Furminator

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
AgnieszkaP
Agilisowy Rezydent
Posty: 4857
Rejestracja: 24 lut 2011, 16:16
Płeć: kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Furminator

Post autor: AgnieszkaP »

MoniQ Twoja kotka ma ok. 7 m-cy, jest jeszcze młodziutka. Ja bym na razie nie stosowała furminatora
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Posty: 10272
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:24
Płeć: Kobieta
Skąd: Opole

Re: Furminator

Post autor: MoniQ »

AgnieszkaP pisze:MoniQ Twoja kotka ma ok. 7 m-cy, jest jeszcze młodziutka. Ja bym na razie nie stosowała furminatora
dzięki :) Zostawiliśmy szczotkę, też świetnie wyciąga sierść, ale muszę przyznać, że po tym jednorazowym potraktowaniu furminatorem futerko wygląda bardzo dobrze, porobiły się urocze pęknięcia ;) Więc pewnie za jakiś czas zakupimy i to :)
Awatar użytkownika
alillah
Posty: 60
Rejestracja: 04 gru 2012, 18:45

Re: Furminator

Post autor: alillah »

Ja mam furminator taki z zooplusa za 30 zł około, bo mój Hagrid ma 8 miesięcy i od niedawna dość mocno się ofutrzył a teraz na te upały zauważyłam że troszkę więcej sierści gubi. Wczoraj wyczesałam całą kupę kłaków, najpierw grzebieniem, ale jak zobaczyłam ile wyłazi, to wziełam furminatora już bez wyrzutów sumienia :)
Awatar użytkownika
Becia
Agilisowy Rezydent
Posty: 10640
Rejestracja: 22 lut 2012, 09:28
Płeć: kobieta
Skąd: opolskie

Re: Furminator

Post autor: Becia »

Patrząc na to co się dzieje z futrem moich futer, postanowiłam kupić furminator. Ponieważ ten oryginalny na chwilę obecną nie wchodził w grę (w stacjonarnym sklepie nie ma a ja chciałam natychmiast <mrgreen> ) kupiłam taki tańszy z Trixie.
Rewelacja. Byłam zdumiona ilością futra jaką wyczesałam z kotów. Dwa następne koty bym z tej ilości futra wydziergała <mrgreen> Polecam :ok:
Awatar użytkownika
Sylwia
Hodowca
Posty: 335
Rejestracja: 16 lis 2009, 16:13
Hodowla: Pretty Baloo*PL
Płeć: kobieta
Skąd: Łódź/Pabianice
Kontakt:

Re: Furminator

Post autor: Sylwia »

ja mam już dość długo dokładnie ten sam furminator Trixie, który kupiłaś Beciu,
jestem bardzo zadowolona, mimo wielu użyć wciąż fantastycznie wyciąga martwe futro
Awatar użytkownika
ania1978
Posty: 1197
Rejestracja: 23 lip 2012, 10:36

Re: Furminator

Post autor: ania1978 »

i ja mam taki i też polecam <ok>
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Furminator

Post autor: Miss_Monroe »

Ja polecam od firmy Furminator szczotke z wymiennymi końcówkami. Furminatorem czesze raz na dwa tygodnie, szczotka "delikatniej" obchodzi sie z sierscią i jej używamy codziennie :-)
Awatar użytkownika
ladyhawke
Posty: 522
Rejestracja: 30 lip 2013, 09:07
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław

Re: Furminator

Post autor: ladyhawke »

Odkrylam, ostatnio, ze dobry efekt daje zwilzenie futra przed furminatorowaniem. Jak nie zwilze, to futro sie tak elektryzuje, ze az strzela. I klaki fruwaja wszedzie. A po zwilzeniu, kot nawet mruczy w trakcie <mrgreen>
kinus
Hodowca
Posty: 1023
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:31
Hodowla: Kabrirus*PL
Kontakt:

Re: Furminator

Post autor: kinus »

a nie tępi się wtedy Tobie ostrze?
Awatar użytkownika
ladyhawke
Posty: 522
Rejestracja: 30 lip 2013, 09:07
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław

Re: Furminator

Post autor: ladyhawke »

Hmm, nie pomyślałam o tym.
Na razie tylko raz tak zrobiłam.
Zablokowany