Nakladki na pazury u kotow. Co o tym sadzicie?

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
malab
Posty: 21
Rejestracja: 09 lut 2016, 02:33
Płeć: kobieta
Skąd: UK

Nakladki na pazury u kotow. Co o tym sadzicie?

Post autor: malab »

Jak w temacie. Co sadzicie o takim rozwiazaniu? Zastanawiam sie nad tym dla mojego kota brytyjskiego. Ktos z Was stosowal te nakladki? Dodam, ze wolalabym isc z tym do weterynarza i by pod jego okiem zostaly one zalozone. Czy to kotu nie przeszkadza, nie boli? Moj kotek jest kotem domowym, nie wychodzacym (co najwyzej na smyczy). Chcialabym jednak uniknac drapania roznych przedmiotow etc. (chcialabym zalozyc je chociaz na czas jego przyzwyczajenia sie do niedrapanie tychze przedmiotow). Dodam tez, ze kotek mlody, sa jakies przeciwskazania odnosnie wieku? Z gory dzieki! :))
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Nakladki na pazury u kotow. Co o tym sadzicie?

Post autor: Miss_Monroe »

Dla mnie jest to głupota i tyle. Niepojęte dla mnie są takie wynalazki. Proponuję osobie, która na to wpadła aby sama sobie to zamontowała ;-)) Mam nadzieję, że żaden szanujący się weterynarz nie poprze tego pomysłu, ani nie będzie proponować takiego "rozwiązania".

Kotu należy obcinać pazury i zapewnić drapak, który będzie stabilny i umożliwiał swobodne drapanie. Przede wszystkim należy dostosować przestrzeń dla naszego zwierzaka. Mam jeden drapak i mój kot nigdy, niczego mi nie zniszczył ani nie podrapał.
Awatar użytkownika
malab
Posty: 21
Rejestracja: 09 lut 2016, 02:33
Płeć: kobieta
Skąd: UK

Re: Nakladki na pazury u kotow. Co o tym sadzicie?

Post autor: malab »

Spokojnie, tylko na razie pytam bo wlasnie nie chce zrobic kotu jakiejs krzywdy ani nawet by odczuwala dyskomfort. Widzialam po prostu, ze takie cos jest i ze weterynarze tez cos takiego zakladaja. Moze kot nie czuje tego wcale? Slyszalam, ze to nie przeszkadza przy wzroscie paznokcia.
A co do faktu, ze to wynalazek glupi... Kiedys inne rzeczy, ktore teraz sa na porzadku dziennym byly "glupimi wynalazkami". Wiec warto spytac. :)
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Nakladki na pazury u kotow. Co o tym sadzicie?

Post autor: yamaha »

Kto pyta, nie bladzi :ok:
Ja tam bym wlasnemu kotu nie zalozyla.
Tym bardziej, ze to na 4-6 tygodni, potem odpada, bo pazur odrasta ;-))
Awatar użytkownika
Kasik
Agilisowy Rezydent
Posty: 5350
Rejestracja: 24 lip 2013, 22:49
Płeć: kobieta
Skąd: Szczecin

Re: Nakladki na pazury u kotow. Co o tym sadzicie?

Post autor: Kasik »

Ja rowniez uwazam, ze to nie jest dobry wynalazek i moim kotkom w zyciu bym nie zafundowala czegos, co jest sprzeczne z ich
natura. Tak samo jak nie popieram WC Kici i kilku innych udziwnien. Widzialam ostatnio na FB, ze jakis gabinet weterynaryjny
reklamowal wlasnie zakladanie tych nakladek na pazurki, polala sie straszna fala krytyki.
Nie ma co ukrywac, ze 99% przypadkow te nakladki to zwykla ludzka fanaberia,
kolorowe tipsy na kocie dla szpanu wsrod znajomych. Mam nadzieje, ze nie skorzystasz z tego pomyslu :-)
i ze kocio bedzie grzecznie drapal drapak, a nie nowe meble :kotek: Z drugiej strony patrzac, decydujac sie na zwierzaka,
musimy byc swiadomi, ze niestety zniszczenia moga byc, tak samo jak przy dzieciach :-> Pozdarwiam :kwiatek:
Awatar użytkownika
agniecha
Agilisowy Rezydent
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2015, 16:15
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Nakladki na pazury u kotow. Co o tym sadzicie?

Post autor: agniecha »

Ja absolutnie nie założyłabym swoim kotom czegoś takiego . Koty mają pazury i trzeba je skracać dla ich bezpieczeństwa żeby się w coś nie whaczyły i ich nie wyrwały z łapki i zapewnić odpowiednie , lubiane drapaki . Koty także miauczą i " gadają " do człowieka , czasem w porach nocnych i budzą na przytulanie, ciekawe czy na te " przypadłości " też ktoś coś wymyśli ? Kot to dla mnie pazury,mruczenie, futro które się sypie i miauki zawsze coś oznaczające , to fantastyczna , kochana całość w moim domu pomnożona przez dwa :kotek: :kotek:
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Nakladki na pazury u kotow. Co o tym sadzicie?

Post autor: yamaha »

Z tego co czytam, to kotom to zupelnie nie przeszkadza.....

Co nie oznacza, ze pomysl popieram <mrgreen>
Awatar użytkownika
Limonka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1792
Rejestracja: 19 maja 2015, 15:43
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Nakladki na pazury u kotow. Co o tym sadzicie?

Post autor: Limonka »

yamaha pisze:Z tego co czytam, to kotom to zupelnie nie przeszkadza.....

Co nie oznacza, ze pomysl popieram <mrgreen>

no ale to jest raczej interpretacja ludzi że nie. Same nam raczej ludzkim głosem nie powiedzą że jest im wszystko jedno ;-))
Kot to kot, pazury ma mieć a nie tipsy jak od kosmetyczki.
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Nakladki na pazury u kotow. Co o tym sadzicie?

Post autor: yamaha »

<lol> No powiedziec nie powie. <lol>
Ale wlasnie poczytalam i ponoc kotom nie podoba sie moment nakladania (bo trzeba wyciagnac pazur, nalozyc klej i przykleic).
Natomiast jak juz maja to na pazurach, to zupelnie nie zwracaja uwagi.
Nawet ponoc nie liza lap bardziej niz bez tych nakladek.

(Przeczytane w internecie, wiec wiadomo, jak moze byc ;-)) : jedna Pani chciala wyprobowac i po jednej lapie dala sobie spokoj, bo kicia sie denerwowala przy nakladaniu. Miala wiec przez 5 tygodni idealne porownanie - jedna lapka "z" i jedna "bez". Wg niej : wsio ryba)
Awatar użytkownika
malab
Posty: 21
Rejestracja: 09 lut 2016, 02:33
Płeć: kobieta
Skąd: UK

Re: Nakladki na pazury u kotow. Co o tym sadzicie?

Post autor: malab »

Kasik pisze: Nie ma co ukrywac, ze 99% przypadkow te nakladki to zwykla ludzka fanaberia,
kolorowe tipsy na kocie dla szpanu wsrod znajomych.
Jesli o to chodzi, to nie zrobilabym tego dla szpanu przed znajomymi bo nawet mi sie to nie podoba wizualnie. :) Bardziej z ciekawosci pytalam. Nie bede zakladac tego kotu bo wiedze, ze to kiepski pomysl. Ale spytac warto jak sie pewnosci nie ma. W kazdym razie dzieki za Wasze odpowiedzi. :))
Zablokowany