Drapaki

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Drapaki

Post autor: Miss_Monroe »

Naciągnięcie sznura jest bardzo trudne, moja znajoma nie dała rady, a oddawała to komuś , sznur po czasie przesuwał się i rozchodził na słupie.
Rmonia
Posty: 43
Rejestracja: 17 paź 2012, 09:54
Płeć: kobieta
Skąd: okolice Poznania

Re: Drapaki

Post autor: Rmonia »

atomeria pisze:A jednak, matematyka czasem się przydaje <mrgreen>
W sumie masz 180cm słupów a to 150 zwojów liny o średnicy 12mm. Jeden zwój to ok. 48cm. Duuuużo tych metrów. Mnie wychodzi ok. 72mb :-) Ja kupiłabym przynajmniej ze 20% więcej.
Agnieszka dobrze liczysz <tańczy> <tańczy> <tańczy>
Nam również wychodzi bardzo podobnie.
Do dobrego naciągnięcia sznurka my używamy specjalnej maszyny aby był mocny naciag. :-)

Nicole- niki ty masz w swoim drapaku słupy drewniane?!
Jeśli tak, to ja bym zrobiła tak jak Sonia radzi. <ok> <ok> <ok>
(owinęłabym tylko część słupów)
Uważam, że jest to bardzo trafne rozwiązanie i nie generuje kosztów zakupu sznurka sizalowego.
Awatar użytkownika
nicole_niki
Posty: 11
Rejestracja: 22 wrz 2016, 13:08
Płeć: kobieta
Skąd: Rumia

Re: Drapaki

Post autor: nicole_niki »

No tak wyszło, że słupy w całości są drewniane ale moje urwisy już z ciekawości na niego wskakiwały i ani drgnie więc konstrukcja jest solidna.
Szkoda tylko, że nie pomyślałam prędzej o tym, że owijanie wcale nie jest takie proste <rotfl> No ale "Polak mądry po szkodzie" <lol>
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Drapaki

Post autor: Sonia »

A może, żeby nie psuć estetyki tych drewnianych słupów, zostawić je gołe jak są.
A do drapania kupić osobno sam wysoki ok. 1 m słup z podstawą i postawić gdzieś obok.
Awatar użytkownika
agniecha
Agilisowy Rezydent
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2015, 16:15
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Drapaki

Post autor: agniecha »

Moje małpy wdrapują się na czubek drapaków do rozet właśnie po słupach owiniętych sznurem . Tosia jak małpka , a Cleo jak... małpka z ciężką dupką .
Awatar użytkownika
Kierei
Posty: 30
Rejestracja: 12 wrz 2016, 14:21
Płeć: Kobieta
Skąd: Kraków

Re: Drapaki

Post autor: Kierei »

Ja w między czasie wymiękłam jeżeli chodzi o budowanie drapaka i jednak kupie.
I teraz moje pytanie brzmi.
Zamówić 》Taki 《 z http://www.drapakidlakota.pl
Czy prosić rmonie z http://www.drapakidlakota.com.pl o wykonanie? Bo nie wiem jaka różnica cena/jakość...

No i kostka czy sztruks czy plusz. Co najłatwiej wyczyścić z brytkowej sierści?

(Poprzedni post do usunięcia nie wiem czemu nie mogę go edytować ani skasować :/)
kinus
Hodowca
Posty: 1023
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:31
Hodowla: Kabrirus*PL
Kontakt:

Re: Drapaki

Post autor: kinus »

zdecydowanie kostka
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Drapaki

Post autor: Miss_Monroe »

Możesz edytować i usunąć swój do kilku minut po jego publikacji, to są dwie, trzy minuty z tego co pamiętam. Poprzedni post- dubel usunęłam.

Pierwszy drapak mam właśnie taki, tyle, że od Rufiego, bo ten, co pokazałaś jest na jego wzór właśnie. Co do jakości drapaka z pierwszego zdjęcia to nikt Ci nie odpowie na to pytanie, bo z tego co pamiętam to nikt z tej strony drapaka nie zamawiał. Zrezygnuj z tuby, ja swoją wyrzuciłam, kot z niej nie korzysta.
Napisz do Rmoni- z drugiego linku, aby Ci drapak wyceniła.
kinus
Hodowca
Posty: 1023
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:31
Hodowla: Kabrirus*PL
Kontakt:

Re: Drapaki

Post autor: kinus »

Moje wszystkie korzystają z tuby :)
tyle, że mam dywanową
i ten,kto akurat siedzi w tubie, jest szykanowany, bo pod nim leży inny kot i go zaczepia, żeby wyszedł
Obrazek
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Drapaki

Post autor: Miss_Monroe »

Ja miałam sztruksową tubę w Rufim i wyrzuciłam ją przy wymianie półki i rozety. W drugim drapaku od Hakana tuba też jest całkowicie nie używana.
Moim zdaniem w cenie tuby lepiej kupić półkę do wylegiwania się dla kota na wysokości ;-))
Zablokowany