Arystokratka Emma ;)

Zapraszam do prezentacji Waszych kotów, wszelakiej maści, rasy i pochodzenia :)
Awatar użytkownika
bell
Posty: 14
Rejestracja: 04 sty 2017, 21:15
Płeć: kobieta
Skąd: niemcy

Arystokratka Emma ;)

Post autor: bell »

Witam serdecznie :) Forum przegladam juz od roku,czyli od czasu,kiedy zaczela w nas(?) kielkowac mysl o nowym czlonku rodziny :) Poniewaz na kolejne dziecko nie dalam sie namowic ;) maz zapropnowal...kota..Brytka...co spotkalo sie z niewyobrazalna radoscia moich dzieci,moja troche mniej ;). Przez rok sie zastanawialam,myslalam,analizowalam wszelkie plusy i minusy(no taka juz jestem,typowy analityk ;)) ...i ciagle sie wahalam ...W koncu moj slubny postanowil wziac sprawy w swoje rece...i na poczatku listopada zaczely sie intensywne poszukiwania kotki.Znalezlimy ja w woj. lubuskim-szukalismy hodowli jak najblizej granicy( mieszkamy w Niemczech).Tym sposobem znalezlismy Balbinke i dnia 30 grudnia wyruszylismy by ja odebrac.Miala ponad 3 miesiace(urodzila sie 24 wrzesnia).Jechalismy podekscytowani(ja dodatkowo przerazona :D ).Pierwsze spotkanie-wzielam na reke niebieska kulke i ...przepadlam :D Po przyjezdzie do domu nowoochrzczona Emma prawie od razu sie zadomowila,pierwsze godziny byly dla niej zapewne czezki,mialczala,szukala......Ale juz wieczorem wskoczyla nam na lozko,wtulajac sie w mojego meza i mruczac zasnela :) Emma to slodki przytulas i maly spioszek :) Cale dnie spi,a jak nie spi jest ciekawska i wlezie wszedzie,gdzie tylko jest w stanie :) Jestesmy nia oczarowani,to mala arystokratka :) Karmimy RC sucha i mokre saszetki(zjada jedna dziennie-podzielona na trzy pory dnia i do tego staly dostep do karmy suchej).Wazy obecnie 1,8 kg.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
fado123
Agilisowy Rezydent
Posty: 3093
Rejestracja: 24 wrz 2015, 19:59
Płeć: kobieta
Skąd: slask

Re: Arystokratka Emma ;)

Post autor: fado123 »

Witaj piękna Emmo <zakochana> <zakochana> <zakochana> <zakochana> no tak pierwsze dni są ciężkie ale za razem najpiękniejsze , a bryty mają to coś i każdy zakochuje się od pierwszego wejrzenia
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Arystokratka Emma ;)

Post autor: Luinloth »

Cześć słodka Emmo <serce>
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Arystokratka Emma ;)

Post autor: yamaha »

Witajcie na forum :kwiatek:
Sliczne kociatko <zakochana> <zakochana> <zakochana>

(hmmm.... ktora to hodowla wydala Wam tak mlodego kotka za granice ? :-? Troche sie obawiam, ze "papiery" sa srednio w porzadku :-? )
Awatar użytkownika
bell
Posty: 14
Rejestracja: 04 sty 2017, 21:15
Płeć: kobieta
Skąd: niemcy

Re: Arystokratka Emma ;)

Post autor: bell »

Ale w jakim sensie nie w porzadku i o jakich papierach mowisz?
Awatar użytkownika
Limonka
Agilisowy Rezydent
Posty: 1792
Rejestracja: 19 maja 2015, 15:43
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Arystokratka Emma ;)

Post autor: Limonka »

pewnie yamaha ma na myśli, że kot miał lekko ponad 3 miesiące przy odbiorze. Koty, które jadą do domków poza granice Polski powinny po szczepieniach odbyć kwarantannę więc odbiór się trochę przesuwa poza standardowe 3 miesiące (+-).
ze strony dorszki: 'W przypadku kociąt wyjeżdżających za granicę, ich odbiór opóźnia się o 4 tygodnie, z uwagi na obowiązek szczepienia przeciwko wściekliźnie, i koniecznej po nim kwarantannie. Koty te opuszczają hodowlę w wieku ok. 18 tygodni'
Awatar użytkownika
bell
Posty: 14
Rejestracja: 04 sty 2017, 21:15
Płeć: kobieta
Skąd: niemcy

Re: Arystokratka Emma ;)

Post autor: bell »

A juz rozumiem,na stronach niektorych hodowli jest tez termin + trzy tygodnie. Nasza jest zaszczepiona i w sumie wiem,ze powinnismy odczekac te "ustawowe",ale w gre wchodzily dla nas wzgledy logistyczne i wyblagalismy u hodowczyni wczesniejszy odbior :-///// .
Awatar użytkownika
Fusiu
Agilisowy Rezydent
Posty: 6671
Rejestracja: 04 sty 2014, 09:22
Płeć: kobieta
Skąd: Nowy Sacz

Re: Arystokratka Emma ;)

Post autor: Fusiu »

Witamy na forum. Śliczna Emma <zakochana> <zakochana>
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Arystokratka Emma ;)

Post autor: yamaha »

Limonka pisze: ze strony dorszki: 'W przypadku kociąt wyjeżdżających za granicę, ich odbiór opóźnia się o 4 tygodnie, z uwagi na obowiązek szczepienia przeciwko wściekliźnie, i koniecznej po nim kwarantannie. Koty te opuszczają hodowlę w wieku ok. 18 tygodni'
:ok: :ok: :ok:

bell pisze:A juz rozumiem,na stronach niektorych hodowli jest tez termin + trzy tygodnie. Nasza jest zaszczepiona i w sumie wiem,ze powinnismy odczekac te "ustawowe",ale w gre wchodzily dla nas wzgledy logistyczne i wyblagalismy u hodowczyni wczesniejszy odbior :-///// .
Bede troszke niemila <oops> :
To jest po prostu NIELEGALNE. Lamie prawo i tyle. Dlatego wlasnie pytam, ktora to hodowla tak sobie "lekko" traktuje swoje obowiazki. Z nadzieja (hmmm.... :-? ), ze tylko w TEJ kwestii tak postepuje.....
Awatar użytkownika
agniecha
Agilisowy Rezydent
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2015, 16:15
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Arystokratka Emma ;)

Post autor: agniecha »

Witajcie :-)
Zablokowany