Don Diego Luna-Gatto*PL

Zapraszam do prezentacji Waszych kotów, wszelakiej maści, rasy i pochodzenia :)
Awatar użytkownika
fado123
Agilisowy Rezydent
Posty: 3093
Rejestracja: 24 wrz 2015, 19:59
Płeć: kobieta
Skąd: slask

Re: Don Diego Luna-Gatto*PL

Post autor: fado123 »

Pomóżcie :zalamka:
Dziś pierwsza noc na nowym , Donek od kilku godzin siedzi w kuwecie , i wychodzi tylko jak do niego przyjdę
Czy mogę mu jakoś pomóc ? ułatwić zaklimatyzowanie się ? boje się żeby się nie pochorował
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Re: Don Diego Luna-Gatto*PL

Post autor: Mago »

A co masz zrobione? W kontakcie feromony? Pudła dla kota porozstawiane? Jego drapaki, legowiska są? To tak na szybko przychodzi mi do głowy. Pierwsza doba zawsze trudna. Trzymam kciuki :kciuki: :kotek:
Awatar użytkownika
Kasik
Agilisowy Rezydent
Posty: 5350
Rejestracja: 24 lip 2013, 22:49
Płeć: kobieta
Skąd: Szczecin

Re: Don Diego Luna-Gatto*PL

Post autor: Kasik »

Spokojnie Marta :hug: Chyba warto dać mu czas i spokój, ewentualnie ograniczyć przestrzeń do jednego pokoju póki co? Dać mu możliwość innej kryjówki, jakiś karton z otworkami w rogu do obserwacji, może wtedy zmieni miejscówkę. Pewnie Feliwaya masz. Chyba nic nie przyspieszysz. Myślę, że jutro będzie już ciut lepiej. W starym domu zostały jego zapachy i poczucie bezpieczeństwa, trzymam kciuki :kciuki: :kotek: :kiss:
Awatar użytkownika
Joasia
Agilisowy Rezydent
Posty: 374
Rejestracja: 27 paź 2011, 21:09

Re: Don Diego Luna-Gatto*PL

Post autor: Joasia »

U nas pomogło - pudła i ogólnie zagracenie mieszkania (bo przeprowadziliśmy się przed pełnym umeblowaniem);Feliway w kilku pomieszczeniach.
Nie zmykaliśmy pomieszczeń. Nasze trzy koty siedziały w pierwszym dniu w jednej komodzie, do której był dostęp od ściany.
Pani Dorota kazała otworzyć szufladę i w pobliżu zostawić najbardziej lubiane przez koty smakołyki .
Myślę, że to może być sposób na wywabianie z kuwety i dobrze, że kotek wychodzi do Ciebie.
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Don Diego Luna-Gatto*PL

Post autor: yamaha »

Bidulek... :kotek:
:kciuki: :kciuki: :kciuki:
Pierwsze chwile sa trudne, tak jak mowia dziewczyny : kartony, ulubione zabawki i przysmaczki, poloz koc z tygrysem niedaleko w kacie, moze, co ? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Don Diego Luna-Gatto*PL

Post autor: Luinloth »

Ojojoj :hug: :kotek:
My się przenosiliśmy 3 razy w ciągu 3 miesięcy z powodu tych wszystkich historii remontowych i rodzinnych. Myślę, że Erisi pomogło posiadanie wszędzie swojego ulubionego drapaka, bo zawsze zwiedzając nowe miejsce wyraźnie się cieszyła znalazłszy go, no i nas :) Donek jest najwyraźniej bardziej wrażliwym na zmiany kotkiem, więc zrobiłabym jak mówią dziewczyny, feliway, kartony, ulubione rzeczy obok, smaczki. No i kiedy chcemy oswoić Eris z czymś nowym, to duża ilość głasków na ogół pomaga :) :kciuki:
Awatar użytkownika
fado123
Agilisowy Rezydent
Posty: 3093
Rejestracja: 24 wrz 2015, 19:59
Płeć: kobieta
Skąd: slask

Re: Don Diego Luna-Gatto*PL

Post autor: fado123 »

Wszystko jest , dziś już lepiej chodzi po 3 pokojach tylko do salonu nie zagląda ale już jest duży postęp, myślę że damy radę 😉dziękuję za podpowoedzi
Awatar użytkownika
ozon
Agilisowy Rezydent
Posty: 2239
Rejestracja: 18 lis 2013, 09:38
Płeć: kobieta
Skąd: Tajgówko Małe :)

Re: Don Diego Luna-Gatto*PL

Post autor: ozon »

I jak tam u Was? Czy Donek :kotek: czuje się już całkiem swobodnie?
Awatar użytkownika
fado123
Agilisowy Rezydent
Posty: 3093
Rejestracja: 24 wrz 2015, 19:59
Płeć: kobieta
Skąd: slask

Re: Don Diego Luna-Gatto*PL

Post autor: fado123 »

ozon pisze: 30 kwie 2019, 08:09 I jak tam u Was? Czy Donek :kotek: czuje się już całkiem swobodnie?
U nas już jest ok , Donek zna już cały nowy dom , chowa się tylko jak wychodzę z domu , a tak to jest spokojny i już się nie boi , na szczęście bo się martwiłam o niego ,ale to dzielny chłop ;)
Awatar użytkownika
ozon
Agilisowy Rezydent
Posty: 2239
Rejestracja: 18 lis 2013, 09:38
Płeć: kobieta
Skąd: Tajgówko Małe :)

Re: Don Diego Luna-Gatto*PL

Post autor: ozon »

To w takim razie specjalne, potrójne głaski dla dzielnego chłopa :-D :kotek: :kotek: :kotek:
Zablokowany