Drapaki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
cruk
Posty: 76
Rejestracja: 25 paź 2009, 16:20

Drapaki

Post autor: cruk »

Nie we wszystkich przypadkach mozna znalezc informacje o danym drapaku np.w komentarzach czy dany drapak "rosnie" z kotem tj. czy nadaje sie tez dla doroslego i roslego brytka czy np. hamak wytrzyma, czy kot jest w stanie przewalic cala kontrukcje jednym, odpowiednio energicznym skokiem..

znalazlam np. komentarze wlascicieli maincon., ze kociaczek urosl i nie wlazi w tunel, hamak praktycznie przewaza, ze nie jest w stanie na nim przesiadywac etc.

jakie macie doswiadczenia? "co" stoi u Was w domu?
Awatar użytkownika
kizior
Hodowca
Posty: 1337
Rejestracja: 09 mar 2009, 08:39
Płeć: k
Skąd: Szczecin

Post autor: kizior »

od kilku miesięcy mamy taki drapak http://www.drapaki.pl/product_info.php? ... ucts_id=93 plus leżaczek na wysokości ok. 2m.

i możemy napisać, że rura jest duża i mieści się w nią kilkukilowy brytek, budka tak samo jest pojemna. największym hitem jest leżaczek pod sufitem oraz półeczka ciut poniżej. dorosłe futra potrafią się pokłócić o te miejscówki. 3 naszych kociaków zdobyła leżaczek około 9-10 tygodnia życia, czym przyprawiała mnie o zawał.

kiedyś mieliśmy inny drapak, i prawdę mówiąc poza drapaniem nie spełniał większego zadania. budka była na dole, kotuchy nie chciały korzystać z niej. rura była dużo mniejsza. sam drapak był na jakieś 1,2m. generalnie był mało stabilny
Awatar użytkownika
Dorota
Agilisowy Rezydent
Posty: 1291
Rejestracja: 04 maja 2009, 20:47
Płeć: Kobieta
Skąd: Kamień Pomorski

Re: Jaki drapak odpowiedni dla BRI?

Post autor: Dorota »

cruk pisze:jakie macie doswiadczenia? "co" stoi u Was w domu?
my mamy drapak przeznaczony dla dużych kotów z firmy "Rufi". Właściciel jest hodowcą brytków i dokładnie wie jak naszym misiom "dogodzić" , mam tutaj na myśli wielkość budek, rozet , tuneli i wytrzymałść hamaka. Można sobie wybrać gotowy model bądź zaprojektować własny. Cena może troszkę odstraszać <diabeł> ale ja wychodzę z założenia,że na tanie i tandetne rzeczy mnie po prostu nie stać, wolę poczekać i kupić coś przyzwoitego. ;-))
Awatar użytkownika
Justyna
Posty: 203
Rejestracja: 26 mar 2009, 12:21

Post autor: Justyna »

My też posiadamy drapak z,, Rufiego'' - rewelacja.Solidny ,stabilny z bdb.jakości materiałów.Posłuży jeszcze z pewnością długo.Jedynym minusem jest cena jak już wspomnieli poprzednicy,ale lepiej kupić jeden porządny niż kilka byle jakich :-/ My zaprojektowaliśmy go sami na podstawie modyfikacji kilku innych modeli.Jesteśmy zadowoleni a Orrinecki jeszcze bardziej <ok>
cruk
Posty: 76
Rejestracja: 25 paź 2009, 16:20

Post autor: cruk »

a w co powinien taki drapak-optymalny (dla BRI) byc wyposazony?
i czego unikac?

bo przyznam, ze im wiecej patrze tym mniej wydaje mi sie, ze mi sie dobrze wydaje ;-) a te drapaki, ktore maja "wszystko" tj. i tuby i domki i hamaki i podesty - to sa zwykle te najbardziej zawansowane wielkosciowo i .. cenowo niestety.. :-(

drapak - mam nadzieje - sluzylby dwom kotom: naszej naziemnej pobabcinej Tyszce, co do ktorej nie wiem czy w ogole sie nan by chciala wdrapac, widzac jej brak sklonnosci jakichkolwiek do latania po czym kolwiek.. jej moooozeee by spasowala budka/domek na parterze, bo kiedys ja nakrylam w namiociku synow, lezala sobie na jego progu, lekko ukryta za kotarka i obserwowala (no jak pies w budzie doslownie)..

