Shadow - nasz mruczek

Zapraszam do prezentacji Waszych kotów, wszelakiej maści, rasy i pochodzenia :)
Awatar użytkownika
Gaja
Posty: 20
Rejestracja: 24 sty 2017, 16:11
Płeć: Kobieta
Skąd: Irlandia

Re: Shadow - nasz mruczek

Post autor: Gaja »

No wlasnie sama nie wiem czy to tylko normalna wydzielina skoro bardzo sie drapie,czasem nawet do krwi. Nalot jest ciemnobrazowy,raczej suchy i bez zapachu (co wlasnie do swierzbowca nie podobne). Czesto jak kot sie mocno drapie potrafi wygrzebac takie suche brazowe skrzepy/strupki.
Co do badania to od 3 tyg sugeruje aby zbadac wydzieline i jak narazie vet nie widzial potrzeby bo jak twierdzi w 90% u kociat taki stan ucha wywoluje swierzbowiec,do tego kanal ucha jest zainfekowany i spuchniety i najpierw trzeba sobie poradzic z infekcja a potem szukac przyczyny.
Wczoraj vet juz sama zasugerowala niesmialo badanie, ktore jak powedziala moze nie okreslic problemu, ale jak wyskoczyla z cena kolejne 100e + 80e za kastracje to mnie wcielo w ziemie.
Co do irlandzkich vetow jak i lekarzy nie bede sie wypowiadac, mam swoje zdanie oparte niestety na zlych doswiadczeniach, ale tez nie znalazlam nikogo kto mial jakies problemy ze zwierzakiem i z czystym sercem moglby kogos polecic. Dlatego szukam sama...
Sugerowalam tez u veta jakis czas temu zmiane karmy ale mowila by sie wstrzymac,pozatym oni sa bardzo za RC i cala klinika sprzedaje tylko ich karme.
Jak pisalam karme zamowilam, watek o karmach/alergiach/uszach/i wiele innych poczytalam i wybralam Apllaws (myslicie ze to dobry wybor? PoN nie dostepny w IE, a na karme dla alergikow bym tak od razu nie chciala przechodzic). Czekam na dostawe i zobaczymy... Do tej pory jest na RC kittens (suche i mokre),nie dostaje juz zadnych przekasek, od 2 tygodni staram sie by mial staly dostep do suchej karmy (vet radzila by wydzielac tak jak kaze producent), on zjada jej na prawdze DUZO i to tez pewnie nie pomaga! Dwie zalecane porcje na dobe + saszetke mokrego! Wazy juz 2.9kg wiec to raczej sporo na 4.5mca.
Awatar użytkownika
Kamila
Agilisowy Rezydent
Posty: 3773
Rejestracja: 04 gru 2015, 13:01
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Shadow - nasz mruczek

Post autor: Kamila »

ojej, ja się nie znam, całą wiedzę czerpię z tego forum, ale na moje to koniecznie musisz zmienić weterynarza. Kotu w tym wieku karmy się nie wydziela, przecież on rośnie, potrzebuje budulca do mięśni, kości, musi jeść tyle ile chce. A leczenie uszu bez wcześniejszego wymazu <strach> , przecież to w pół dnia diagnozują. I też odradzałabym kastrację jeśli kot jest chory (jeśli w ogóle jest chory).
Awatar użytkownika
Gaja
Posty: 20
Rejestracja: 24 sty 2017, 16:11
Płeć: Kobieta
Skąd: Irlandia

Re: Shadow - nasz mruczek

Post autor: Gaja »

Wczoraj bylo duzo gorzej dzis uszy wygladaja teraz tak
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent
Posty: 3011
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:00
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Re: Shadow - nasz mruczek

Post autor: jasminka »

Wymaz koniecznie moim zdaniem :(((( i naprawdę nie wiem czy tu cokolwiek applaws pomoże,szczególnie jesli zamówiłaś z tego samego mięsa czyli kurczaka <?>
Awatar użytkownika
Gaja
Posty: 20
Rejestracja: 24 sty 2017, 16:11
Płeć: Kobieta
Skąd: Irlandia

Re: Shadow - nasz mruczek

Post autor: Gaja »

Kamila pisze:ojej, ja się nie znam, całą wiedzę czerpię z tego forum, ale na moje to koniecznie musisz zmienić weterynarza. Kotu w tym wieku karmy się nie wydziela, przecież on rośnie, potrzebuje budulca do mięśni, kości, musi jeść tyle ile chce. A leczenie uszu bez wcześniejszego wymazu <strach> , przecież to w pół dnia diagnozują. I też odradzałabym kastrację jeśli kot jest chory (jeśli w ogóle jest chory).
Kamila u nas na wymaz czeka sie minimum tydzien,ale to mnie nie dziwi bo na zwykle badanie krwi od 1-3tyg! a jak w Polsce jak robie to tego samego dnia wyniki. Po prostu tu wszystko inaczej dziala/inna szkola i po 10 latach lekko przywyklam. Z dziecmi jak mam powazny problem to jezdze do zaufanego polskiego lekarza i tak tez bede musiala zrobic z kotem,troche daleko ale ponoc warto.
Z moich doswiadczen tu wynika ze leczenie jest bardziej objawowe niz przyczynowe, a to na dluzsza mete nie rozwiazujeproblemu.

