Gabrielle

Zapraszam do prezentacji Waszych kotów, wszelakiej maści, rasy i pochodzenia :)
borys2001
Hodowca
Posty: 14
Rejestracja: 10 lut 2017, 20:06
Hodowla: Anivia PL
Płeć: mężczyzna
Skąd: Ogrodzieniec
Kontakt:

Gabrielle

Post autor: borys2001 »

Witam
Od około dwóch tygodni mieszka z nami szylkretowa kotka. Po tygodniowej aklimatyzacji ciągle jeszcze jest troszke niepewna, chce przebywać głownie w jednym pomieszczeniu w którym śpi i mieszka na co dzień razem z synem, sama raczej go nie opuszcza chyba że idę po nią i wezmę ją do pokoju w którym my przebywamy. Tu pojawia się problem, kotka nie lubi być noszona, za każdym razem chce uciekać. Myślałem iż w przyszłości wezmę z nią udział w kocich wystawach wiec ma to duże znaczenie. Czy mieliście takie problemy, czy to mija z wiekiem, czy po dwóch tygodniach kot powinien już czuć się swobodnie w całym domu?
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Posty: 10272
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:24
Płeć: Kobieta
Skąd: Opole

Re: branie kota na ręce

Post autor: MoniQ »

Z doświadczenia wiem, że są koty, które nie lubią być noszone na rękach. Z czasem może być tak jak u nas, że kot się przyzwyczai i mimo że już nie reaguje nerwowo, to w dalszym ciągu nie czuje się komfortowo. I my to szanujemy, a kot wie, że na rękach to tylko do zabiegów higieniczno - pielęgnacyjnych :)
Daj swojej kotce czas, poznajcie się :)

I pokaż ją koniecznie, lubimy szylkretki :)
borys2001
Hodowca
Posty: 14
Rejestracja: 10 lut 2017, 20:06
Hodowla: Anivia PL
Płeć: mężczyzna
Skąd: Ogrodzieniec
Kontakt:

Re: branie kota na ręce

Post autor: borys2001 »

Mam braki sprzętowe więc będę się posiłkował fotką z hodowli mam nadzieję iż się nie pogniewają
Obrazek
Awatar użytkownika
MoniQ
Agilisowy Rezydent
Posty: 10272
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:24
Płeć: Kobieta
Skąd: Opole

Re: branie kota na ręce

Post autor: MoniQ »

Sliczności :) :milosc: Załóż jej własny wątek, napisz coś o niej, będzie jej miło :) A my nacieszymy oczy :)
Awatar użytkownika
Kamila
Agilisowy Rezydent
Posty: 3773
Rejestracja: 04 gru 2015, 13:01
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: branie kota na ręce

Post autor: Kamila »

Śliczna kotunia :milosc: Nie warto przymuszac do noszenia na rękach. kotka jest zestresowana, powoli będzie poznawała otoczenie i przywyknie do Was co tez nie jest gwarancją tego, że polubi "rączki". U mnie Liluszka pozwala na noszenie tylko jak wracam do domu, sama sie wtedy łasi i dopomina, ale potrzymam ją minutkę, góra dwie i już doopka chce na dół :lol:
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: branie kota na ręce

Post autor: Luinloth »

Na razie i tak w ogóle nie brałabym jej na ręce, bo nie jest całkiem zadomowiona, a niechciane podnoszenie to dodatkowy stres. Ale generalnie jeśli kiedyś w przyszłości będziesz chciał ją podnieść, to pamiętaj: kiedy chce uciekać, to trzeba ją dać na ziemię.
Erisia czasami da się chwilę ponosić, jeśli ma taki humor, ale stawiamy ją na ziemi jak tylko zaczyna się wiercić - nic na siłę. To samo z kolankami - można postawić na kolankach, głaskać i nie przytrzymywać, a jak będzie chciała zejść, pozwolić. Nasza koteczka, chociaż bardzo miziasta, nie jest specjalnie nakolankowa - czasami właśnie tak bierzemy ją na chwilę, stawiamy na kolankach i głaszczemy bez trzymania. Spędza na nich coraz więcej czasu, czasem nawet się kładzie, ale pozwalamy jej odejść, gdy tylko się znudzi, bo dla niej to ma być tak samo przyjemne jak dla nas. Trzeba szanować kocie zdanie w tej kwestii, bo trzymanie na siłę wyrywającego się kota nie spowoduje, że polubi noszenie, a wręcz przeciwnie.
Dlaczego taka ładna kicia jeszcze nie ma własnego wątku? :)
borys2001
Hodowca
Posty: 14
Rejestracja: 10 lut 2017, 20:06
Hodowla: Anivia PL
Płeć: mężczyzna
Skąd: Ogrodzieniec
Kontakt:

Re: Zachowania kotów- relacje kot-człowiek

Post autor: borys2001 »

Dziękuje za rady, kotka bardzo pomału przyzwyczaja się do nowego domu, z dnia na dzień są duże postępy, co do brania na ręce oczywiście nic na siłę, martwię sie tylko gdyż chciałbym uczestniczyć z nią w kocich wystawach i chcę ją do tego przygotować.
borys2001
Hodowca
Posty: 14
Rejestracja: 10 lut 2017, 20:06
Hodowla: Anivia PL
Płeć: mężczyzna
Skąd: Ogrodzieniec
Kontakt:

Gabrielle

Post autor: borys2001 »

Witamy
Nowy członek rodziny, lilowa szylkretka Gabriell BriMisie
Obrazek
Awatar użytkownika
elwiska3
Agilisowy Rezydent
Posty: 5444
Rejestracja: 25 paź 2011, 15:27
Płeć: kobieta
Skąd: Dąbrowa Górnicza

Re: Gabrielle

Post autor: elwiska3 »

Witaj kocia laleczko :kotek:
Awatar użytkownika
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 1747
Rejestracja: 09 sty 2017, 18:55
Płeć: mężczyzna
Skąd: Szczecin

Re: Gabrielle

Post autor: Jaskier »

Witam na forum :)
Zablokowany