Speedy!

Zapraszam do prezentacji Waszych kotów, wszelakiej maści, rasy i pochodzenia :)
wookie1982
Posty: 4
Rejestracja: 24 sie 2009, 12:38

Speedy!

Post autor: wookie1982 »

Oto nasz nowy kocurek Speedy. Ma 2,5 miesiąca i narazie się aklimatyzuje. Co zauważyłem na początek to duże łapy, ale jest dość szczupły. Co Wy myślicie?

Obrazek Obrazek
wookie1982
Posty: 4
Rejestracja: 24 sie 2009, 12:38

Post autor: wookie1982 »

A tu dtugie zdjęcie Speedy'ego.

Obrazek
Awatar użytkownika
kesja
Hodowca
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2008, 11:08

Post autor: kesja »

młodziutkie kocię i tak wygląda...
oczka niewybarwione są jeszcze, powinien nabrać ciała z wiekiem
wookie1982
Posty: 4
Rejestracja: 24 sie 2009, 12:38

Post autor: wookie1982 »

Chyba trochę źlę zacząłem, gdyż się nie przedstawiłem, za co przepraszam. Jestem Łukasz i razem z żoną Gosią sprawiliśmy sobie kotka na drugą rocznicę ślubu. Jest u nas od wczoraj, więc wiele powiedzieć nie mogę. Początek był niezwykle trudny, gdyż kotek szukał możliwie najdajszego miejsca od nas. Jakoś po paru godzinach się przekonał, a teraz to co najbardziej lubi to gryźć i drapać... moje ręce.:) Kupiłem mu dzisiaj parę zabawek i zobaczymy czy zainteresują go bardziej niż moje dłonie. Narazie nie mogę wypróbować, gdyż śpi, zresztą pierwszą noc też ładnie przespał, aż musiałem go ok 8 rano szukać po mieszkaniu. Będę co jakiś czas wrzucać jego zdjęcia i mam nadzieję, że wszystko się jakoś ułoży, bo powiem szczerze początek mamy dość trudny. Ja miałem kotka jakieś 15 lat temu, żona nie miała zwierzaka nigdy i... trochę się go boi. Zapach to też rzecz, do której trzeba się przyzwyczaić. No, ale zobaczymy. Będę na bierząco opisywać co i jak. I dziekuję za pierwszą opinię.
Pozdrawiam
Łukasz z Zielonej Góry
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

Witam na forum :)

Speedy ma dopiero 10 tygodni - zacznę od marudzenia i prośby, żebyście sprawdzili, ile w książeczce jest szczepień. Jeśli szczepiony według tradycyjnego kalendarza, to w wieku 8-9 tygodni miał pierwsze szczepienie, drugie należy do Was 4 tygodnie po pierwszym.

Trzeba poczekać, aż nabierze ciałka:) Zapach... nie powinno go być wcale, koty są bezwonne, ale on jeszcze malutki, i może nie potrafi się porządnie samodzielnie umyć :)

Jeśli apetyt i dobry nastrój dopisują, Speedy na pewno szybko zacznie powiększać rozmiary :)
Awatar użytkownika
kesja
Hodowca
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2008, 11:08

Post autor: kesja »

gdy w trakcie zabawy podgryza ręce trzeba stanowczo powiedziec " nie wolno" i przestać się bawic
jako małe kocię bawi się z Tobą tak jakbys był jego rodzenstwem
gdy ten nawyk mu sie utrwali moze stac się problemem, decyzja kupienia zabawek słuszna, lepiej nich rąk nie gryzie
jesli chodzi o zapach - polecam kuwetę krytą, stamtąd nie czuć jak się kociak załatwia gdyz są filtry
Awatar użytkownika
Renia
Posty: 1142
Rejestracja: 11 cze 2009, 17:18

Post autor: Renia »

witajcie :) :) głaski dla kociaczka :)
do kociaczka starajcie się podejść jak najspokojniej, ale od razu zacznijcie wychowanie. nie wolno dać sobie wejść na głowę!!
jeżeli nie macie wprawy w opiece nad kotkiem, to dokladnie poczytajcie forum, a rozwieje się wiele wątpliwości związanych z pierwszymi dniami kocórka w domu.
Ja posiadam już dwa zestawy startowe z royala, ktore zawierają książeczkę i film instruktażowy wprowadzający w koci świat , więc jeżeli macie ochotę to mogę wyslać film i książeczkę. Mi to leży i będzie się kurzylo ..

a kto Wam sprzedał kotka w 10 tygodniu?to trochę zaa wcześnie na odstawienie od mamusi..
wookie1982
Posty: 4
Rejestracja: 24 sie 2009, 12:38

Post autor: wookie1982 »

Renia wysłałem Ci prywatną wiadomość.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Dorszka »

W wielu kocich organizacja 10 tygodni to wiek, w którym pozwala się na sprzedaż kociąt. Chyba tylko FIFe ma 12 tygodni.
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mago »

Witam na forum :-)
posyłam głaski dla maluszka :kotek:
Zablokowany