Jak pomóc kotu w upał?

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Molly
Posty: 2210
Rejestracja: 05 sie 2012, 00:02

Re: Jak pomóc kotu w upał?

Post autor: Molly »

Moje biedy strasznie się męczą :( Mieszkamy na ostatnim piętrze i teraz mocno już nagrzane mury i dach oddają ciepło 24 h/d - dziewczyny nie zczaiły idei z wiatrakiem, nie lubią go. Dużo wody staram się udostępniać i mają święty spokój cały dzień, tak robię, żeby im udostępnić wszystko na co mają ochotę, bo wiem, że same najlepiej znajdą sobie najchłodniejsze miejsce, choćby to było takie, które nie do końca mnie odpowiada - np. blat w kuchni - trudno umyję porządnie jak się kot wyśpi :-)
Awatar użytkownika
Molly
Posty: 2210
Rejestracja: 05 sie 2012, 00:02

Re: Jak pomóc kotu w upał?

Post autor: Molly »

mamy system dla kotów- może się komuś przyda. Dwa naprzeciw siebie rozstawione pudła, otworami skierowane do siebie- tak żeby koty miały takie budki - na pudła zarzucony mokry ręcznik, tak że powstaje namiocik, a pośrodku miska z kostkami lodu - moje dziewczyny siedzą w pudełkach, a od ręcznika i lodu mają tam chłodek.
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Jak pomóc kotu w upał?

Post autor: yamaha »

Niektorzy tez zamykaja na noc na balkonie kota, ale nie wiem czy to godne polecenia <gwiżdże> <gwiżdże> <gwiżdże>
(zaraz mnie stad wywala :hidden: )
Awatar użytkownika
SZYLKRECIA
Posty: 324
Rejestracja: 30 lip 2013, 09:44
Płeć: kobieta
Skąd: śląsk

Re: Jak pomóc kotu w upał?

Post autor: SZYLKRECIA »

yamaha pisze:Niektorzy tez zamykaja na noc na balkonie kota, ale nie wiem czy to godne polecenia <gwiżdże> <gwiżdże> <gwiżdże>
(zaraz mnie stad wywala :hidden: )
hahahahaha, jak ktoś ma balkon, to pewnie, świetna metoda <mrgreen>
Moja Muffisia leży na pralce w łazience, na sznurach wiszą mokre ręczniki...
Oczywiście chodzą wentylatory, Muffiś poleguje zwykle gdzieś w ich promieniu <mrgreen> W ogóle przesypia cały dzień, czasem się martwię, że coś jej dolega.... wychodzi na piciu, siku i jedzonko, głównie wieczorem, podziwia pejzaże za oknem <rotfl>
Też mieszkam niestety w bloku, na ostatnim piętrze, od blachy z dachu bije żar! :-/////
Awatar użytkownika
Nowalijka
Posty: 16
Rejestracja: 31 lip 2013, 13:57
Płeć: kobieta
Skąd: Bolesławiec

Re: Jak pomóc kotu w upał?

Post autor: Nowalijka »

Ja na moim balkonie nie mam za chłodno.. jest od zachodu więc grzeje niemiłosiernie :p najchłodniejsze miejsce w domu to chyba łazienka :)
Awatar użytkownika
Molly
Posty: 2210
Rejestracja: 05 sie 2012, 00:02

Re: Jak pomóc kotu w upał?

Post autor: Molly »

Nowy patent się pojawił, pod koszyczkiem Effy zawinięty w ręcznik lód, lubi to :)
U mnie balkon nagrzany do nieprzytomności , ale nawet jakby było na nim chłodno, nie zamknęłabym tam dziewczyn, chociaż teraz widzę, że Effy śpi na płytkach w kąciku, gdzie najszybciej znika słońce, więc pewnie się już trochę wychłodziły.
Dziewczyny za to w nocy co się dzieje - stado słoni biega - całą noc - sąsiedzi złożą na nas skargę <strach>
Awatar użytkownika
Betuś
Posty: 4042
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:44
Płeć: Kobieta
Skąd: Łódź

Re: Jak pomóc kotu w upał?

Post autor: Betuś »

Ja zauważyłam, ze Forrest lubi leżeć na balkonie po suszarka z mokrym praniem ;-))
zapcia2
Posty: 100
Rejestracja: 01 lip 2014, 15:12
Płeć: K
Skąd: Północ

Re: Jak pomóc kotu w upał?

Post autor: zapcia2 »

U nas mieszkanie jest na 1 stronie od rana do wieczora slonko zaglada namietnie.. rolety sa zasunięte ale są białe wiec za dużo nie dają chłodku ani cienia..
Księciunio - nie ważne jak na parapecie jest gorąco leży i patrzy się w swój TV
Grubcio - preferuje leżenie pod prysznicem w łazience..
Wodę maja porozstawianą w kilku miejscach w domku..probowalam z kostkami lodu ale bardziej traktują to jako zabawę...pt. wyławiamy to co tam pływa i w ogólnym rozeznaniu cała podłoga pływa :P
Awatar użytkownika
madziulam2
Agilisowy Rezydent
Posty: 2820
Rejestracja: 17 lis 2009, 18:18
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków

Re: Karmy mokre

Post autor: madziulam2 »

Czy ktoś używał już SnuggleSafe Cool Pad mata chłodząca???
http://www.zooplus.pl/shop/koty/legowis ... yki/553930
Awatar użytkownika
Yolla
Agilisowy Rezydent
Posty: 2533
Rejestracja: 06 kwie 2013, 16:22
Płeć: kobieta
Skąd: Białystok

Re: Jak pomóc kotu w upał?

Post autor: Yolla »

Jak kotu się spodoba i schłodzi się na sopel?
Zablokowany