a BRI co lubia w drapakach?
Awatar użytkownika
mimbla
Posty: 2179
Rejestracja: 02 paź 2009, 14:17
Kontakt:

Post autor: mimbla »

Kupilismy na allegro TAKI. I teraz mogę powiedzieć, że na pewno nie spodoba się drapak z budką na dole... Mój ogon rzadko kiedy do niej wchodzi, pewnie byłaby ciekawsza, gdyby mógl z niej obserwować pokój... No a co widać z parteru...
Tuba jest dobra teraz, ale nie widzę w niej 2 razy wiekszego kota... I nie widzę wbiegającego na sam szczyt 6-kilowego kota...
Nasz waży 3 kilo i póki co jeszcze nie udało mu się rozbujać swojego drapaka. Poczekamy, przytyjemy, zobaczymy :-/ Ozzy używa go głównie do zabawy i do drapania [przeważnie najniższą rurkę], nie śpi na nim.
Drapak jest fajnie wykonany, a cena bardzo niska jak na takie urządzenie. Ale jeśli będziemy kupować kolejny, na pewno będzie wyższy, bardziej stabilny, a jeśli z budką, to na pewno umieszczoną wyżej.

Do śrub którymi skręcony jest cały drapak poprzyczepialiśmy myszki i piłeczki na sznurkach, ale nie powiem, żeby była to atrakcyjniejsza zabawka niż sznurki do zwijania rolet okiennych <rotfl> To znaczy na jednych i na drugich wisi non stop... <suchy>
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mago »

cruk pisze:a w co powinien taki drapak-optymalny (dla BRI) byc wyposazony?
i czego unikac?
Moim zdaniem trzeba głównie zwrócić uwagę na trzy rzeczy:
- stabilność drapaka,
- szerokość półek do wylegiwania się,
- wysokość całego drapaka.

Trzeba pamiętać o tym, że brytki to duże, masywne koty więc drapak nie może kiwać się na wszystkie strony czy też wywracać w momencie gdy kot wskakuje na niego.
Półki powinny być raczej duże, nie musi ich być wiele. Lepiej żeby była nawet jedna czy dwie ale duża niż np. 6 malutkich.
Drapak nie musi być do sufitu, moim zdaniem nawet nie powinien. Brytki mają krótkie łapki i skoki z wysoka im zwyczajnie nie służą. Dobrze jest zapewnić kotu możliwość wskakiwania na półeczki "na raty", czyli żeby miał możliwość stopniowo wchodzić i schodzić z najwyżej dostępnej części drapaka :-)
Awatar użytkownika
Vanicca
Posty: 1020
Rejestracja: 18 wrz 2009, 19:15

Post autor: Vanicca »

Ja też mam pytanko związane z drapakiem.
Co myślicie o drapakach używanych <?> Na allegro wynalazłam całkiem ciekawy drapak, ale boje się, że kicia go nie polubi, bo przecież przedtem na tym drapaku urzędowały czyjeś koty i mimo, że nie jest zniszczony to zawiera pewnie mnóstwo "tamtych" kocich zapachów.

http://allegro.pl/item818217125_karlie_ ... ny_pn.html
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Mago »

Vanicca pisze:Co myślicie o drapakach używanych <?>
Ja mam mieszane uczucia.
Na kupno używanego z nieznanego mi źródła bym się nie zdecydowała. Nie mam gwarancji, czy koty, które korzystały do tej pory z niego nie miały pcheł, grzybicy czy czegoś w podobie. To oczywiście skrajne założenie bo wcale tak być nie musi ale ja osobiście wolę dmuchać na zimne. Problem w tym, że dezynfekcja tapicerki drapaka jest praktycznie niemożliwa :-(
Co innego, jeśli znamy dom i kota w którym drapak był używany :-)
Awatar użytkownika
Vanicca
Posty: 1020
Rejestracja: 18 wrz 2009, 19:15

Post autor: Vanicca »

Źródło niestety nie znane, dlatego pytam zanim się połakomię. Marzy mi się coś od "Rufiego" <roll> tyle, że one sporo kosztują, a na start nie czarujmy się jest dużo wydatków. Za jakiś czas na spokojnie sobie odłożę na drapak z "wyższej półki" ale na początek myślę o czymś przejściowym. Jeszcze poszperam zostało mi trochę czasu może coś wynajdę. Dzięki za odpowiedź :)
Zablokowany