja: 24 lis 2009, 14:40

Post autor: Ania »

Ja widziałam na internecie takie maty chłodzące dla zwierząt:

Wyjątkowa mata pomaga w utrzymaniu niższej temperatury naszym pupilom podczas upalnych letnich dni oraz izoluje je przed zimną podłogą podczas zimy. Po zamoczeniu maty w zimnej wodzie na 30 minut, kryształy w niej zawarte utrzymają ją chłodną przez kilka dni. Aby zapewnić pupilowi ciepło w zimne dni wystarczy zamoczyć matę na 30 minut w gorącej wodzie.

Dostępne rozmiary:
S - 45 x 35 cm
M - 60 x 50 cm
L - 91 x 66 cm

Producentem tych mat jest BODYCOOL. Kosztują ok 100zł.

Co sądzicie, chyba produkt warty rozpatrzenia.
Moje kociaste jak narazie leżą na mokrym ręczniku.
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Posty: 10272
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:24
Płeć: Kobieta
Skąd: Opole

Jak pomóc kotu w upał?

Post autor: MoniQ »

Macie jakieś sprawdzone (tudzież niesprawdzone) pomysły jak ulżyć kotom w taką pogodę? Na razie jedyne co trochę pomaga to otwarta łazienka, z innych udogodnień, typu mokry ręcznik na podłodze nie chciała skorzystać..
Awatar użytkownika
Zafira
Posty: 374
Rejestracja: 04 wrz 2010, 17:43

Re: Jak pomóc kotu w upał?

Post autor: Zafira »

Moje chętnie leżą w zasięgu wentylatora, ale takiego z umiarkowanym nawiewem.
Mam to szczęście, że mój dom ma parter wykonany z kamienia. Tam jest chłód jak w klimatyzowanym pomieszczeniu, więc popołudniami kociambry przenoszą się w te rejony, rozłożyłam im tam nawet legowiska.
Awatar użytkownika
magix
Posty: 79
Rejestracja: 28 gru 2012, 21:12

Re: Jak pomóc kotu w upał?

Post autor: magix »

Też jestem ciekawa jak można ulżyć kociastym w te upalne dni.
Wetka poradziła mi chłodzić/przecierać futerko wilgotna szmatką, ale to pomaga na chwilę.
Awatar użytkownika
Nowalijka
Posty: 16
Rejestracja: 31 lip 2013, 13:57
Płeć: kobieta
Skąd: Bolesławiec

Re: Jak pomóc kotu w upał?

Post autor: Nowalijka »

Witam :) tu bardzo ciekawy artykuł jak pomóc kotu w upał :) http://www.koty.pl/porady/art225,uff-jak-goraco-.html
Zablokowany