Drapaki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mago »

Vanicca pisze:Marzy mi się coś od "Rufiego" <roll> tyle, że one sporo kosztują, a na start nie czarujmy się jest dużo wydatków. Za jakiś czas na spokojnie sobie odłożę na drapak z "wyższej półki" ale na początek myślę o czymś przejściowym.
Ja też nie od razu miałam drapak dla swojej kotki. Musiałam troszkę poczekać właśnie z uwagi na finanse. Kupiłam na początek taką matę i przytwierdziłam ją solidnie śrubkami do drzwiczek swojego biurka. Pilnowałam, zeby kicia drapała tylko tam. Bardzo szybko załapała. Początkowo trzymałam ją na płasko na dywanie ale w tej pozycji kociak drapać nie chciał.
Po jakimś czasie, chyba 4 miesiącach od przybycia kotka do domu, kupiłam właściwy drapak :-)
Awatar użytkownika
dźinx
Hodowca
Posty: 191
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:44
Hodowla: Magic Galaxy*PL
Płeć: Kobieta
Skąd: Śląsk

Post autor: dźinx »

Dorota pisze:
dźinx pisze:jeden robiony na zamówienie z wzmacnianymi słupkami i jesr rewelacyjny pod kazdym względem.
tak się zastanawiam dlaczego ze wzmacnianymi słupkami ?
Przyznam,że mój niby jest stabilny ale jak Enya wdrapuje się do rozety to drapak się rusza. :-/ Drugi niższy podczas wskakiwania kociaków jest nieruchomy. Myślę, że ma na to wpływ globalna wysokość , kształt oraz wielkość podsawy całej konstrukcji.
Trochę mam żal do Rufiego <diabeł> ,że nie pisze o takich możliwościach modyfikacji drapaka na stronie internetowej
Już wyjasniam:
1. Wzmacniany- znaczy- grubsze słupy niż standardowo stosowane- w całej kostrukcji.
2.Wszytsko jest napisane na stronce- słupki 12 i 14 cm- ja mam wszystkie grubsze, bo jak gabon skacze na drapak, to on się nie buja, nie grozi wywaleniem i jest cały bardzo, bardzo stabilny.
3. Na zamówienie, bo mozna sobie dobraś wysokość i dodatki, a jak się kupuje ze stronki przez internet, to bierezsz konkretny model z cieńszymi słupkami. Z resztą podane też sa różne ceny poszczególnych materiałów wykończeniowych. Można tez sobie zrobić na wymiar i to jest zaletą. Mój ma 170 cmi i ja na nim mogę usiąść <lol> i nic sie nie dzieje. <lol> <lol>
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mago »

Dorota pisze:Przyznam,że mój niby jest stabilny ale jak Enya wdrapuje się do rozety to drapak się rusza. :-/
Jak kupowałam drapak dla Luny (też od Rufiego) to pan uprzedzał, że po pewnym okresie użytkowania drapaka, będzie trzeba wszystkie śruby ponownie dokręcić :-)
Kiedy pierwszy raz skręcamy drapak, to mamy połączone śrubami elementy, które są obite miękką tapicerką (również w miejscu łączenia). I tak "włoski" np. wykładziny dywanowej pod słupkiem w momencie skręcenia nie są jeszcze sprasowane "na płask". Dopiero podczas użytkowania przez kota i pod ciężarem wyższych elementów włoski bardziej się zgniatają. Przez to robią się nam małe luzy w tych miejscach i drapak "chodzi".
Wystarczy dokręcić ponownie śruby :-) ale trzeba to zrobić w całym drapaku :-)

Ja swój już dwa razy dokręcałam :kotek: (znaczy Arek dokręcał <lol>)
Awatar użytkownika
dźinx
Hodowca
Posty: 191
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:44
Hodowla: Magic Galaxy*PL
Płeć: Kobieta
Skąd: Śląsk

Post autor: dźinx »

Mago- słuszna uwaga o dokręcaniu jak się materiał ,,obrobi".
Mój drapak ma niecały rok, a podstawę z dwoma słupkami mam skręconą na stałe z podestem, bo między słupkami jest huśtawka- może przez to też jest stabilny... :ok:
Awatar użytkownika
Justyna
Posty: 203
Rejestracja: 26 mar 2009, 12:21

