Fionka

Zapraszam do prezentacji Waszych kotów, wszelakiej maści, rasy i pochodzenia :)
Diazo
Posty: 246
Rejestracja: 25 sty 2017, 14:45
Płeć: M
Skąd: Łódź

Fionka

Post autor: Diazo »

Obrazek

Przywieźliśmy wczoraj wieczorem kotkę do domu. Natychmiast wylazła z transportera i przystąpiła do zwiedzania. Od razu była bardzo odważna, choć chwilami miauczała trochę za kanapą, ale zaraz wychodziła. Podchodzi do nas, lubi ganiać za wędką. Nawet pakuje się na kolana, choć zaraz schodzi. Wieczorem trafiła do kuwetki (postawionej w salonie). Nie próbuje zwiedzać reszty mieszkania. Być może popełniliśmy błąd. Na noc poszła z nami do sypialni i przespała w łóżku. Rano znaleźliśmy w łóżku koopalka, a siku wylądowało na legowisku. Czy to dlatego że kot zestresowany, czy nie mogła trafić do kuwety w salonie? Kupić drugą kuwetkę na razie do sypialni? Poradźcie, bo nie mam żadnego doświadczenia. Kot jest wesoły, zaczepia nas i jest skory do zabawy. Jak mu pomóc by trafiał do kuwetki?
Pierwsza fotka, mam nadzieję że się wyświetli.
Awatar użytkownika
fado123
Agilisowy Rezydent
Posty: 3093
Rejestracja: 24 wrz 2015, 19:59
Płeć: kobieta
Skąd: slask

Re: Jeszcze nie wiem jak będę mieć na imię

Post autor: fado123 »

Witajcie
Czemu kicia nie ma jeszcze imienia ? na jaką literkę był miot? zaraz coś wymyślimy
a co do kupki ,to kotka powinna być po przyjeździe od razu do kuwety włożona ,i jeszcze kilka razy w ciągu dnia , może dziś tak spróbujcie i łapką po żwirku pojeździjcie tak jakby zakopywała może to pomoże , a co do reszty mieszkania to mała musi się trochę oswoić i na pewno będzie zwiedzać
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Jeszcze nie wiem jak będę mieć na imię

Post autor: yamaha »

Witajcie na forum :kwiatek:
Jesli fotka jest "od Was", aktualna, to kotek wyglada na maluszka, zbyt wczesnie odstawionego od mamy (i prawdopodobnie nie bardzo nauczony wszystkiego co trzeba).
Czy mieszkanie jest bardzo duze ? (wtedy moze sie zdarzyc, ze kot "nie trafi" na poczatku do kuwety, ale wydaje mi sie to dosc malo prawdopodobne przy jednopoziomowym mieszkaniu).

Pachnie mi tu "kotkiem w typie", co nie przeszkadza w fakcie, ze jest SLICZNOTA <zakochana>
:kotek: :kotek: :kotek:
Diazo
Posty: 246
Rejestracja: 25 sty 2017, 14:45
Płeć: M
Skąd: Łódź

Re: Jeszcze nie wiem jak będę mieć na imię

Post autor: Diazo »

Dziękuję za zainteresowanie.
Kotka ma prawdziwy rodowód i 13 tygodni, tak że z tym chyba wszystko jest OK. Imię w rodowodzie też oczywiście ma, ale po prostu nie wiemy jak ją będziemy wołać w domu. Mieszkanie spore. Kuweta w salonie, kotka była wsadzana do niej i wczoraj tam się załatwiła. Za to fatal error dopadł nas w nocy w sypialni. Dzisiaj chcemy kupić drugą kuwetkę do sypialni. Dobrze kombinuję? A fotka dzisiejsza :)
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Jeszcze nie wiem jak będę mieć na imię

Post autor: Luinloth »

A jakie ma imię w rodowodzie? Może nas zainspiruje :)
Witajcie :kwiatek:
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Jeszcze nie wiem jak będę mieć na imię

Post autor: yamaha »

:ok: Tak zrobcie, moze faktycznie kicia "zagubiona".
Malenka mi sie wydaje na zdjeciu <zakochana> jak na 13 tygodni (ale moze to "stara" fotka ?)

Luin ma racje, jaka pierwsza literka ? ;-))
Diazo
Posty: 246
Rejestracja: 25 sty 2017, 14:45
Płeć: M
Skąd: Łódź

Re: Jeszcze nie wiem jak będę mieć na imię

Post autor: Diazo »

W rodowodzie jest Cleo.
Myślimy nad Milką, nie ma zgody w rodzinie :)

Oglądaliśmy tą kotkę jak miała 6 tygodni, mnie się wydaje że wcale nie jest taka malutka ale nie mam doświadczenia. Waga pokazuje ok 1,5 kg ale ciężko zważyć bo zaraz z niej zwierz złazi.
Awatar użytkownika
fado123
Agilisowy Rezydent
Posty: 3093
Rejestracja: 24 wrz 2015, 19:59
Płeć: kobieta
Skąd: slask

Re: Jeszcze nie wiem jak będę mieć na imię

Post autor: fado123 »

Cleo bardzo ładnie ,ja bym nie zmieniała <mrgreen> a z jakiej hodowli pochodzi? 1,5 kg to ładna waga ale fakt na zdjęciu wygląda na malutką ale może takie zdjęcie
Diazo
Posty: 246
Rejestracja: 25 sty 2017, 14:45
Płeć: M
Skąd: Łódź

Re: Jeszcze nie wiem jak będę mieć na imię

Post autor: Diazo »

Ta waga to tak mniej więcej, kotka jest ruchliwa i nie chciała stać na wadze, wyświetlacz tak pokazywał przez momencik od 1,3 do 1,6. Fotka moja dzisiejsza, może tak wyszła. Imię wybieraliśmy my na prośbę hodowcy (byle na C oczywiście). Hodowla to Domisie*PL
Mamy już drugą kuwetę, kotka przez cały dzień trochę pozna mieszkanie, to nasz pierwszy kot w życiu, mamy mnóstwo nauki przed sobą. Grunt że kotka miziasta, nie ucieka, bardzo odważna, od razu wylazła z kontenerka. Nawet na kolanka wskakuje, ale na moment. Ruchliwa strasznie. I na razie poza nocą to wcale nie śpi <rotfl>
Awatar użytkownika
yamaha
Genius Loci
Posty: 23442
Rejestracja: 01 maja 2012, 14:02
Płeć: F
Skąd: France

Re: Jeszcze nie wiem jak będę mieć na imię

Post autor: yamaha »

<lol> <lol> <lol> Jak patrze, ze dorastala w towarzystwie paru Hawanczykow w hodowli, to co sie dziwic, ze ruchliwa i zywa <rotfl>
Kto z kim przystaje <lol> <lol>
Zablokowany