Muflon

Zapraszam do prezentacji Waszych kotów, wszelakiej maści, rasy i pochodzenia :)
Awatar użytkownika
Limonka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1792
Rejestracja: 19 maja 2015, 15:43
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Muflon

Post autor: Limonka »

Część wetów zrównuje wagę Brytyjczyków z kotami dachowcami. A to nie tak. Jeśli rodzice kociaka są duzi, to i dziecko najczęściej do małych należeć nie będzie. 5,5 kg u kota dachowca faktycznie może być sygnałem "za dużo", u Brytyjczyka niekoniecznie.
5,5 kg potrafią ważyć duże kotki w hodowli, a co dopiero kocur :-)
Awatar użytkownika
beatus
Posty: 36
Rejestracja: 04 sty 2017, 21:25
Płeć: k
Skąd: SOPOT

Re: Muflon

Post autor: beatus »

Piękny <zakochana>
Jakie odchudzanie???!!! <shock> wygląda na normalnego brytka, ale może niech się wypowie więcej osób, które się bardziej znają.
Wg mnie wiele wetów przesadza z tym odchudzaniem..mojemu koledze też kazał odchudzać i to w dodatku jakąś badziewną karmą posiadającą w 80% zamiast mięsa to zboże :-///// :-/////

Ale wracając do Twojego kota jest uroczy <serce> <serce> <serce>
Awatar użytkownika
fado123
Agilisowy Rezydent
Posty: 3093
Rejestracja: 24 wrz 2015, 19:59
Płeć: kobieta
Skąd: slask

Re: Muflon

Post autor: fado123 »

Piękny jest wcale nie wygląda na grubego ,przecież to brytek ;) trochę częściej mógłby być nam pokazywany
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Muflon

Post autor: Luinloth »

Nie jest gruby, ma normalne boczki :kotek:
Weci powinni obliczyć jakieś BMI dla kotów albo coś, a nie tylko patrzą na wagę i nie porównują jej z wielkością i budową kota <hm>
Awatar użytkownika
agniecha
Agilisowy Rezydent
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2015, 16:15
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Muflon

Post autor: agniecha »

Jak dla mnie idealny brytek :kotek:
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Muflon

Post autor: yamaha »

<zakochana> Na moje oko sliczny, bardzo proporcjonalny i wcale nie za gruby brytus. <zakochana>
Awatar użytkownika
joakar
Posty: 1097
Rejestracja: 12 lut 2016, 08:44
Płeć: kobieta
Skąd: Kwidzyn

Re: Muflon

Post autor: joakar »

Pięknie wyrósł. <serce> <serce> <serce>
muflon
Posty: 5
Rejestracja: 22 mar 2018, 19:15
Płeć: m
Skąd: 3miasto

Re: Muflon

Post autor: muflon »

cześć,

koledzy/koleżanki - czy mogę Was prosić o rzuceniem okiem na Muflona ?

Będąc jakoś w październiku u weta, doktor stwierdziła, że Muflon mógłby trochę stracić na wadze - zaproponowała byśmy wyliczali mu karmę (zgodnie z instrukcją na opakowaniu - kot lekko otyły) - ważył 6.8kg.
Do dziś karma wyliczana była co do grama, zero dodatkowego jedzenia.

Dzisiaj wpadamy do wet, pierwsze co wrzucam kota na wagę a tam 7kg! (chociaż ta waga chyba też do najlepszych nie należała).

Trochę mi go szkoda, bo chodzi wiecznie głodny, lekarz zaleciała byśmy kupili mu kulę do zabawy, do której wrzuca się pokarm i kot musi się trochę pogimnastykować by zdobyć jadło by wymóc na nim trochę ruchu - bo wędkami, myszami, wełnami nie jest zainteresowany (leń straszny).

I pytanie brzmi - czy faktycznie jest gruby - zdjęcia tutaj -> https://imgur.com/a/PCs2x
Czy używaliście może takich takich zabawek do których wrzuca się jedzenie ? możecie coś polecić ?


z góry dzięki z odp!

pozdrawiam
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Muflon

Post autor: yamaha »

Witaj :kwiatek:
Ja sie nie znam, ale na moje oko to nawet bym powiedziala, ze to SZCZUPLY kotek :milosc: :milosc: :milosc: :milosc:

Na pewno bym nie odchudzala, mowy nie ma :mrgreen:
Awatar użytkownika
BabaJaga
Agilisowy Rezydent
Posty: 1294
Rejestracja: 05 cze 2016, 11:52
Płeć: K
Skąd: Gdańsk

Re: Muflon

Post autor: BabaJaga »

Wg mnie Twój kocurro nie ma nadwagi, a tym bardziej nie jest otyły. Patrząc z góry nie widzę zbyt wystającego na boki brzucha (tzw. krągłości). Jest lekkie uwypuklenie, no ale kot akurat siedzi. Lepiej byłoby pstryknąć mu fotkę, jak stoi. Od góry oczywiście. Poza tym to brytyjczyk, więc kot dobrze umięśniony, grubokościsty i swoje gabaryty musi mieć. Oczywiście, najbardziej miarodajna ocena byłaby po obejrzeniu kotka w realu.
Mój prawie 7-letni Koko waży 8,2 kg i też nie uważam, aby był otyły. Jest grubokościsty, ma tylko po trzykroć za dużo luźnej skóry oraz dość pokaźny, na boki luźno majtający się przy chodzeniu "worek brzuszny", co niektórzy nasi znajomi błędnie postrzegają jako tuszę. Ale wet uważa, że jako przedstawiciel brytków, kocurro jest w sam raz :-D
Zablokowany