Jaskier

Zapraszam do prezentacji Waszych kotów, wszelakiej maści, rasy i pochodzenia :)
Awatar użytkownika
atomeria
Agilisowy Rezydent
Posty: 2891
Rejestracja: 28 gru 2012, 11:17
Płeć: K
Skąd: okolice Poznania

Re: Jaskier

Post autor: atomeria »

Witam Jaskra :kotek: i jego sługę :-)

Przyznam, że tutejsza dyskusja przypomina mi tę na temat faktur wystawianych organizacji społecznej przez firmę należącą do pana kierujacego tą organizacją. Według wielu to nieetyczne (też tak myślę), inni nie widzą w tym problemu.

Proszę Was, dajcie już spokój nowemu Koledze, pewnie jak większość z nas potrzebuje trochę czasu, wiedzy i doświadczeń (niekoniecznie własnych), żeby w pełni zrozumieć zagadnienie. I nas.

Marku, nie zniechecaj się do nas, my uwielbiamy takich kociozakręconych, im bardziej, tym lepiej, a tych którzy wstawiają tu dużo zdjęć, to już szczególnie :-)
I jeśli nikt Ci tego jeszcze nie napisał, to mamy na forum przeróżne koty, takie z pseudohodowli też, więc Jaskier nie będzie tu jedyny.
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Jaskier

Post autor: yamaha »

Jaskier pisze: to trochę przypomina mi dyskusję, którą kiedyś prowadziłem z moim kolegą. Kupił nowy samochód, prosto z salonu za (dla mnie) astronomiczną sumę pieniędzy, przywiązali go do ASO długą gwarancją i płacił biedny po 70pln za wymianę żarówki. W skrócie - wydoili go dobrze z kasy na wstępie a później doili jeszcze przez kilka lat. Gdy był na początku tej drogi i był jeszcze zachwycony nowym nabytkiem zapytałem go, dlaczego dał tyle kasy za nowe auto, skoro na rynku są ledwie dotarte 3latki za pół ceny. Odpowiedział "żeby mieć pewność że nikt przede mną nie pierdział w fotel kierowcy". Lichy to powód by wydać 1/2 wartości auta.
A ja uwazam, ze to niepodwazalnie WYSTARCZAJACY powod, jesli takowy skusil kolege do kupna nowego auta.
Co kogo obchodzi na co ja wydaje WLASNE PIENIADZE ?

A zeby bylo forumowo :
Nie widze zadnego zwiazku z wyborem kota, bo kwestia PIENIEDZY nie byla tu nawet poruszana.....
I o ile nie krytykuje, ze wziales kota z pseudo-hodowli (kazdemu wolno robic, jak uwaza) to fakt, ze zawziecie bronisz wlasnej postawy podoba mi sie juz duzo mniej (przy czym jestem w pelni swiadoma, ze "podobanie mi sie" lub "nie" masz w.... nosie <mrgreen> I tu masz racje. )
Awatar użytkownika
Mago
Super Admin
Posty: 4597
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaskier

Post autor: Mago »

A mi tam smutno jak czytam ten wątek.
Awatar użytkownika
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 1747
Rejestracja: 09 sty 2017, 18:55
Płeć: mężczyzna
Skąd: Szczecin

Re: Jaskier

Post autor: Jaskier »

Drogie Panie.... nie sądziłem że aż taka dyskusja się wywiąże. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie wątki.
ozon pisze:
Jaskier pisze:zrozumcie że każdy kot jest fajny.
My to wiemy i dlatego jest tu miejsce, miłość, wsparcie i pomoc w razie potrzeby dla cudownych kotów z rodowodem, dla mojej niegdyś zapchlonej i zarobaczonej znajdy i innych dachowców, i dla kotów z pseudohodowli. I to wszystko będzie też dla Jaskra, bo my nie oceniamy i nie wartościujemy kotów - każdy jest cudem :kotek: To tylko ludzie podejmują czasem złe decyzje :((((
AMEN
atomeria pisze:Witam Jaskra :kotek: i jego sługę :-)
Również witam(y) :-)
Przyznam, że tutejsza dyskusja przypomina mi tę na temat faktur wystawianych organizacji społecznej przez firmę należącą do pana kierujacego tą organizacją. Według wielu to nieetyczne (też tak myślę), inni nie widzą w tym problemu.

