Furminator

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Slonick
Posty: 2069
Rejestracja: 15 mar 2013, 20:10
Płeć: Mężczyzna
Skąd: UK

Re: Furminator

Post autor: Slonick »

Dzieki, to w takim razie chwile poczekam az mi sie uzbiera wieksze zamowienie.
No i dobrze, ze nie rozowy, bo ja w rozowym marnie wygladam... w innych kolorach tez szalu nie ma, ale jednak od rozowego staram sie trzymac dalej niz blizej. <gwiżdże>
Awatar użytkownika
asiek
Agilisowy Rezydent
Posty: 1200
Rejestracja: 19 cze 2009, 20:38

Re: Furminator

Post autor: asiek »

Mam podobny i również zielony. Tak samo jak Slonick uważam ,że róż dla mojego byczka to parodia <lol>
Awatar użytkownika
asiak
Agilisowy Rezydent
Posty: 14463
Rejestracja: 27 kwie 2012, 11:28

Re: Furminator

Post autor: asiak »

asiak pisze:Furminator dotarł :-) wieczorem testowanie :-)
Oczywiście zdam relację :-)
Powiem tak! Jestem pod ogromnym wrażeniem tego urządzenia <shock> Jedno pociągnięcie i mnóstwo sierści na furminatorze <shock>
Na początek, przejechałam dosłownie kilka razy po Pumpelkach, żeby ich nie zniechęcić do urządzenia :-) i z obawy, żeby nie zostały sfinksami <lol>
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Furminator

Post autor: Miss_Monroe »

asiak pisze: Na początek, przejechałam dosłownie kilka razy po Pumpelkach, żeby ich nie zniechęcić do urządzenia :-) i z obawy, żeby nie zostały sfinksami <lol>
Asiu tylko nie czesz Furminatorem ogonków. Ja na samym początku tak raz zrobiłam i Bentley pózniej miał ogon tragicznie chudy <strach>
Awatar użytkownika
asiak
Agilisowy Rezydent
Posty: 14463
Rejestracja: 27 kwie 2012, 11:28

Re: Furminator

Post autor: asiak »

One i tak mają chude :-) Ruski nie mają grubych ogonów :-)
Awatar użytkownika
asiak
Agilisowy Rezydent
Posty: 14463
Rejestracja: 27 kwie 2012, 11:28

Re: Furminator

Post autor: asiak »

Wstawiam zdjęcie mojego furminatora oraz trochę wyczesanego futra <lol>
Furminator, firmy FURminator DeLux Pink :-) Cena na allegro 82 zł z przesyłką. Może komuś się przydadzą te informacje :-)

Obrazek
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Furminator

Post autor: Sonia »

Ja też nigdy nie czeszę ogonów.
Najwięcej to czeszę nasadę ogona, tam to tych kłaków wychodzi na potęgę i końca nie widać <mrgreen>
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Furminator

Post autor: yamaha »

Ja ze zwyklej szczotki wyjmuje niezliczone ilosci klakow, co to by bylo z Furminatora <strach>
Awatar użytkownika
asiak
Agilisowy Rezydent
Posty: 14463
Rejestracja: 27 kwie 2012, 11:28

Re: Furminator

Post autor: asiak »

Ogonków nie czesałam, bo nawet nie bardzo chciały :-)
Ale u nasady, tak jak Soniu piszesz, mnóstwo tych kłaków :-)
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Posty: 10272
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:24
Płeć: Kobieta
Skąd: Opole

Re: Furminator

Post autor: MoniQ »

Załamana ilością kłaków fruwających po domu wczoraj poszłam do zoologicznego na osiedlu i miła pani dała mi do wypróbowania furminator Trixie oraz taką gumową szczotkę. Co do szczotki nie byłam przekonana, więc nawet jej nie wypakowałam, furminator poszedł na pierwszy ogień, efekt taki, że siennik można by zrobić...
Ale mam wątpliwości, czy młodego kota można traktować furminatorem, ona chyba jeszcze ma to futro nie do końca takie "dorosłe"...
Wieczorem jednak spróbowałam tej szczotki i okazało się, że świetnie zbiera sierść, a przy tym jest mniej inwazyjna... I nie wiem teraz, bać się furminatora czy nie? Bo nie chcę kota wyłysieć ;)
Wiem, że krzywdy kotu nie zrobię, ale czy nie lepiej poczekać jeszcze aż trochę podrośnie?
Zablokowany