Harry :)

Zapraszam do prezentacji Waszych kotów, wszelakiej maści, rasy i pochodzenia :)
Awatar użytkownika
atomeria
Agilisowy Rezydent
Posty: 2891
Rejestracja: 28 gru 2012, 11:17
Płeć: K
Skąd: okolice Poznania

Re: Harry :)

Post autor: atomeria »

A mnie przypomina kartuza, wtedy to i kolor oka by pasował ;-)) Chyba...
Ale ja na kartuzach się nie znam, a kinus na ruskach tak, więc może to jednak rusek? Ale jakim cudem?

Jakby nie było to i tak jest fajny <zakochana>
Awatar użytkownika
BlueSpring
Posty: 40
Rejestracja: 18 maja 2014, 12:09
Płeć: Kobieta
Skąd: Londyn

Re: Harry :)

Post autor: BlueSpring »

cheshire pisze:Hej, jakikolwiek jest Twoj kotek to jest sliczny <mrgreen>
Jesli chodzi o testy genetyczne to w Stanach (chyba tylko jeden osrodek) robia test na ustalenie rasy, ale moga nie byc precyzyjne dla kotow z hodowli europejskich. Napewno natomiast mozna zrobic test na ojcostwo, musialabys jednak miec mozliwosc pobrania materialu od domniemanych rodzicow wpisanych w rodowodzie.
Dziekuje :kwiatek:

W UK w Cambridge i jeszcze jednym osrodku rowniez robia takie badania genetyczne (ustalenie rasy). Jednak z tego co mowil wet, akurat w przypadku brytyjczykow jest to niemozliwe. Mozliwe jest natomiast zrobienie testu na ojcostwo i postanowilam, ze jesli hodowca bedzie szedl na udry to poprosze o takie testy.

Atomeria wlasnie kartuza przypomina mi on najbardziej. Przegladalam internet z opisem, fotkami kartuzow i ruskow i.. na zywo nie widze w nim ruska kompletnie. Wydaje mi sie, ze ruski i kartuzy pod wzgledem umaszczenia sa podobne, ale nie znam sie na tym.. Jak byl mlodszy to porownywalam jego fotki do mixow pers + bsh i widzialam spore podobienstwo. Ruska w hodowlii nie maja, kartuza tez nie - tylko persa, chyba ze ... dalej klamia.
Awatar użytkownika
PyzowePany
Agilisowy Rezydent
Posty: 2664
Rejestracja: 13 sty 2014, 13:36
Płeć: K+M
Skąd: Wrocław

Re: Harry :)

Post autor: PyzowePany »

Hmmm mix brytola i persa to mi się kojarzy z kotami egzotycznymi <oops>
Ale historia no naprawdę... ciężko coś doradzić, dobrze, że masz wsparcie weterynarza :ok: :ok:
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Harry :)

Post autor: Sonia »

Mnie on bardziej przypomina mieszankę z kartuzem niż z ruskiem.
Bardzo jestem ciekawa jak to się wszystko wyjaśni i kim faktycznie byli rodzice Harrego.
A masz jakieś zdjęcia rodziców, których masz wpisanych w rodowodzie?
Awatar użytkownika
atomeria
Agilisowy Rezydent
Posty: 2891
Rejestracja: 28 gru 2012, 11:17
Płeć: K
Skąd: okolice Poznania

Re: Harry :)

Post autor: atomeria »

PyzowePany pisze:Hmmm mix brytola i persa to mi się kojarzy z kotami egzotycznymi
Mnie jednak z brytyjskimi ;-)) Brytusie miewają (może nawet po prostu mają) w swoich żyłach perską krew.

Zastanawiam się, czy po prostu nie zdarza się czasem tak, że w miotach raz na jakiś czas pojawiają się kocięta mocno odstające od standardu...
Znam jednego takiego kocurka brytyjskiego (dorosłego), któremu z wyglądu dużo bliżej do europejskiego, prawdę mówiąc, gdybym nie wiedziała, to nie domyśliłabym się, że to brytuś, a jego rodzice to naprawdę duże, okrągłe misie.