Proszę Was, dajcie już spokój nowemu Koledze, pewnie jak większość z nas potrzebuje trochę czasu, wiedzy i doświadczeń (niekoniecznie własnych), żeby w pełni zrozumieć zagadnienie. I nas.

Marku, nie zniechecaj się do nas, my uwielbiamy takich kociozakręconych, im bardziej, tym lepiej, a tych którzy wstawiają tu dużo zdjęć, to już szczególnie :-)
I jeśli nikt Ci tego jeszcze nie napisał, to mamy na forum przeróżne koty, takie z pseudohodowli też, więc Jaskier nie będzie tu jedyny.
Zapewniam że się nie zniechęcam. Zanim się zarejestrowałem przeczytałem wiele wątków i niejedno potępienie za kotka z pseudohodowli więc wiedziałem co mnie czeka. Przecież jest tylko jedno gorsze zdanie od "kupiłem nie z hodowli" - to jest "podp... go komuś z podwórka" ;-) Wiedziałem że będzie taka reakcja, jaka jest.
yamaha pisze:<ciach>A ja uwazam, ze to niepodwazalnie WYSTARCZAJACY powod, jesli takowy skusil kolege do kupna nowego auta.
Co kogo obchodzi na co ja wydaje WLASNE PIENIADZE ?
Przecież nie kazałem koledze oddać tego auta i kupić Poloneza. Dla mnie on może swoimi pieniędzmi w kominku palić. Ale po 10 latach znajomości pozwoliłem sobie na ocenę jego postępowania, mniej więcej coś jak "Ty chory poj..." :-D Takie reakcje są teraz tutaj i to normalne.
A zeby bylo forumowo :
Nie widze zadnego zwiazku z wyborem kota, bo kwestia PIENIEDZY nie byla tu nawet poruszana.....
Hodowcy - dealerzy
znajdy z piwnicy - autoszroty
pseudohodowcy - otomoto.pl
Taka męska analogia :-D Nawet gdybym miał tyle kasy co ów koleś to wolałbym kupić tańsze auto, dla mnie znacznie ważniejszy jest stan techniczny auta, niż to czy ktoś pierdział w fotel, czy nie.
I o ile nie krytykuje, ze wziales kota z pseudo-hodowli (kazdemu wolno robic, jak uwaza) to fakt, ze zawziecie bronisz wlasnej postawy podoba mi sie juz duzo mniej (przy czym jestem w pelni swiadoma, ze "podobanie mi sie" lub "nie" masz w.... nosie <mrgreen> I tu masz racje. )

A czego się spodziewałaś? :-D 40letni facet zmienia zdanie pod wpływem faktów. Być może za pół roku założę wątek "Hańba mi, cóżem ja uczynił", gdy Jaskier do spółki z weterynarzem obrabują mnie z całej kasy.
Może tak być. Ale jestem optymistą i wierzę że Jaskier będzie kotem nad kotami i będziemy żyć bezstresowo.
Na razie Jaskier nawet ze mną nie mieszka więc cała ta dyskusja "będzie chromy i pokurczony/będzie zdrów jak ryba" jest czysto akademicka i nie wpływa na moje zdanie. A zdanie osób, które wiedzą 100 razy więcej ode mnie na jakiś temat jest brane pod uwagę, Twoje niepodobanie się również, więc nie mam go... tam ;-)

Mago, nie smutaj, jutro będzie świetny dzień :-)
Awatar użytkownika
Julcik
Agilisowy Rezydent
Posty: 2483
Rejestracja: 24 lis 2011, 21:48
Hodowla: ClarusCattus*PL
Płeć: k
Skąd: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jaskier

Post autor: Julcik »

Nie wiem za bardzo jak to skomentować - skoro kupowanie kota w sposób nielegalny jest dla Ciebie okej, nie martwi Cię to, nie przeszkadza, nie powoduje że masz ochotę zapaść się pod ziemię albo sprzedać cały majątek i wyjechać na Kajmany to spoko, nikt nie zmusi Cię do zmiany myślenia.
Jest mi jednak mimo wszystko przykro, że to wygląda w ten sposób.