Odnosnie karmienia, staram sie od jakiegos czasu( jak wyzej pisalam) aby Szadow mial suche non stop w misce i tak np od wczoraj dostal juz 3x55g suchego + 1saszetke mokrego RC kittens. /na opakowaniu jest napisana dawka dla jego wieku i wagi 55g suchego +1 saszetka mokrego / dzien. Czy normalne jest aby moj kot mial takie potrzeby <shock> ? boje sie ze sie utuczy, a nie chcialabym znow mu wydzielac karmy ...
Awatar użytkownika
Gaja
Posty: 20
Rejestracja: 24 sty 2017, 16:11
Płeć: Kobieta
Skąd: Irlandia

Re: Shadow - nasz mruczek

Post autor: Gaja »

jasminka pisze:Wymaz koniecznie moim zdaniem :(((( i naprawdę nie wiem czy tu cokolwiek applaws pomoże,szczególnie jesli zamówiłaś z tego samego mięsa czyli kurczaka <?>
dla kociat nie widzialam innej suchej karmy, tylko z kurczaka. Puszki z mokrym mam rozne. Wymaz zrobimy w sobote u innego veta i oby cos to dalo
Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent
Posty: 3011
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:00
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Re: Shadow - nasz mruczek

Post autor: jasminka »

Gaja pisze:
jasminka pisze:Wymaz koniecznie moim zdaniem :(((( i naprawdę nie wiem czy tu cokolwiek applaws pomoże,szczególnie jesli zamówiłaś z tego samego mięsa czyli kurczaka <?>
dla kociat nie widzialam innej suchej karmy, tylko z kurczaka. Puszki z mokrym mam rozne. Wymaz zrobimy w sobote u innego veta i oby cos to dalo
Dziewczyno da na pewno tylko nie czyść mu w piątek i sobote uszek a teraz też tylko to co się wylewa na zewnątrz :-) <ok>
Awatar użytkownika
Gaja
Posty: 20
Rejestracja: 24 sty 2017, 16:11
Płeć: Kobieta
Skąd: Irlandia

Re: Shadow - nasz mruczek

Post autor: Gaja »

jasminka pisze:
Gaja pisze:
jasminka pisze:Wymaz koniecznie moim zdaniem :(((( i naprawdę nie wiem czy tu cokolwiek applaws pomoże,szczególnie jesli zamówiłaś z tego samego mięsa czyli kurczaka <?>
dla kociat nie widzialam innej suchej karmy, tylko z kurczaka. Puszki z mokrym mam rozne. Wymaz zrobimy w sobote u innego veta i oby cos to dalo
Dziewczyno da na pewno tylko nie czyść mu w piątek i sobote uszek a teraz też tylko to co się wylewa na zewnątrz :-) <ok>
Dziekuje,tak zrobie <pokłon>
Awatar użytkownika
Kamila
Agilisowy Rezydent
Posty: 3773
Rejestracja: 04 gru 2015, 13:01
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Shadow - nasz mruczek

Post autor: Kamila »

trzymam kciuki za Shadowka <ok> <ok> <ok> <ok> <ok> <ok> <ok> <ok> <ok> Dawaj mu jeśc tyle ile chce, bo taki mały kociak dużo pali kalorii podczas zabawy, i potrzebuje budulca. Na pewno sie nie utuczy, nie bój się.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Shadow - nasz mruczek

Post autor: Dorszka »

Dopiero zobaczyłam zdjęcia, faktycznie nie wygląda to najciekawiej. Jeśli jest to świerzb, to w wymazie raczej nie wyjdzie, najlepiej oglądać wydzielinę "na świeżo", bo jak jest, to się go wypatrzy. Jeśli to jest świerzb, to antybiotyk nie jest dobrym rozwiązaniem. Rzeczywiście lepiej działać miejscowo, ale wiem, że są krople, które podaje się raz na kilka dni, działają na drożdżaki, i wyprowadzają ucho bardzo ładnie, ale musiałabym spytać, co to za specyfik, i pewnie jest tylko wydawany przez lekarza. Jakie kropelki miał Shadow do tej pory?

Wiem też, że przy podejrzeniu o świerzb podaje się na kark Advocate, on też działa na świerzb koci, i to mogłaby Pani zaaplikować samodzielnie, na pewno bez szkody dla kota, tylko trzeba to zgłosić lekarzowi, żeby wiedział, co kot już miał zaaplikowane, żeby nie podał jakiegoś leku podwójnie. Zaczęłabym jak najszybciej właśnie od tego środka, oczywiście wymaz z ucha jak najbardziej powinno się pobrać, ale jeśli jest z tym jakiś problem, to nie zwlekałabym, i zaczęła od Advocate. Dowiem się też, co to jest za żel, ten do stosowania miejscowego raz na kilka dni.
Zablokowany