Post autor: Justyna »

My też nie mamy problemu z drapakiem od Rufiego natomiast prawdą jest ,że należy go ,,serwisować''raz na pół roku dokręcając śruby.Brytki to małe rozbrykane słoniki i stwarza to pewne utrudnienia.
W naszym przypadku sami projektowaliśmy drapak dla Orrinka w oparciu o 2 wzory innych modeli.Tapicerka Ruffiego spisuje się bez zarzutu -najwyższa półka ,fakt poszaleliśmy z opcją dywanową ale warto było-raz a dobrze.
Tak w tajemnicy dodam,że w związku ze zbliżającymi się pierwszymi urodzinami naszego ukochanego futra dla jego nowych szaleństw ,planuję dokupić może tubę do drapaka <tańczy>
Awatar użytkownika
dźinx
Hodowca
Posty: 191
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:44
Hodowla: Magic Galaxy*PL
Płeć: Kobieta
Skąd: Śląsk

Post autor: dźinx »

Własnie dywan jest super, polecam, da sie fajnie wyprać, odkurza się dobrze. Też polecam! Ja kupuję tubę- porodówkę- 3 pietrową- można w nią drapać, spinać się od środka i ukryć w środku <diabeł>
Awatar użytkownika
beri_beri
Posty: 1
Rejestracja: 29 sty 2009, 16:08
Kontakt:

Post autor: beri_beri »

Jest jeszcze jedno źródło zaopatrzenia w drapaki. Jest to serwis E-bay to taki
międzynarodowy odpowiednik naszego Allegro. Trzeba tylko wcześniej wyrobić sobie
konto płatności w systemie Pay-Pal. Przelicznik złotówek na inne waluty w PayPalu jest
znacznie korzystniejszy niż w kantorze czy jakimkolwiek banku. Założenie konta
indywidualnego bezpłatne. Ja już płaciłem za rzeczy kupowane w Niemczech, Anglii,
Japonii, Chinach (Hong Kong). To świetnie funkcjonuje ! Korzystam z E-bay polskiego
i niemieckiego (wystarcza jedna rejestracja). Szczególnie na niemieckim jest dużo
ofert drapaków. Co więcej za 30 Euro można wylicytować nawet wielki drapak !
Trzeba tylko uważnie czytać czy dana firma wysyła i za ile swoje produkty do Polski.
Czasami będzie tak, że za drapak zapłacicie mniej niż za przesyłkę. Generalnie
większość aukcji na drapaki kończy się w okolicy 35 Euro czyli ok. 150 zł, koszt wysyłki
przeciętnie od 20 do 40 Euro. Nie mniej szczególnie przy dużych drapakach to i tak
bardzo się opłaca. Poniżej link do niemieckiej wersji serwisu (przyjemnego oglądania)

E-Bay

B_B
Awatar użytkownika
Paulina
Posty: 190
Rejestracja: 08 lip 2009, 11:40

Post autor: Paulina »

a jakiej wytrzymałości powinny być drapaki dla kocurów? bo znalazłam taki i nie wuem czy jest dobry?? http://allegro.pl/item927820336_domek_d ... lorow.html

co myślicie?
kasia z gdyni
Posty: 492
Rejestracja: 30 cze 2009, 16:34
Kontakt:

Post autor: kasia z gdyni »

Drapak musi być wyższy ,moje koty gdy kożystają z drapaka wyciągają sie na maxa <diabeł> a kotki szybko rosną
kinus
Hodowca
Posty: 1023
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:31
Hodowla: Kabrirus*PL
Kontakt:

Post autor: kinus »

Paulina pisze:a jakiej wytrzymałości powinny być drapaki dla kocurów? bo znalazłam taki i nie wuem czy jest dobry?? http://allegro.pl/item927820336_domek_d ... lorow.html

co myślicie?
szkoda pieniedzy na ten drapak
z budki kot raczej nie bedzie korzystal, bo stoi na ziemi
caly drapak jest za niski i za "drobny"
Zablokowany