Łatka- kot w typie brytyjczyka

Zapraszam do prezentacji Waszych kotów, wszelakiej maści, rasy i pochodzenia :)
Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 343
Rejestracja: 23 maja 2014, 21:52
Płeć: Kobieta
Skąd: Wąbrzeźno

Łatka- kot w typie brytyjczyka

Post autor: Łatka »

Witam

Posiadam kotka w typie Brytyjczyka jak już zdążyłam się zorientować. Kotka kupiliśmy od kuzynki znajomej z Poznania. Jej koleżanka nam go od sprzedała za koszty szczepień. Z tego co wiem rodzice z rodowodami tylko nie wystawowe i miot był nie planowany taki wypadek przy pracy niby. Tak więc Arielka zwana przez nas łatką ma 4 miesiące no i jest w łaty czarno-rude.

W trzymaniu kota trochę jesteśmy ciemni ale staram się nadrobić czytając to forum. Zdjęcie wstawię jak tylko się nauczę i trochę tu ogarnę co i jak.

Z małą mieliśmy już jako takie kłopoty. Tak więc na początku była luźna kupa z krwią ale już jest ok. Teraz natomiast kot się gryzie wygryzuje sobie ranki byliśmy u weta i dostała coś na pasożyty skórne za kilka dni mamy wizytę ponowną. Poza tym przestała sikać do kuwety tylko na wykładzinę ale w jedno miejsce położyłam podkład i robi na podkład chyba muszę drugą kuwetę kupić. A do tego jestem zielona w karmach i karmieniu. Dostaliśmy trochę suchej karmy od tej pani jak dobrze nazwę pamiętam to proplan czy coś w tym stylu. A mokre dawałam jej royal canin. Do tego kurczaka i wątróbkę ale gdzieś czytałam że gotowaną a tu piszę że surową można. A i wodę daję do picia przegotowaną.

Mam nadzieję, że powoli uda mi się dojść do ładu co i gdzie tu na forum znajdę i że można liczyć na waszą wiedzę i doświadczenie. Kot jaki już jest niech jest byle by był zdrowy i ładny. Pozdrawiam Marta z Łatką :-)
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Łatka- kot w typie brytyjczyka

Post autor: Dorszka »

Witam,

W jakim wieku jest kotek? Kocięta bardzo często nie tolerują wątróbki, to mogła być przyczyna kłopotów jelitowych.
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Łatka- kot w typie brytyjczyka

Post autor: Miss_Monroe »

Witam na forum :kotek: . Dorszko kotka ma 4 miesiące :-)
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Łatka- kot w typie brytyjczyka

Post autor: Dorszka »

Rzeczywiście, przepraszam <oops> Tak czy inaczej, z wątróbką bym uważała, a już na pewno z surową. Czy lekarz nie zaproponował badania krwi? Wydrapywanie, plus siusianie poza kuwetą - myślę, że kociakowi może jednak coś dolegać, i lepiej to sprawdzić.
Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 343
Rejestracja: 23 maja 2014, 21:52
Płeć: Kobieta
Skąd: Wąbrzeźno

Re: Łatka- kot w typie brytyjczyka

Post autor: Łatka »

Tak ma 4 miesiące dokładnie urodziła się 12 lutego :) Bynajmniej takie mam info w książeczce zdrowia.
Awatar użytkownika
asiak
Agilisowy Rezydent
Posty: 14463
Rejestracja: 27 kwie 2012, 11:28

Re: Łatka- kot w typie brytyjczyka

Post autor: asiak »

Witam serdecznie Łatkę i dużo zdrówka życzę dla koteńki :-) <ok> <ok> <ok>
Awatar użytkownika
EsteraR
Hodowca
Posty: 444
Rejestracja: 06 sie 2010, 00:43
Hodowla: EstiBri*PL
Kontakt:

Re: Łatka- kot w typie brytyjczyka

Post autor: EsteraR »

Witaj na forum i czekamy na zdjęcia Łatki.

