Furminator

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
agniecha
Agilisowy Rezydent
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2015, 16:15
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Futerko

Post autor: agniecha »

To jest furminator , poczytaj w dziale wyposażenie i pielęgnacja w zakładce "furminator"
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Furminator

Post autor: Miss_Monroe »

Proszę korzystać z forumowej wyszukiwarki- wpisać interesujące słowo i poczytać posty, bądź w ten sposób znaleść odpowiedni dział na forum. Posty przeniosłam do odpowiedniego wątku, proszę się z nim zapoznać.
Awatar użytkownika
Kierei
Posty: 30
Rejestracja: 12 wrz 2016, 14:21
Płeć: Kobieta
Skąd: Kraków

Re: Furminator

Post autor: Kierei »

Dziewczyny czytając wasze zachwalania chyba też się skuszę. Bo szczotka z wlosiem nic nie zbiera, szczotka ta z metalowymi zabkami to w okresie linienia coś zbiera, ale poza tym kot się trochę sypie a tym mogę swiechtac i nic... czy taki wystarczy? I czy to za pierwszym razem naprawdę wyglada jak ten kot tam na zdjęciu?
Awatar użytkownika
nmin
Agilisowy Rezydent
Posty: 570
Rejestracja: 29 sie 2014, 21:01
Płeć: Kobieta
Skąd: Watford (UK)

Re: Furminator

Post autor: nmin »

Nie mam furminatora dla kotów, więc nie wiem, ile wyciąga, ale mam duży dla labradora i muszę przyznać, że faktycznie za pierwszym razem ilość sierści była podobna do tej ze zdjęć z psami <lol>
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Furminator

Post autor: Luinloth »

<shock> A ja myślałam, że grzebieniem dużo z Eris wyciągnęłam po tygodniu...
Wygląda na to, że to jednak must have przy kocie, który ma tyle futra. Bo raz, że ona się filcuje, a dwa, że po paru dniach bez czesania zakłacza się nawet wcinając bezopet.
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Furminator

Post autor: Sonia »

Luinloth to koniecznie kup sobie furminator, on to naprawdę konkretnie zbiera i wyczesuje. I o dziwo, mimo, że się drugiego kota nazbiera to ten pierwszy nadal nie jest łysy <mrgreen>
Ja mam ten mniejszy 4,5 cm, ale jak bym teraz kupowała to bym raczej wzięła jakiś większy, żeby większymi powierzchniami czesać.
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Furminator

Post autor: Luinloth »

Ja myślałam o tym: http://allegro.pl/furminator-zgrzeblo-d ... 26901.html
Są też dla dużych kotów, ale trochę się boję, że nie będzie mi się nim dobrze manewrowało np. przy kryzie, na pupie (tam, gdzie zazwyczaj właśnie robią jej się dredy)
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Furminator

Post autor: Sonia »

Ja mam właśnie taki. Może Twoja koteczka jest mniejsza to jej by taki rozmiar wystarczył.
Przy moich bykach to by się taki 7-8 cm przydał <mrgreen>
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Furminator

Post autor: Luinloth »

Formalnie to powinna mieć ten duży, bo mały jest niby do 4.5 kg, ale chyba kilka osób czesze koty tymi małymi. Chociaż fakt, że nie wzięłam poprawki na to, że do Twoich byczków to jej daleko, może jej akurat wystarczy <mrgreen>
Awatar użytkownika
Natashas
Posty: 1075
Rejestracja: 12 gru 2014, 17:36
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Furminator

Post autor: Natashas »

Ja mam ten M 6,7 cm i nie zamieniłabym go na ten mniejszy, a przypominam Nanduś jest malutki 4,3 kg i akurat taki rozmiar furminatora się sprawdza bardzo.

Czasem wyczesze się innego zwierza :hidden:

obrazek

A tak poważnie to mieliśmy też podróbkę z zooplusu i ona nie jest taka świetna co oryginał.
Zablokowany