Niemniej jednak, witajcie - Ty i Jaskier. Zostańcie z nami na dłużej :) Koniecznie zamieszczaj zdjęcia, to jest najwieksze dobro na forum.

Może kiedyś sam dojdziesz do zmiany myślenia na temat kociego pochodzenia.
Awatar użytkownika
PyzowePany
Agilisowy Rezydent
Posty: 2664
Rejestracja: 13 sty 2014, 13:36
Płeć: K+M
Skąd: Wrocław

Re: Jaskier

Post autor: PyzowePany »

Jaskier pisze:
Hodowcy - dealerzy
znajdy z piwnicy - autoszroty
pseudohodowcy - otomoto.pl
Taka męska analogia :-D )
:nie: :nie:

Tu jest błąd, pseudohodowca = paser samochodowy, pozyskujesz kota/ auto z nielegalnego źródła, "ale będzie pan zadowolony!" ;-))
Ale faktycznie może kiedyś przyznasz rację, że to nie było najmądrzejsze z twojej strony, korzystaj z forum ile się da, pytaj dyskutuj, tu nikt nikogo po głowie nie głaszcze bez powodu, ale takiego źródła wiedzy o kotach to ze świecą szukać :-D
Witaj wśród nas :kwiatek: :kotek:
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Jaskier

Post autor: yamaha »

Jaskier pisze: Przecież nie kazałem koledze oddać tego auta i kupić Poloneza. Dla mnie on może swoimi pieniędzmi w kominku palić. Ale po 10 latach znajomości pozwoliłem sobie na ocenę jego postępowania
Hmm....
Jakos nie za bardzo rozumiem... "Rob co chcesz, ale jak zrobisz nie tak jak ja mysle, to cie skrytykuje". <suchy>
No to "rob co chcesz" czy "licz sie z moja ocena" w koncu ?
Osobiscie jak komus mowie "jak chcesz", to nie krytykuje potem, ze zle zrobil....
Nic to <mrgreen>
Jaskier pisze: Hodowcy - dealerzy
znajdy z piwnicy - autoszroty
pseudohodowcy - otomoto.pl
Cie choliwka, nie skumalam :hidden: Moze dlatego, ze nie znam slowa "autoszrot" ani strony otomoto.pl :hidden:
Jaskier pisze: Nawet gdybym miał tyle kasy co ów koleś to wolałbym kupić tańsze auto, dla mnie znacznie ważniejszy jest stan techniczny auta, niż to czy ktoś pierdział w fotel, czy nie.
Znow nie rozumiem (jakas tepa ta dziewczyna, nie ma co ! Ale obiecuje, ze dyplomu magistra nie kupilam na ruskim targu :haha: ), ale skoro najwazniejsza rzecza przy kupnie auta wydaje sie byc dla Ciebie jego STAN TECHNICZNY (zdanie, ktore podzielam ;-)) ), to dosc nielogicznym wydaje mi sie odradzanie komus kupna nowego auta w salonie (=co by nie mowic w IDEALNYM STANIE TECHNICZNYM), waloryzujac zalety uzywanego 3-latka ( o ktorego "stanie technicznym" wiemy tyle, ile poprzedni wlasciciel i (jak dobrze pojdzie) ocena jakiegos czesto nieznanego mechanika uprzejmie nam powiedza.....).
Na szczescie, ze tacy koledzy jak ten Twoj istnieja, bo jakby nie, to skad bys tego malo zuzytego 3-latka mogl wytrzasnac to ja nie wiem <lol>

Ale sie nawymadrzalam, fiuuuuuuuuuu
Ide popracowac ;-))
Awatar użytkownika
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 1747
Rejestracja: 09 sty 2017, 18:55
Płeć: mężczyzna
Skąd: Szczecin

Re: Jaskier

Post autor: Jaskier »

