Transportery

Tutaj zadajemy pytania techniczne, jak obciąć pazurki, jak podać tabletkę, jak dobrać kuwetę bądź drapak, jak i czym czesać nasze koty.
Awatar użytkownika
jasminka
Agilisowy Rezydent
Posty: 3011
Rejestracja: 28 sty 2010, 10:00
Płeć: kobieta
Skąd: Śląsk

Re: Transportery

Post autor: jasminka »

W domu też jest używany po zdjęciu drzwiczek jako budka do spania :)
Awatar użytkownika
margita
Agilisowy Rezydent
Posty: 5567
Rejestracja: 17 lut 2012, 14:04
Płeć: kobieta
Skąd: zachodniopomorskie

Re: Transportery

Post autor: margita »

Potwierdzam opinię Jasminki i Soni
u mnie też od początku ten transporter ... służy cały czas i jeszcze go pożyczam innym kociarzom :mrgreen:
ale fakt, jest ciężki ... ale solidny :)
Sernick
Posty: 4
Rejestracja: 16 sty 2021, 01:01
Płeć: M
Skąd: Chrzanów

Re: Transportery

Post autor: Sernick »

Bardzo Wam dziękuję za opinie i pomoc :)
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Transportery

Post autor: Dorszka »

Ja od 14 lat Pet Cargo. Rzeczywiście wydaje mi się, że plastik w tych nowszych jest trochę cieńszy niż w moim, więc transporter musi się "spasować" (czyli trzeba go złożyć i zostawić), ale nie zmniejsza to w żaden sposób jego używalności. Wyrzuciłam tylko pojemniki na jedzenie/wodę, są mi zupełnie nieprzydatne. Otwiera się go wygodnie, ten drugi pokazany przez Pana ma mały otwór wyjściowy górą, nadal trzeba zagłębiać ręce żeby wydobyć kota, i uchwyt mocowany do kratki to dla mnie nie jest bezpieczne rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Transportery

Post autor: Dorszka »

Od kilku lat używam też transporter Nobby Avior (rzadko jeżdżę do weterynarza tylko z jednym kotem), tak naprawdę on wyparł trochę Pet Cargo, bo jest zdecydowanie lżejszy. Jego wady to cienki uchwyt, przy ciężkim kocie uwiera w dłoń (owinęłam, więc jest to problem bardzo łatwy do rozwiązania), i szczególnie na początku używania trzeba wykazać się cierpliwością przy składaniu, tutaj też plastik musi się "spasować". Ale w tym przypadku wszystko jest do wybaczenia ze względu na cenę :))) Kolejna zaleta - koty bardzo go lubią, leży u mnie jako legowisko, nie ma celebracji związanej z pakowaniem do weterynarza, więc zamknięcie kota przed wizytą jest zabiegiem prostym. Niekiedy po prostu zamykam tego, który akurat leży :) Mam na zdjęciu dziewczyny, które bardzo lubiły odchowywać w nich kocięta w pierwszym tygodniu, po lewej Pat Cargo, po prawej Nobby Avior ze zdjętymi mniejszymi drzwiczkami (można zdjąć mniejszą część góry, większą część góry, albo cała górę).
transportery.jpg
https://www.zooplus.pl/shop/koty/transp ... ota/414560
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Transportery

Post autor: yamaha »

Dorszka pisze: 17 sty 2021, 22:17 Kolejna zaleta - koty bardzo go lubią, leży u mnie jako legowisko, nie ma celebracji związanej z pakowaniem do weterynarza, więc zamknięcie kota przed wizytą jest zabiegiem prostym. Niekiedy po prostu zamykam tego, który akurat leży :)
Hmmm..... A wet nic nie mowi, ze czwarty raz w tym tygodniu ten sam kot ? :haha:
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Re: Transportery

Post autor: Dorszka »

yamaha pisze: 18 sty 2021, 16:02
Dorszka pisze: 17 sty 2021, 22:17 Kolejna zaleta - koty bardzo go lubią, leży u mnie jako legowisko, nie ma celebracji związanej z pakowaniem do weterynarza, więc zamknięcie kota przed wizytą jest zabiegiem prostym. Niekiedy po prostu zamykam tego, który akurat leży :)
Hmmm..... A wet nic nie mowi, ze czwarty raz w tym tygodniu ten sam kot ? :haha:
Hahaha, very funny :devil:
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Transportery

Post autor: Luinloth »

Tak mnie zainspirowała Sonia z drzwiczkami do transportera, żeby spytać o specyficzny rodzaj i pewnie przy brytkach mało używany :)
Ale do rzeczy. Gabinet, do którego chodzimy na badania, szczepienia i generalnie wszystkie takie niespecjalistyczne rzeczy, jest pięć minut piechotą od naszego domu. Trochę się nie opłaca do auta wsiadać, zwłaszcza że mają całe dwa miejsca parkingowe i kiedyś nam się nie udało stanąć tam tylko kawałek dalej, i chyba nie oszczędziliśmy wtedy czasu :lol:
My mamy taki transporter: -klik-, i o ile on jest lekki, to niesie się go strasznie niewygodnie, ręka mocno w bok, a potem jeszcze w środku jest 5,5 kilo Merlina i ta ręka odpada :lol: więc rozglądam się (od razu zaznaczam, NIE do samochodu, NIE na żadne ewentualne dłuższe podróże) za czymś z paskiem jak torba na ramię, albo za plecakiem? na kota :)
Awatar użytkownika
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 1747
Rejestracja: 09 sty 2017, 18:55
Płeć: mężczyzna
Skąd: Szczecin

Re: Transportery

Post autor: Jaskier »

Luinloth pisze: 25 lut 2021, 09:16 My mamy taki transporter:
-klik-
<CIACH>
A nie da mu się dorobić dwóch karabińczyków żeby móc doczepić pasek od jakiejś torby?
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Transportery

Post autor: Luinloth »

Trochę bym się bała o stabilność i trwałość takiego rozwiązania, w końcu w środku kot, a nie worek ziemniaków :)
Zablokowany