Funfel i Pompon w jednym mieszkają domu

Zapraszam do prezentacji Waszych kotów, wszelakiej maści, rasy i pochodzenia :)
Awatar użytkownika
Surimi
Posty: 156
Rejestracja: 25 maja 2015, 13:11
Płeć: kobieta
Skąd: Warszawa

Funfel i Pompon w jednym mieszkają domu

Post autor: Surimi »

Cześć wszystkim!

Wersja krótka:
Niebawem pojawi się u nas nowy członek rodziny - Ferrari vel Funfel z hodowli Mazuria*PL.

Obrazek

Obrazek

I zdjęcie podesłane przez Panią Kasię z hodowli:

Obrazek

Będzie to pierwszy kot w naszym mieszkaniu, mam nadzieję, że nie ostatni ;)

Wersja długa: ;-))
Zanim wyprowadziliśmy się "na swoje" zapewnialiśmy się, że nie bierzemy żadnych zwierząt. A no bo obowiązki, a póki jesteśmy młodzi to może warto cieszyć się wolnością i nie brać sobie na głowę zwierzaka... Jednak Karol co jakiś czas powtarzał, że nie wytrzymamy w tym postanowieniu bo oboje bardzo zwierzęta lubimy. Wykrakał ;) Na naszym osiedlu mieszka dużo młodych par i wiele osób ma psy. Jednak w naszym przypadku pies odpadł na starcie bo wiemy, że nie miałby kto z nim wyjść na środkowy spacer, no i ogółem pies w bloku średnio nam się widzi. Ja z kolei wiedziałam, że nie chcę brać zwierząt, które żyją w klatce bo po kilku latach posiadania słodkiej gromadki szczurków mam ich, mówiąc brzydko, dość. Same zwierzęta są przecudowne, pod warunkiem że bierze się je z zarejestrowanej hodowli lub adoptuje z domowych warunków oczywiście. Jednak to są gryzonie, i wiem ile zniszczeń potrafią zrobić gdy je się puszcza na wybieg. Zjedzona kamera, pogryzione poduszki... one z tego nie wyrastają ;) No i fakt, że żyją około 2,5 roku powoduje to, że mając kilka szczurków naprawdę często lata się do weta. A o dobrego szczurzego weta znacznie trudniej niż o kociego, więc dojazdy, kolejki i inne tego typu uroki.
I tak stanęło na kocie. Oczywiście, zdajemy sobie sprawę, że one też robią rzeczy, które mogą nas denerwować (poranne pobudki i łażenie po blacie kuchennym), ale to po prostu trzeba zaakceptować. Poza tym są to świetne zwierzaki, dobrze radzące sobie w warunkach niedużego mieszkania w bloku.

Dlaczego brytek? Trochę tak wyszło, i chyba dopiero teraz jestem zachwycona tym wyborem. Najchętniej wzięlibyśmy zwykłego dachowca bo tyle ich ciągle się rodzi, a to czyjaś niewykastrowana kotka zaciąży, a to ogródki działkowe, a tu schroniska... No ale po doświadczeniach z dachowcem koleżanki, który miał absolutne ADHD baliśmy się, że temperament dachowca może zdemolować nam mieszkanie, że jego osobowość nie pomieści się w dwóch pokojach... A adoptować dorosłego kota trochę się baliśmy bo jednak w schroniskach są koty po przejściach i nie wiadomo jaki kot się trafi i czy damy sobie z nimi radę, albo co będzie jak kiedyś pojawi się u nas dziecko. Dlatego była myśl, by poszukać rasowego kota, u którego jest szansa na w miarę przewidywalny charakter. Ok, więc zrobię test "Jaka rasa kota jest idealna dla Ciebie". Wyszło, że pers, egzotyczny lub brytek. Jak dla mnie to brytyjczyk zdecydowanie wygrywa z nimi długością futra i wyglądem ;-)) I tak zamiast mebli do mieszkania (pewnie wiecie jak to jest wykańczać i urządzać mieszkanie - worek bez dna, wszystkiego brakuje ;-)) ) zdecydowaliśmy się na kota <mrgreen> Ja, jako absolutna przeciwniczka pseudohodowli itp. wiedziałam, że trzeba znaleźć sprawdzoną, polecaną hodowlę. I się znalazła dzięki temu forum. Mazuria*PL - piękne koty, bardzo przyjemni ludzie. Nic tylko zabierać od nich F-sreberko :-)


Obecnie jesteśmy na etapie organizowania kociakowi przestrzeni życiowej. Przymierzamy się do zakupu niezbędnego wyposażenia a w weekend rozpoczęliśmy budowę drapaka, który wzorowany jest na jednym z modeli firmy Rufi. Głównym moim wymogiem przy tworzeniu drapaka była możliwość zdjęcia wszystkich materiałowych części do prania oraz względnie proste do wycięcia przy pomocy wyrzynarki kształty półek. Materiały, z których powstał drapak do deski sosnowe 60x120cm i grubości 2 cm oraz belki o średnicy 10 cm, których używa się przy budowie wyposażenia na placach zabaw. Teraz pozostało zamontować sznur sizalowy 12mm, wszystko ze sobą skręcić, rozkręcić, pobejcować itp. i znów skręcić, a na końcu zamontować na rzepy poduszki i rozwiesić hamak.