Julcik pisze:Nie wiem za bardzo jak to skomentować - skoro kupowanie kota w sposób nielegalny jest dla Ciebie okej, nie martwi Cię to
PyzowePany pisze:Tu jest błąd, pseudohodowca = paser samochodowy, pozyskujesz kota/ auto z nielegalnego źródła, "ale będzie pan zadowolony!" ;-))
Mocne słowa... Niczego nikomu nie ukradłem ani nie kupuję ukradzionego. Może któraś z Was rozwinąć wątek?
yamaha pisze: Jakos nie za bardzo rozumiem... "Rob co chcesz, ale jak zrobisz nie tak jak ja mysle, to cie skrytykuje".
A co się dzieje w tym wątku? Zrobiłem co chciałem ze swoją kasą ale nie po myśli wszystkich dookoła i mnie krytykują :-D
No to "rob co chcesz" czy "licz sie z moja ocena" w koncu ?
Przecież mój kolega nie konsultował ze mną swojego zakupu - zajechał nową furą ze słowami "tadam" :-D
No i mu nie wyszło bo dla mnie nie ma aż takiego znaczenia rocznik samochodu i czy ktoś w nim pierdział czy nie. Każdy jest wolnym człowiekiem - jest wolny i zrobił z kasą co mu się podobało ale ja też jestem wolny i nie muszę piać z zachwytu.
Znow nie rozumiem (jakas tepa ta dziewczyna, nie ma co ! Ale obiecuje, ze dyplomu magistra nie kupilam na ruskim targu :haha: ), ale skoro najwazniejsza rzecza przy kupnie auta wydaje sie byc dla Ciebie jego STAN TECHNICZNY (zdanie, ktore podzielam ;-)) ), to dosc nielogicznym wydaje mi sie odradzanie komus kupna nowego auta w salonie (=co by nie mowic w IDEALNYM STANIE TECHNICZNYM), waloryzujac zalety uzywanego 3-latka
Na szczęście są inne sposoby na samochód w bardzo dobrym stanie technicznym. Można na przykład zrobić jak ja - kupić nienowe auto, wydać na części zamienne drugie tyle i cieszyć się autem w nienagannym stanie technicznym.
( o ktorego "stanie technicznym" wiemy tyle, ile poprzedni wlasciciel i (jak dobrze pojdzie) ocena jakiegos czesto nieznanego mechanika uprzejmie nam powiedza.....).
To Ty po samochód nie jeździsz ze swoim zaufanym mechanikiem??? Albo jesteś większym hardkorem niż sądziłem, albo za długo mieszkasz we Francji ;-) Tutaj jadąc samemu kupuje się samochód "o przebiegu i roczniku do uzgodnienia" no i oczywiście trzymany pod kocem przez Niemca, który raz w tygodniu do kościoła... :D
Na szczescie, ze tacy koledzy jak ten Twoj istnieja, bo jakby nie, to skad bys tego malo zuzytego 3-latka mogl wytrzasnac to ja nie wiem <lol>
Wtedy nowe byłyby tańsze, miałyby akceptowalną cenę :D
Awatar użytkownika
sandra
Agilisowy Rezydent
Posty: 1535
Rejestracja: 21 sty 2016, 21:14
Płeć: K
Skąd: Krakow

Re: Jaskier

Post autor: sandra »

Ta dyskusja zmierza w jakaś dziwna stronę... ja tez zupełnie nie widzę sensu w porównaniu do samochodów, a stwierdzenie 'A co się dzieje w tym wątku? Zrobiłem co chciałem ze swoją kasą ale nie po myśli wszystkich dookoła i mnie krytykują :-D ' aż szkoda komentować - chyba logiczne, że za chwalenie sie na forum porządnej legalnej hodowli o kupnie kota z nielegalnej rozmnażalni nie dostanie sie gratulacji?
Awatar użytkownika
maga
Hodowca
Posty: 3486
Rejestracja: 22 paź 2009, 09:07
Hodowla: KRABRIKA*Pl
Płeć: kobieta
Skąd: Kraków
Kontakt:

Re: Jaskier

Post autor: maga »

Mialam się nie odzywać, ale ...

Dlaczego uważasz, że dziewczyny użyły mocnych słów? Jak nazwać kogoś kto łamie prawo, a mianowice ustawę o ochronie zwierząt? Nowelizacja 1 stycznia 2012 roku wyraźnie określiła, kto zwierzata rozmnażanic może i je sprzedawać, a kto nie.
Warto poczytać ...
Zablokowany