Nowy kot - nowe problemy

Pytania i problemy dotyczące tej konkretnie rasy.
Awatar użytkownika
Adaś&Arika
Posty: 11
Rejestracja: 07 sty 2015, 23:33
Płeć: Mężczyzna
Skąd: Częstochowa

Nowy kot - nowe problemy

Post autor: Adaś&Arika »

Witam wszystkich serdecznie i przepraszam za moją nieaktywność :zalamka:

Moja Arika ma już dwa lata i jest po sterylizacji. Jest to brytyjczyk o bardzo specyficznym charakterze. Mianowicie nie przepada zbytnio za ludźmi, gdy moja mama bierze ją na ręce od razu sie odpycha i miałczy. W moim przypadku jest troche inaczej, na początku troche pomarudzi ale po chwili zaczyna mruczeć i już jej to nie przeszkadza. Gdy przychodzą do mnie znajomi zazwyczaj przyjdzie się przywitać i czasem nawet "zaatakuje" stopy lecz nic więcej (ewentualnie położy się pod telewizorem). Wydaje mi się, że mimo wszystko jest ona ze mną bardzo zżyta, odprowadza mnie do toalety i czeka na mnie aż z niej wyjdę, wita mnie po powrocie do domu i wiele innych rzeczy, ogólnie jej charakter nie przeszkadza mi w najmniejszym stopniu :kotek:

Ale do rzeczy.

Dwa dni temu wróciliśmy do domu wraz z naszym nowym, małym potworkiem - Gają. Gaja wczoraj skończyła cztery miesiące i tak jak Arika również jest brytyjczykiem (z tej samej hodowli) z tym, że ciemno brązowym (kolor wydaje się momentami czarny). Gaja ma zupełnie odmienny charakter od Ariki, nie przeszkadza jej, że ktoś obok niej przechodzi, lubi się łasić i chętnie kładzie się na kolanach. Dodam jeszcze, że Gaja nie jest jeszcze po sterylizacji ponieważ chciałem aby troszkę zaklimatyzowała się w nowym otoczeniu i zapoznała się z Ariką. I tutaj rodzi się problem. Gaja nie ma problemu z Ariką, przebiega obok niej i dla niej liczy się głównie sznurek z piłeczką niż syczący na nią kot. Arika od "pierwszego wejrzenia" była i wciąż jest agresywna względem Gajki, syczy na nią, wydaje odgłosy podobne do warczenia, a gdy Gaja zbliży sie niebezpiecznie blisko Arika próbuje atakować ją łapką. Taka sytuacja powtarza się kolejny dzień i jestem bardzo zaniepokojony :zalamka: :((((

Czy możecie wspomóc mnie jakąś dobrą radą? Czy sytuacja się zmieni gdy Gaja również będzie po sterylizacji? Co robić???

Serdecznie pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Kamila
Agilisowy Rezydent
Posty: 3773
Rejestracja: 04 gru 2015, 13:01
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Nowy kot - nowe problemy

Post autor: Kamila »

musisz dać kotkom czas na przyzwyczajenie się do siebie, a szczególnie Arice. Poczytaj wątek o dokoceniu, tam znajdziesz cenne rady i wskazówki. Trzymam <ok> <ok> <ok> <ok> <ok>
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Nowy kot - nowe problemy

Post autor: Dorszka »

Wątek zostawiam z takim tytułem, bo jest przyjazny dla wyszukiwarki, natomiast przekierowuję wszystkich nowych użytkowników do wątku na temat dokocenia, i doradzam naprawdę dokładne zapoznanie się z tematem:

>>>>>>> KLIK <<<<<<<<
Zablokowany