Tak prezentuje się drapak obecnie, gdy wszystkie jego części luzem się na sobie poukłada ;)

Obrazek

Mam nadzieję, że spodoba się Wam, zarówno nasz wiedźmiński kot, drapak, jak i cały ten wątek :)

Pozdrawiam
Kasia
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Wiedźmiński kot Ferrari vel Funfel z hodowli Mazuria*PL

Post autor: yamaha »

Witajcie na forum :kwiatek:
Znaczy WITAJ Ty, Niewiasto, bo tego malego bialego kawalera to juz znamy <lol> <lol> <lol>

(to sie Monia ucieszy, jej "chrzesniak" zostaje na forum <tańczy> )
Awatar użytkownika
Becia
Agilisowy Rezydent
Posty: 10640
Rejestracja: 22 lut 2012, 09:28
Płeć: kobieta
Skąd: opolskie

Re: Wiedźmiński kot Ferrari vel Funfel z hodowli Mazuria*PL

Post autor: Becia »

Witam :-)

Jakie obszerne powitanie <mrgreen> Każdy tak powinien zaczynać przygodę z forum <lol> Drapak zapowiada się świetne :ok: Kota z Mazurii zazdroszczę jak diabli <gwiżdże>
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Wiedźmiński kot Ferrari vel Funfel z hodowli Mazuria*PL

Post autor: yamaha »

P.S. A czemu "wiedzminski" i co to slowo oznacza ? <suchy>
To od "wiedzmy" ? :-|
Awatar użytkownika
Surimi
Posty: 156
Rejestracja: 25 maja 2015, 13:11
Płeć: kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Wiedźmiński kot Ferrari vel Funfel z hodowli Mazuria*PL

Post autor: Surimi »

Dzięki za ciepłe przyjęcie na forum! :-)

yamaha,
Wątek założyłam głównie z myślą o hodowli, żeby mogli czasem zerknąć co słychać u wychowanka, ale cieszę się, że i Monia będzie z tego powodu radosna ;-)) Poza tym na forum można znaleźć jakieś rady i pomoc, więc i dla mnie rejestracja niesie korzyść :-)

Wiedźmiński kot bo wygląda jak Geralt czyli wiedźmin z opowiadań Sapkowskiego, którymi się kiedyś zaczytywałam, a które teraz odżywają w formie gry komputerowej (choć ja nie jestem żadnym graczem). Ogółem bohater ten to chodzące przystojniactwo, mające różne niesamowite zdolności, i na dodatek białowłose ze srebrem, żeby nie rzec "siwe" ;) Musicie mi wybaczyć ale na pewno nie będziemy na kota wołać "Ferarri" bo to za długie, plącze mi język, no i formuła 1 to coś, co absolutnie nas nie kręci ;-))

Becia,
Póki co zapowiada się nieźle ale boje się hamaka i poduszek bo będę je pewnie sama szyć... a mistrzem nie jestem, ledwo ogarniam maszynę do szycia ;-)) Ale jestem dobrej myśli, jakoś to ogarnę... albo kupię gotowe <mrgreen>
Awatar użytkownika
dagusia
Posty: 2001
Rejestracja: 30 lis 2014, 20:54
Płeć: kobieta
Skąd: Ireland

Re: Wiedźmiński kot Ferrari vel Funfel z hodowli Mazuria*PL

Post autor: dagusia »

Witamy na forum pańcie bardzo serdecznie :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Maluszka znamy i podziwiamy odkąd się narodził <mrgreen> Super, że zostaje z nami na forum :-) Pisz jak najwiecej, wstawiaj foty- które tu są obowiązkowe :-D
Awatar użytkownika
Fusiu
Agilisowy Rezydent
Posty: 6671
Rejestracja: 04 sty 2014, 09:22
Płeć: kobieta
Skąd: Nowy Sacz

Re: Wiedźmiński kot Ferrari vel Funfel z hodowli Mazuria*PL

Post autor: Fusiu »

Witamy na forum :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
uluss
Posty: 98
Rejestracja: 14 cze 2015, 17:22
Płeć: kobieta
Skąd: białystok/londyn

Re: Wiedźmiński kot Ferrari vel Funfel z hodowli Mazuria*PL

Post autor: uluss »

Witamy na forum śliczny misiaczek <serce>
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Wiedźmiński kot Ferrari vel Funfel z hodowli Mazuria*PL

Post autor: Miss_Monroe »

Witam na forum :kotek:
Awatar użytkownika
cheshire
Posty: 782
Rejestracja: 23 cze 2013, 12:20
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Re: Wiedźmiński kot Ferrari vel Funfel z hodowli Mazuria*PL

Post autor: cheshire »

Czeeeeść! Słodki maluszek <zakochana>
A drapakowych zdolnosci gratuluje <!>
Kiedy odbieracie koteczka?
Zablokowany