Furminator

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Furminator

Post autor: Luinloth »

Natashas pisze:Ja mam ten M 6,7 cm i nie zamieniłabym go na ten mniejszy, a przypominam Nanduś jest malutki 4,3 kg i akurat taki rozmiar furminatora się sprawdza bardzo.

Czasem wyczesze się innego zwierza :hidden:

obrazek

A tak poważnie to mieliśmy też podróbkę z zooplusu i ona nie jest taka świetna co oryginał.
Myślałam, że to filmik o czesaniu pieska, niewyraźny bo kadr poruszony :haha:
To teraz mam zagwozdkę, skoro przekonujecie jednak do dużego... zwłaszcza, że dużego na allegro widzę taniej <mrgreen>
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Furminator

Post autor: yamaha »

:haha: :haha: :haha: Nat' !
Co niektorzy to marnuja talenty artystyczne <zakochana> <rotfl>
Awatar użytkownika
Kierei
Posty: 30
Rejestracja: 12 wrz 2016, 14:21
Płeć: Kobieta
Skąd: Kraków

Re: Furminator

Post autor: Kierei »

Natashas pisze:Ja mam ten M 6,7 cm i nie zamieniłabym go na ten mniejszy, a przypominam Nanduś jest malutki 4,3 kg i akurat taki rozmiar furminatora się sprawdza bardzo.

Czasem wyczesze się innego zwierza :hidden:


A tak poważnie to mieliśmy też podróbkę z zooplusu i ona nie jest taka świetna co oryginał.
Ale >>ten - rozmiar L dla krótkowłosych << ma w opisie :
- Dla kotów krótkowłosych o masie ciała powyżej 4.5 kg
- Ostrze ma długość 6.7 cm i jest dostosowane do sierści dłuższej niż 5cm

Więc nic nie rozumiem :(

PS. Podróbka nie jest tak świetna ponieważ??
Awatar użytkownika
agniecha
Agilisowy Rezydent
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2015, 16:15
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Furminator

Post autor: agniecha »

Ja mam ten mniejszy ( taki jak Luin ) i dla Tosi idealny , dla orki ( czyli Cleo <mrgreen> ) mógłby być większy , ale Cleośka waży 6 kg i futro ma niesamowicie gęste . Z niej wyczeszę reklamówkę kłaków i niewielka różnica <shock> a Tosi wystarczy zwykła szczotka .
Awatar użytkownika
Natashas
Posty: 1075
Rejestracja: 12 gru 2014, 17:36
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Furminator

Post autor: Natashas »

Kierei pisze:
Natashas pisze:Ja mam ten M 6,7 cm i nie zamieniłabym go na ten mniejszy, a przypominam Nanduś jest malutki 4,3 kg i akurat taki rozmiar furminatora się sprawdza bardzo.

Czasem wyczesze się innego zwierza :hidden:


A tak poważnie to mieliśmy też podróbkę z zooplusu i ona nie jest taka świetna co oryginał.
Ale >>ten - rozmiar L dla krótkowłosych << ma w opisie :
- Dla kotów krótkowłosych o masie ciała powyżej 4.5 kg
- Ostrze ma długość 6.7 cm i jest dostosowane do sierści dłuższej niż 5cm

Więc nic nie rozumiem :(

PS. Podróbka nie jest tak świetna ponieważ??
Może faktycznie mamy ten L, nie jest to napisane na furminatorze, a opakowanie dawno wyrzuciłam ;-)) a co do długości sierści to nie wiem, u nas 5 cm nie mają, a wyczesuje fajnie. Pewnie to kwestia milimetrów ostrza. Podróbka nie wyczesze tyle, że można byłoby zrobić poduszkę. Trochę zbiera, ale nie jest to efekt WOW jak przy oryginalnym. Tylko, że pewnie to zależy od sierści kota, u moich dwóch skarbów jest co wyczesywać, a u kota rodziców nieszczególnie i im oddałam ten z zooplusu ;-))
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Furminator

Post autor: Luinloth »

agniecha pisze:Ja mam ten mniejszy ( taki jak Luin ) i dla Tosi idealny , dla orki ( czyli Cleo <mrgreen> ) mógłby być większy , ale Cleośka waży 6 kg i futro ma niesamowicie gęste . Z niej wyczeszę reklamówkę kłaków i niewielka różnica <shock> a Tosi wystarczy zwykła szczotka .
A Tosi wystarczy zwykła, bo ma mniej futra, czy bo jest mała? Eris przy Cleo mała, ale z niej by można drugiego kota wyczesać...
Awatar użytkownika
agniecha
Agilisowy Rezydent
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2015, 16:15
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Furminator

Post autor: agniecha »

Tosi wystarczy zwykła szczotka , bo ma inne futro i uznałam , że furminatorem jej czesać nie będę . To urządzenie wyczesuje podszerstek , a Tosia ma go akurat tyle ile trzeba :-) . Na wielkość ciała Tosi ten mniejszy byłby idealny , więc myślę , że jeśli Eris bliżej wielkością do Tosi ( 4,200 kg ) to wystarczy ten mniejszy .
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Furminator

Post autor: Luinloth »

Eris jest gabarytowo dokładnie pomiędzy - ostatnie ważenie jakiś czas temu pokazało 5100 <oops>
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Furminator

Post autor: Sonia »

Luinloth pisze:Eris jest gabarytowo dokładnie pomiędzy - ostatnie ważenie jakiś czas temu pokazało 5100 <oops>
Erisia jak przyzwoita brytyjka waży <mrgreen> :kotek:
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Furminator

Post autor: Luinloth »

Sonia pisze:
Luinloth pisze:Eris jest gabarytowo dokładnie pomiędzy - ostatnie ważenie jakiś czas temu pokazało 5100 <oops>
Erisia jak przyzwoita brytyjka waży <mrgreen> :kotek:
Forum zobowiązuje <lol>
Zablokowany