PL*GOTHAM KINDLY TOM

Zapraszam do prezentacji Waszych kotów, wszelakiej maści, rasy i pochodzenia :)
Awatar użytkownika
Kasik
Agilisowy Rezydent
Posty: 5350
Rejestracja: 24 lip 2013, 22:49
Płeć: kobieta
Skąd: Szczecin

Re: PL*GOTHAM KINDLY TOM

Post autor: Kasik »

Hmmm, jeżeli jest twarda, to jeszcze bym się nie martwiła :-? poobserwuj dobrze, ale zapach wynika w tym wypadku raczej ze zmiany składu pożywienia ;-))
Awatar użytkownika
beatus
Posty: 36
Rejestracja: 04 sty 2017, 21:25
Płeć: k
Skąd: SOPOT

Re: PL*GOTHAM KINDLY TOM

Post autor: beatus »

Przechodzę na 100% mięsa.... właśnie poczułam będąc na drugim końcu mieszkania i moja cierpliwość się skończyła <shock>
Awatar użytkownika
fado123
Agilisowy Rezydent
Posty: 3093
Rejestracja: 24 wrz 2015, 19:59
Płeć: kobieta
Skąd: slask

Re: PL*GOTHAM KINDLY TOM

Post autor: fado123 »

może zmień na inną suchą gdzieś czytałam że applaws może powodować biegunki, mój ją je i nie ma żadnych problemów ale to zależy ,więc chyba najlepiej będzie zmienić suchą bo suchą musi też mieć :)
Awatar użytkownika
Kamila
Agilisowy Rezydent
Posty: 3773
Rejestracja: 04 gru 2015, 13:01
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: PL*GOTHAM KINDLY TOM

Post autor: Kamila »

ja też bym nie odstawiała chrupków, zawsze to "bezpieczniej" jak kot je suchę, w razie jakiegoś krótkiego wyjazdu, chrupki moga sobie poleżeć w miseczce cały dzień i kotek sam sobie dozuje, a tak jest zupełnie uzależniony od kogoś z domowników. Jest parę fajnych karm, zawsze możesz popróbować, tym bardziej, że suche Tomciowi posmakowało.
Awatar użytkownika
sandra
Agilisowy Rezydent
Posty: 1535
Rejestracja: 21 sty 2016, 21:14
Płeć: K
Skąd: Krakow

Re: PL*GOTHAM KINDLY TOM

Post autor: sandra »

Jesli konsystencja jest ok, a jedynie zapach 'zabija', to na waszym miejscu zostałabym na razie przy tym samym suchym i poobserowala... u mnie koty robią kupki 1-2 razy dziennie, wydaje mi sie ze 2 sa ok, ale 4 to juz faktycznie niepokojące i jak sie to utrzyma, pomyślałabym o zmianie karmy. Na pewno nie warto zupełnie rezygnować z suchego - latem jak jest upał, to przeciez idąc do pracy nie zostawicie miesa na cały dzien, bo zaraz sie zaśmierdzi... a kotek bedzie głodny, szczegolnie ze jest jeszcze mały i rośnie. Zeby karmić samym mięsem trzeba naprawdę troche przysiąść i 'ogarnac' temat BARFa, bo samo mieso z felini complete nie nadaje sie jako jedyny pokarm w dłuższym okresie, przejrzyj sobie w czesci forum o BARFie jakies przykładowe mieszanki. Najlepiej zostać przy mokrym rano i wieczorem + dobrej jakosci chrupki cały czas dostepne do chrupania w międzyczasie
Awatar użytkownika
beatus
Posty: 36
Rejestracja: 04 sty 2017, 21:25
Płeć: k
Skąd: SOPOT

Re: PL*GOTHAM KINDLY TOM

Post autor: beatus »

sandra pisze:Jesli konsystencja jest ok, a jedynie zapach 'zabija', to na waszym miejscu zostałabym na razie przy tym samym suchym i poobserowala... u mnie koty robią kupki 1-2 razy dziennie, wydaje mi sie ze 2 sa ok, ale 4 to juz faktycznie niepokojące i jak sie to utrzyma, pomyślałabym o zmianie karmy. Na pewno nie warto zupełnie rezygnować z suchego - latem jak jest upał, to przeciez idąc do pracy nie zostawicie miesa na cały dzien, bo zaraz sie zaśmierdzi... a kotek bedzie głodny, szczegolnie ze jest jeszcze mały i rośnie. Zeby karmić samym mięsem trzeba naprawdę troche przysiąść i 'ogarnac' temat BARFa, bo samo mieso z felini complete nie nadaje sie jako jedyny pokarm w dłuższym okresie, przejrzyj sobie w czesci forum o BARFie jakies przykładowe mieszanki. Najlepiej zostać przy mokrym rano i wieczorem + dobrej jakosci chrupki cały czas dostepne do chrupania w międzyczasie
Akurat mamy ten komfort że jedno z nas pracuje w domu, także tego problemu nie ma :-) a chrupki faktycznie spróbuje podać mu inne, bo na prawde ten zapach nas zabije - tez sobie nie wyobrazam wrocic do domu po 1dniowej nieobecności i poczuć to <shock> w całym domu :-P
A co do wyjazdów no to albo Toma zabierać będziemy albo mamy wujków którzy chętnie się wprowadzą do nas na ten czas i zaopiekują Tomem. Zostali już zatrudnieni jeszcze zanim Tom się pojawił u nas w domu <lol>

A tak poza tym, jakie karmy polecacie poza Applaws? Zastanawiam się nad Purizonem ale nie wiem czy po nim efekty nie będą podobne (podobny skład) lub Orijenem, Acana - ale wiadomo cena troche powala <strach>
Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent
Posty: 3011
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:00
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Re: PL*GOTHAM KINDLY TOM

Post autor: jasminka »

Zdecydowanie orijen :-) lepszy niż purizon i acana
Awatar użytkownika
beatus
Posty: 36
Rejestracja: 04 sty 2017, 21:25
Płeć: k
Skąd: SOPOT

Re: PL*GOTHAM KINDLY TOM

Post autor: beatus »

jasminka pisze:Zdecydowanie orijen :-) lepszy niż purizon i acana
Dla młodych kotów jest tylko kurczak? Bo applaws też mam kurczaka i trochę się boje że efekty będą podobne :-|
Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent
Posty: 3011
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:00
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Re: PL*GOTHAM KINDLY TOM

Post autor: jasminka »

beatus pisze:
jasminka pisze:Zdecydowanie orijen :-) lepszy niż purizon i acana
Dla młodych kotów jest tylko kurczak? Bo applaws też mam kurczaka i trochę się boje że efekty będą podobne :-|
Karma jest bez podziału na wiek masz do wyboru jeszcze rybę lub bizona ;-))
Awatar użytkownika
beatus
Posty: 36
Rejestracja: 04 sty 2017, 21:25
Płeć: k
Skąd: SOPOT

Re: PL*GOTHAM KINDLY TOM

Post autor: beatus »

jasminka pisze:
beatus pisze:
jasminka pisze:Zdecydowanie orijen :-) lepszy niż purizon i acana
Dla młodych kotów jest tylko kurczak? Bo applaws też mam kurczaka i trochę się boje że efekty będą podobne :-|
Karma jest bez podziału na wiek masz do wyboru jeszcze rybę lub bizona ;-))
O to nie wiedziałam, być może dlatego że wszędzie są właśnie te 3 rodzaje i tylko jeden z nich, z kurczakiem opisany jako Cat & Kitten. Takie troche mylące :-|
Zablokowany