Dorszka ma rację - warto sprawdzić krew kici i kupę też, bo to może być coś poważniejszego, skoro kociak się gryzie i wydrapuje sobie ranki :((((
No i kupa z krwią też może niepokoić, szczególnie jeśli to luźna kupa - uważaj, żeby się kicia nie odwodniła!
Awatar użytkownika
atomeria
Agilisowy Rezydent
Posty: 2891
Rejestracja: 28 gru 2012, 11:17
Płeć: K
Skąd: okolice Poznania

Re: Łatka- kot w typie brytyjczyka

Post autor: atomeria »

Witaj :-)

To co możesz zrobić od razu, to odstawić mokrą karmę, zostawić ją na jednym rodzaju karmy suchej. Koty miewają bardzo wrażliwe brzuszki, a wydrapanie się i gryzienie może być objawem alergii/nietolerancji pokarmowej. Przyjrzałabym się też jak i kiedy kicia była odrobaczana, tutaj też często popełnia się błędy (tak było u mojej koteczki), a zarobaczenie również może dawać takie objawy jak u Ciebie (poza siusianiem poza kuwetą).
Myślę, że przede wszystkim potrzeba by mądrego weta.

Trzymam kciuki za szybkie wyleczenie koteczki <ok> <ok> <ok>
Awatar użytkownika
Łatka
Posty: 343
Rejestracja: 23 maja 2014, 21:52
Płeć: Kobieta
Skąd: Wąbrzeźno

Re: Łatka- kot w typie brytyjczyka

Post autor: Łatka »

Dziękujemy za powitanie :)

No to musimy chyba poszukać weta gdzie indziej Toruń albo Grudziądz bo u nas nie ma żadnego porządnego z prawdziwym gabinetem. Kupa luźna i z krwią była tylko 2 razy teraz już jest normalna odrobaczana była 3 razy. Je chętnie ale te gryzienie mnie nie pokoi niby dostała zastrzyk i jakieś kropelki na skórę na pasożyty takie jak świerzb, nicienie i jakieś tam inne badziewia i ma pomóc. Niby już się goi ładnie to co było wygryzione, ale zauważyłam, że znowu się gryzie i wczoraj znalazłam nową rankę. A po strych zostają strupy i gołe place. Tak więc jak jest ktoś z okolicy Toruń/Grudziadz i zna dobrego wet to proszę o kontakt. No nie zaproponował badań żadnych w obu przypadkach podał leki i tyle. Powiedział, że jak nie przejdzie to będzie leczył w kierunku grzybicy tak więc już szukam innego bo ten chyba cos nie za specjalny jest.

Widzę, że dużo nauki i czytania przede mną no ale co zrobić ja chce, żeby ten kot był ładny i zdrowy.

A wątrobę dawałam gotowaną bo gdzieś na stronie jakiegoś hodowcy czytałam, że mięso drobiowe i podroby gotowane lub parzone. Surowego nic jej nie dawałam.

A sika tylko w jednym miejscu na podkład chyba by trzeba było tam druga kuwetę postawić. Bo kupa jest w kuwecie, a siku na przeciw ległej ścianie na podkładzie. No ale zbadamy tą krew w razie czego i zanim pojedziemy do jakiegoś weta to zadzwonię i zapytam co przywieźć.

Dziękuję za podpowiedzi :)
Awatar użytkownika
AgnieszkaP
Agilisowy Rezydent
Posty: 4857
Rejestracja: 24 lut 2011, 16:16
Płeć: kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Łatka- kot w typie brytyjczyka

Post autor: AgnieszkaP »

Łatka pisze:Tak więc jak jest ktoś z okolicy Toruń/Grudziadz i zna dobrego wet to proszę o kontakt.
Na forum były polecane kliniki:

W Grudziądzu:

http://panoramafirm.pl/kujawsko_pomorsk ... lk_kd.html

http://www.youtube.com/watch?v=cco1xSlBVAc

W Toruniu:

http://www.vet-med.pl/

W związku z tym, że problem się powtarza i jest sporo znaków zapytania, nie zwlekałabym z wizytą u dobrego weta.
Trzymam kciuki za zdrowie koteńki <ok> :kotek:
Zablokowany