Kimi

Zapraszam do prezentacji Waszych kotów, wszelakiej maści, rasy i pochodzenia :)
Awatar użytkownika
Iwonach
Posty: 12
Rejestracja: 21 sty 2017, 15:08
Płeć: kobieta
Skąd: Toruń

Re: Kimi

Post autor: Iwonach »

Prawda,nie trudno zauważyć,że Kimi czuje się swobodniej,gdy młodszego syna nie ma w domu,dziecko wymusza pieszczoty na kocie,a on wyrażnie tego nie akceptuje,nie potrzebuje póki co,nad tym by kot czuł się bezpieczniej będziemy wspólnie pracować..Co do wagi naszego kocurka..hm..dlaczego niepokoi? Spotkałam się kilkakrotnie z oceną(inne forum) ,że to niska waga w stosunku do wieku,on ma dokładnie 1,5 roku,ponadto widzę,że sporo kotów w jego wieku waży dużo ponad 6 kg,tak wynika z deklaracji właścicieli, a w mojej ocenie Kimi jest trochę szczupły,sznurówka taka..dość długi się wydaje, mało zaokrąglony,jego waga stoi w miejscu od około 5 m-cy, nic nie przybiera przy czym zachowuje się normalnie,je jak zawsze itp.
Awatar użytkownika
agniecha
Agilisowy Rezydent
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2015, 16:15
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Kimi

Post autor: agniecha »

Witaj jeszcze raz :-) Poczytaj w temacie " wielkość i waga brytyjczyków " zobaczysz , że wygląda to bardzo różnie . Moje dwie kotki bliźniaczki ważą i wyglądają bardzo różnie . Tosia 4,200 Cleo 6,100 <oops> Tosia wciąga wszystko jak odkurzacz , Cleo tylko suche :-) Taka ich uroda . Może kiedy Kimi poczuje się bezpieczny i spokojniejszy to i waga pójdzie w górę ? Chętnie zobaczymy jeszcze zdjęcia :-)
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Kimi

Post autor: Miss_Monroe »

Waga kotka jest prawidłowa, to nie jest żadna niedowaga. Kot ma wyglądać zdrowo, ma nie mieć ani zapadniętych, ani wystających boczków gdy stoi i patrzymy na niego z "góry".
Jeśli martwi Cię jego stan zdrowia wybierz się do weterynarza i zrób kontrolnie badanie krwi i moczu.
Awatar użytkownika
Kamila
Agilisowy Rezydent
Posty: 3773
Rejestracja: 04 gru 2015, 13:01
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Kimi

Post autor: Kamila »

Witajcie na forum :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: Ja też uważam , że 5 kg na 1,5 rocznego kotka to bardzo dobra waga. mój Liluch tez jest w tym wieku i waży tylko 4 kg i też jest ok.
Awatar użytkownika
Iwonach
Posty: 12
Rejestracja: 21 sty 2017, 15:08
Płeć: kobieta
Skąd: Toruń

Re: Kimi

Post autor: Iwonach »

Byliśmy u weterynarza,powiedział,że kot jest w sam raz , na moje oko też nie wygląda żle,za to mąż wciaż twierdzi,że kicio jest mały.. Kimi , w wieku 5 m-cy wydawał się wielki,puszysty,miał wielką głowę,teraz gdy urósł,głowa wydaje się mała,nie ma dużych pucków,jak niektóre..
Awatar użytkownika
agniecha
Agilisowy Rezydent
Posty: 1066
Rejestracja: 15 mar 2015, 16:15
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Kimi

Post autor: agniecha »

Brytki rozrastają się długo , zwłaszcza głowa , więc cierpliwości . Napisz z jakiej hodowli jest kotek to zobaczymy rodziców :-)
Awatar użytkownika
Iwonach
Posty: 12
Rejestracja: 21 sty 2017, 15:08
Płeć: kobieta
Skąd: Toruń

Re: Kimi

Post autor: Iwonach »

Kimiego mamy z domowej hodowli w Świeciu,szczerze mówiąc miałam wątpliwości czy dobrze robię decydując się na zakup kota z tego miejsca, nie widziałam rodziców,tzn.tylko mamę , bo ojciec z innej hodowli jest.. Hodowla kotów brytyjskich Agnesiada , https://www.facebook.com/profile.php?id=100011323613914 , kocurek kosztował 1500 zł. w tym czasie,gdy go "potrzebowaliśmy" na prezent dla syna w pobliskich hodowlach trzeba było akurat czekać na odbiór 3-4 m-ce .. Na zdjęciu głównym zdaje się jest mama Kimiego..
Awatar użytkownika
sandra
Agilisowy Rezydent
Posty: 1535
Rejestracja: 21 sty 2016, 21:14
Płeć: K
Skąd: Krakow

Re: Kimi

Post autor: sandra »

Brytki bardzo różnie rosną, to prawda ze długo, ale tez nie kazdy ma taka sama glowe i pucie. Widzę to po swoich kotach, mały ma tylko pół roku ale nawet po zdjęciach łatwo porównać, ze ma zupełnie inny kształt głowy niz moj starszy kotek, który ma raczej delikatna urodę (choć jego tata jest całkiem puciasty <lol> )
Zwykle jednak dla każdego właściciela jego własny kot jest najpiękniejszy, niezależnie od kształtu głowy, uszu itp <serce>
Wagą tez nie ma co sie przejmować, 5.3 kg to naprawdę dobra waga, to lepiej ze kotek jest szczupły, czytałam relacje osob, które swoje koty musza odchudzać i to naprawdę trudna sprawa. Zdrowiej dla kotka ze trzyma linie :kotek:
Powodzenia z poprawa relacji z kotkiem :)
Awatar użytkownika
Iwonach
Posty: 12
Rejestracja: 21 sty 2017, 15:08
Płeć: kobieta
Skąd: Toruń

Re: Kimi

Post autor: Iwonach »

Dzięki..co do Kimiego,to on faktycznie nie ma tendencji do tycia,w marcu będzie rok od kastracji,myślałam,że będzie trzeba pilnować wagi,a tu kocurek jaki był szczupły,taki pozostał ,ale cieszę się ,że waga jest w normie <ok>
Awatar użytkownika
Iwonach
Posty: 12
Rejestracja: 21 sty 2017, 15:08
Płeć: kobieta
Skąd: Toruń

Re: Kimi

Post autor: Iwonach »

Obrazek
Zablokowany