Może wypowie się jakiś hodowca?
Awatar użytkownika
Fusiu
Agilisowy Rezydent
Posty: 6671
Rejestracja: 04 sty 2014, 09:22
Płeć: kobieta
Skąd: Nowy Sacz

Re: Harry :)

Post autor: Fusiu »

Też jestem ciekawa finału całej tej sytuacji
Awatar użytkownika
Mion
Posty: 220
Rejestracja: 15 sie 2014, 19:07
Płeć: k
Skąd: Warszawa

Re: Harry :)

Post autor: Mion »

Hej kochana, mi Twój Harry też wygląda na kota kartuskiego. Jakikolwiek by nie był, jest naprawdę piękny, ale sprawa z hodowcą musi zostać wyjaśniona. Wiele lat temu - w 2002 roku - moi rodzice kupowali psa bez rodowodu (ale i świadomość mniejsza kiedyś była), labradora, który okazał się zwykłym kundelkiem, wyglądającym za dzieciaka jak labrador... Ludziom naprawdę nie można ufać... Z Kirutkiem też byłam pełna obaw, szczególnie, że kiedy ją brałam, była chudziutka jak szczurek. Dopiero teraz nabiera brysiowego wyglądu, a już wiem, że szynszylowe kotki inaczej wyglądają i dużo mniejsze są od standardowych brysiów. Twój Harry to naprawdę piękny kociak i wierzę, że nie zamieniłabyś go na żadnego innego, ale z takimi sytuacjami trzeba walczyć, więc trzymam kciuki!
Awatar użytkownika
Ewcia
Posty: 256
Rejestracja: 25 lip 2014, 14:29
Płeć: kobieta
Skąd: Wrocław

Re: Harry :)

Post autor: Ewcia »

BlueSpring pisze:
asiak pisze:
BlueSpring pisze: Wiec chyba ma takie rosyjskie rysy, a w srodku plynie brytyjska krew :-D .
Czyli masz 2w1 <lol>
<lol> fajne takie polaczenie dwoch pieknych ras <zakochana>

Maluch ma sie dobrze, coraz wiecej energii = coraz wiecej latania po mieszkaniu. Codziennie mnie zaskakuje i przyprawia o bol brzucha ze smiechu <mrgreen> W dalszym ciagu nie moge sie na niego napatrzec, a te lapeczki moglabym calowac calymi dniami - na szczescie obywa sie bez wbijania pazurkow w Panci twarz :-D Dziewczyny powiedzcie, jak na Wasze kociaki dziala kocimietka? Chcialabym malemu kupic ten spray z kocimietka, zeby go troche zachecic do drapaka. Co prawda korzysta z niego, ale glownie do zabawy, nie do drapania. Do drapania duzo lepsza jest sofa , narazie dobiera sie do niej bardzo delikatnie, ale "NIE" nie wystarcza, cierpliwe przenoszenie na drapak, rowniez nie daje rezultatu :-/////

Ale o co chodzi?
Obrazek
Wpis zredagowany, mozna slac!
Obrazek
Witamy na forum... mimo, że troszkę późno ;)

Ale to Twoje futerko jest "techniczne" chyba na jakiegoś informatyka wyrośnie :) :haha:
Awatar użytkownika
Betuś
Posty: 4042
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:44
Płeć: Kobieta
Skąd: Łódź

Re: Harry :)

Post autor: Betuś »

Kontrola musi być <lol>
Uważajcie co tam piszecie w wątku Harrego <lol>
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Posty: 10272
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:24
Płeć: Kobieta
Skąd: Opole

Re: Harry :)

Post autor: MoniQ »

Co tam słychać u Harrego? Jak sprawa z hodowcą się rozwiązała? :)
Zablokowany