Pokrowiec na transporter - szyty na miarę

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Truskawka
Agilisowy Rezydent
Posty: 453
Rejestracja: 16 mar 2014, 14:06
Płeć: kobieta
Skąd: Dąbrowa Górnicza

Re: ocieplacze na transportery

Post autor: Truskawka »

Śliczny zielony pokrowiec uszyła mi na transporter Pet Cargo Cabrio forumowa Renia. Wtedy kupowałam chyba już jedną z ostatnich sztuk ( było to w 2014 roku).
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: ocieplacze na transportery

Post autor: Miss_Monroe »

asiak pisze:Zdaje mi się, że ktoś na forum szył pokrowce na transportery, ale nie mogę sobie przypomnieć kto?(...)
Wątek połączyłam z istniejącym :-) Ja pokrowiec miałam uszyty przez wspomnianą, forumową Renię. Zdjęcia są na pierwszej stronie. Już nie warto kupować ocieplacza, bo słyszałam, że wiosna idzie <mrgreen>
Awatar użytkownika
agniecha
Agilisowy Rezydent
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2015, 16:15
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Pokrowiec na transporter - szyty na miarę

Post autor: agniecha »

O ile dobrze spojrzałam to Renia ostatni raz logowała się na forum końcem grudnia 2014 :(((( a może się mylę ? wiem, że wiosna , ale mimo wszystko szukam
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Pokrowiec na transporter - szyty na miarę

Post autor: Miss_Monroe »

Agnieszko, a spróbuj do Reni napisać na fb wiadomość z pytaniem czy szyje jeszcze pokrowce :-) Jakby co to mogę napisać w Twoim imieniu ;-))
Awatar użytkownika
agniecha
Agilisowy Rezydent
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2015, 16:15
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Pokrowiec na transporter - szyty na miarę

Post autor: agniecha »

MM bardzo proszę napisz w moim imieniu :kwiatek:
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Pokrowiec na transporter - szyty na miarę

Post autor: Miss_Monroe »

Na stronie Loolu (firmy Reni) na fb klienci zamieszczają zdjęcia legowisk, także jest szansa i na pokrowiec. Napisałam wiadomość do Reni, jak będę miała odpowiedź to dam znać :-) Nasz pokrowiec bardzo dobrze wytrzymał pierwsze pranie :ok:
Awatar użytkownika
agniecha
Agilisowy Rezydent
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2015, 16:15
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Pokrowiec na transporter - szyty na miarę

Post autor: agniecha »

Dziękuję :-)
Awatar użytkownika
Domi22
Posty: 41
Rejestracja: 03 lut 2013, 11:19
Płeć: kobieta
Skąd: Radom

Re: Pokrowiec na transporter - szyty na miarę

Post autor: Domi22 »

Witajcie. Chcialabym sie poradzic. Nie chodzi mi bezposrednio o ocieplacz, ale raczej pokrowiec, ktory ciepla nie daje, a jest raczej oslaniaczem.
Nasz transporter byl kupiony na szybko, na miejscu w miescie. Zasugerowani przez hodowle szukalismy takiego otwieranego od gory. Dzis troche zaluje tego transportera bo problemow z wyjeciem kici nie mamy bokiem, a sam transporter wyglada jak klatka. I nie daje prywatnosci naszej kici w podrozy.
Jest to ferplast atlas vision 20. W samochodzie ok, gdy jedziemy do weterynarza. Jednak czeka nas podroz pociagiem kilkugodzinna. Widac ja cala przez ten transporter, ona nie bedzie czula sie bezpiecznie bo swiatlo z kazdej strony dociera i widok obcych twarzy. Bo przedzial podejrzewam bedzie pelny ludzi to bedzje sezon wakacyjny.
Kupic nowego plastikowego nie chce bo nie mam miejsca na trzymanie 2 wielkich transporterkow. Myslalam nad torba transportowa. Znalazlam w zooplusie taka do 100 zl, bardzo ladna i na pewno dajaca komfort kici bo jest oslonieta, ale torba dla takiego grubaska sie jednak nie nada. Queenie jest za ciezka. No i wlasnie sorry ze tak sie rozpisalam, pomyslalam moze o jakims pokrowcu na te scianki klatkowe w obecnym transporterku. Tylko zeby nie dawal ciepla, bo to latem nie jest konieczne. Myslicie ze to zdaloby egzamin jakis pokrowiec z lekkiego materialu ktory troche przyciemni te klatke a kot sie nie zgrzeje. Nie mam pojecia. Tak kombinuje bo chcialabym dac jak najwiekszy komfort podrozy jej. A wiem ze w sytuacjach stresowych ona lubi zaszyc sie w kacie ciemnym i ten transporter moze ja jeszcze mocniej zestresowac.
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Pokrowiec na transporter - szyty na miarę

Post autor: Sonia »

Myślę, że takim całkiem najprostszym rozwiązaniem to byłoby wycięcie z materiału prostokąta (jak ręcznik) o szerokości jaką ma długość transportera i do dwóch boków tego prostokąta przyszyć grubsze tasiemki. Postawić transporter na środku materiału i oba boki zawinąć do góry i na górze transportera związać ze sobą te tasiemki. Boki transportera byłyby zasłonięte a przód i tył byłby wolny i z dostępem powietrza. Nie wiem czy dość obrazowo to napisałam, ale wydaje mi się to najłatwiejsze do zrobienia i bez dużych kosztów.
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Pokrowiec na transporter - szyty na miarę

Post autor: Luinloth »

Jeszcze możesz rozważyć taki rodzaj transportera: http://www.zooplus.pl/shop/koty/transpo ... owe/219286
To jest teoretycznie torba, ale tak naprawdę to jest po prostu składany transporter. Spokojnie wytrzymuje obciążenie 5 kilo kota i się nie ugina ani nic, a można złożyć i schować.
Zablokowany