Drapaki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Paulina
Posty: 190
Rejestracja: 08 lip 2009, 11:40

Post autor: Paulina »

taki pewnie też nie dobry? http://allegro.pl/item930536083_drapak_ ... mocja.html

Jakie drapaki możecie polecić ale żeby cena mnie nie przeraziła juz na samym początku gdyż będzie to mój pierwszy drapak?! Myślałam o cenie w granicach 100zł?Jest to wogóle realne?
Awatar użytkownika
Paulina
Posty: 190
Rejestracja: 08 lip 2009, 11:40

Post autor: Paulina »

Awatar użytkownika
Diedra
Posty: 56
Rejestracja: 01 sty 2010, 22:12

Post autor: Diedra »

Jeżeli rzeczywiście ma to być ok 100 zł, to do głowy przychodzi mi w zasadzie tylko ten: http://sklep.swist.com.pl/SWIST_Drapak_ ... ch-95.html
Jest "dosufitowy" i regulowany, więc myślę, że będzie dość stabilny, jest też jakiś wybór kolorystyczny... Z pewnością nie dorówna drapakom od Rufiego, ale nie wygląda źle :)
Daruję sobie propozycje typu "lepiej poczekać i zaoszczędzić", bo zdaję sobie sprawę, jak są irytujące, kiedy budżet jest bardzo ograniczony, a kociaste czekają niecierpliwie, przymierzając się do kanap i foteli :)
Może ktoś jeszcze wypatrzył coś w odpowiednim przedziale cenowym?
Awatar użytkownika
kesja
Hodowca
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2008, 11:08

Post autor: kesja »

Paulina, te ostatnie dwa lepsze niz pierwszy ale tez bym wzięła ten co Diedra pokazuje
Awatar użytkownika
Paulina
Posty: 190
Rejestracja: 08 lip 2009, 11:40

Post autor: Paulina »

tylko mi jakoś te "dosufitowe" mi się nie podobają, wiem, że dla kotka mają być najodpowiedniejsze ale takie niższe i bardziej rozbudowane jakoś bardziej przypadają mi do gustu...
Awatar użytkownika
Paulina
Posty: 190
Rejestracja: 08 lip 2009, 11:40

Post autor: Paulina »

Gonab
Posty: 267
Rejestracja: 24 lis 2008, 11:28
Kontakt:

Post autor: Gonab »

Z moich spostrzeżeń to: dopóki nie kupisz pierwszego drapaczka nie bedziesz wiedzieć co Twój kot lubi - przy jego wyborze staraj się, aby było w nim samym jak najwięcej atrakcji, u mnie niesamowitym powodzeniem cieszą sie hamaczki.
Teraz kupisz optymalny na jaki Cię stać, a za jakiś czas (kiedy ten zacznie się sypac - bo te tanie tak mają - znam to z autopsji ;) ) zakupisz już bardziej świadomie z predyspozycjami dla Twojego kocia.
A poza tym pewnie i tak ogarnie Cię z czasem szał dogadzania swojemu kotu i co rusz dokupowania mu wszystkiego co najlepsze :)
Dziewczyny Ci dobrze radzą, te niskie są mało atrakcyjne dla kocistych :)
Awatar użytkownika
Paulina
Posty: 190
Rejestracja: 08 lip 2009, 11:40

Post autor: Paulina »

Awatar użytkownika
mimbla
Posty: 2179
Rejestracja: 02 paź 2009, 14:17
Kontakt:

Post autor: mimbla »

Ja już wcześniej pisałam o niskim [106 cm] grapaku z budką na dole, który dla 1go kota był średnio atrakcyjny, a dwa bujają nim tak, że musieliśmy go przywiązać do grzejnika. Teraz czekamy na ten z zooplusa wklejony przez Pabla.

Z perspektywy czasu myślę sobie, że w ramach wyprawki mogłam kupić po prostu słupek do drapania, stabilny, żeby kot nie miał oporów do wyżywania się na nim pazurowo, a potem, gdy portfel trochę sie zregeneruje, porwać się na jakis większy drapak. Chociaż za ten, który mamy dałam niecałe 100 zł, więc nie było żle. Ale z czasem okazało się, że i tak musimy go zmienić. Pewnie też tak teraz masz, że musisz kupić tyle rzeczy, poza tym sam kot też nie jest za darmo. Po drugie nie znasz upodobań kota. Ozz lubi mieć wszystko na oku- woli się lokować gdzieś wysoko- wyżej niż 106 cm :D. Lubi się klaść na napiętej kołdrze tuż koło mnie- to taki rodzaj hamaczka. Igor lubi wisieć gdzieś i pacać leżącego poniżej Ozza w ucho. Na obecnym drapaku nie mają takich opcji.
No i najważniejsze- na razie nie wiesz, czy pozostaniesz przy jednym kocie <mrgreen>
Awatar użytkownika
Patrycja
Posty: 105
Rejestracja: 02 mar 2010, 19:03
Kontakt:

Post autor: Patrycja »

:)

no wlasnie, troche tych rzeczy do zakupienia jest :)

czy taki z domkiem na samym dole to nie bardzo?
Zablokowany