Jak pomóc kotu w upał?

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Hope2016
Posty: 23
Rejestracja: 10 cze 2016, 07:46
Płeć: K
Skąd: Brenna

Re: Jak pomóc kotu w upał?

Post autor: Hope2016 »

Co to znaczy jak kot ma otwarty pyszczek z wywalonym językiem (tak jak pies się cieszy :P) moja tak od wczoraj przez te upały zrobiła z parę razy i strasznie się przestraszylam że jakaś odwodnienia czy udar. Jeszcze w internecie przeczytałam że to ostatnie ostrzeżenie żeby schłodzić kota bo się może skończyć źle. A dzisiaj znajoma powiedziala że to normalne że koty w ten sposób się chlodza.

Zrobiłam mojej dzisiaj mała kąpiel, to znaczy pomoczylam ja całą woda i wyglądała na super zadowolona aż mi się nastawiona żeby jeszcze ja moczyc. <shock>

Do picia wody oczywiście trzeba przymuszac i co chwilę ja przystawiam.
Awatar użytkownika
sandra
Agilisowy Rezydent
Posty: 1535
Rejestracja: 21 sty 2016, 21:14
Płeć: K
Skąd: Krakow

Re: Jak pomóc kotu w upał?

Post autor: sandra »

Moze pomysl o poidełku, moj kot odkąd ma fontannę pije naprawdę o wiele cześciej. Zwróć tez uwagę, gdzie stoją miseczki z woda - czasem pomaga ich przestawienie w inne miejsce. Jeszcze pare dni temu nie wiedziałam, ze koty zwykle nie lubią miec wody obok jedzenia i rzeczywiście z tej miseczki Filip nie chciał pic - przestawiłam ja na parapet i pije wyraźnie cześciej z niej :) w takiej sytuacji o której piszesz chyba dopoilabym na wszelki wypadek strzykawka.. U swojego kota nie spotkałam sie z takim zachowaniem
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Jak pomóc kotu w upał?

Post autor: Miss_Monroe »

Misek z wodą powinno być kilka, warto pomyśleć również o fontannie. Polewanie kota wodą nie jest wskazane, gdyż koty odczuwają dyskomfort- same się myją i im to wystarczy. Kot po zamoczeniu wodą intensywnie się wylizuje i przez to połyka dodatkowe ilości sierści. A to prowadzi do zakłaczenia. Kotów się "nie moczy", ani nie kąpie, chyba, że do kąpieli są przesłanki zdrowotne.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Jak pomóc kotu w upał?

Post autor: Dorszka »

Bardzo pomocne jest też rozłożenie na podłodze mokrego ręcznika.
monikacicha90
Posty: 7
Rejestracja: 28 lip 2015, 11:57
Płeć: kobieta
Skąd: Poznań

Re: Jak pomóc kotu w upał?

Post autor: monikacicha90 »

Przede wszystkim trzeba się odpowiednio przygotować do upałów. Niezbędne będą metalowe miseczki na wodę. Dostaniesz je bez problemu w każdym sklepie zoologicznym, np. (...) Ważne, żeby się w nie zaopatrzyć, bo są dzięki temu woda jest dłużej chłodna (nigdy nie dodawajcie kostek lodu do wody, bo kot może dostać zapalenia gardła!). A oprócz tego ważne, żeby mruczka nie przekarmiać i jeśli wychodzimy do pracy zasłaniać rolety i uchylać okna - niech kot znajdzie trochę cienia ;)
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Posty: 10272
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:24
Płeć: Kobieta
Skąd: Opole

Re: Jak pomóc kotu w upał?

Post autor: MoniQ »

Kupiliśmy w Zooplusie matę chłodzącą. Na razie jesteśmy na etapie przekonywania kotów, że warto spróbować..... ;-))
Ale z moich prób wynika, że mata rzeczywiście fajnie chłodzi :)
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Jak pomóc kotu w upał?

Post autor: Luinloth »

No właśnie widziałam wpis Montegri na facebooku i się zastanawiam. Moja druga połówka nie jest przekonana, czy kot będzie chciał na tym leżeć. Eris nie kładzie się na byle czym :lol:
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak pomóc kotu w upał?

Post autor: Mago »

Ja swoim kupiłam i polegują bardzo chętnie. Jak mi nie umknie to wieczorkiem wstawię zdjęcie.
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Posty: 10272
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:24
Płeć: Kobieta
Skąd: Opole

Re: Jak pomóc kotu w upał?

Post autor: MoniQ »

Luinloth pisze: 12 cze 2019, 17:38 No właśnie widziałam wpis Montegri na facebooku i się zastanawiam. Moja druga połówka nie jest przekonana, czy kot będzie chciał na tym leżeć. Eris nie kładzie się na byle czym :lol:
To może warto spróbować, nasze właśnie kładą się na byle czym, na workach, reklamówkach itp. a na tym nie chcą :D
Awatar użytkownika
madziulam2
Agilisowy Rezydent
Posty: 2820
Rejestracja: 17 lis 2009, 18:18
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków

Re: Jak pomóc kotu w upał?

Post autor: madziulam2 »

Ja kupiłam w zeszłym roku, olane przez wszystkie 3 koty, tj. przez moje chłopaki i Inkę
Zablokowany