Miot RR - ostatni miot Rayi, z ukochanym Django oczywiście :)

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 6057
Rejestracja: 22 lis 2008, 23:59
Płeć: Kobieta
Skąd: Wrocław
Kontakt:

Miot RR - ostatni miot Rayi, z ukochanym Django oczywiście :)

Post autor: Dorszka »

Nie ma kiedy napisać, co w Agilisowie :) Ostatnie dwa miesiące bardzo dały mi się we znaki, bo maj pod znakiem wystaw i matur, czerwiec wystaw i studiów, do tego przygotowanie Seminarium nagród dla Britanii :lol: W każdym razie w jedyną niedzielę, kiedy byłam w domu, pojechałam z Rayuszką na jej ostatnie rozwiązanie, była to jej ostatnia ciąża, i zaplanowana w związku z tym cesarka połączona z kastracją. Nie wiem, czy Raya usłyszała że to ostatni raz, w każdym razie postanowiła swoją karierę zakończyć tak, jak ją zaczęła, czyli jedynakiem :bobas: Otwierała swoje macierzyństwo dziewczynką, zamknęła chłopcem.

Podobnie jak wtedy, dała nam popracować, chociaż kociątko tylko jedno. Podobnie jak za pierwszym razem zupełnie nie miała mleka, tyle że tym razem podjęła opiekę nad maluszkiem (Xenę całkowicie odrzuciła). Początkowo nie był to kłopot, bo i tak musiałam maluszka odseparować na pierwszą dobę, i na rękę mi było, że nie ma wielkiego nawału. Niestety, po przystawieniu nic nie ruszało w mleczarni całą drugą dobę, kolejna doba, brzuszko suche jak pieprz, Rayeczka układająca się jak tylko mogła, żeby maluszek mógł ssać, a tu nic.

W sukurs przyszła nam... Perla :kotek: Perla pokazała mi, że mam sobie wsadzić nie powiem gdzie troskę o jej "odbudowę" po poprzednim miocie, że tyle czekania to już naprawdę przesada, i dwa tygodnie temu zaczęła karmić te trzy potwory, które sobie zostawiłam. Dostała pięknego, regularnego mleka, co kilka godzin zwołuje tę bandę, a oni podli ją ciągną. Miałam jej wygasić to mleko czym prędzej, ale pomyślałam sobie, że poczekam do rozwiązania Rayi, bo Perełka ma przecież grupę krwi A i mogłaby mi posłużyć za mamkę. Nie było to pewne, bo karmienie dużych kotów "od niechcenia", a pozwolenie na ssanie nowo narodzonemu kociątku to dwie zupełnie różne sprawy. Ale udało się, karmienie odbywało się wszędzie tam, gdzie Perla zgodziła się leżeć z małym, czyli na podłodze, na stole, na tubie, na kolanach, byle wyleżała :lol: Tak minęła pierwsza doba, ja szczęśliwa że kocio na naturalnym mleku, druga doba - spadek wagi, bo Raya pusta. Więc krążył maluszek między jedną kotką a drugą, bo Perla karmiła ale nie pielęgnowała, Raya pielęgnowała i udawała, że karmi. Maluszek biedny był przez kolejne dwa dni, bo nie mogłam go nakarmić tak an ful, bo musiał pracować nad mamą. Raya dostała koktajl witaminowy, i męczona była przeze mnie dopajaniem co pół godziny, i bawieniem się w kocięta, czyli stałe odsysanie rurką, jakie dobre ćwiczenie na płuca :lol: . Trzecia doba - nic, maluch raptem 4 gramy do przodu, wkręcający się jak piskorz w Rayuszkowy brzuszek, ja bezwzględna, dostawiająca go do Perli początkowo co 4, potem co 6, a potem co 12 godzin, tyle, żeby utrzymać wagę bez spadku, ciagle próbuję ssać Rayę, w końcu wieczorem z jednego sutka pojawia się w rurce mleko. Ostatnia noc z trzeciej na czwartą dobę, wieczorem pozwoliłam maluchowi napić się od Perli, on biedny z desperacją wyciąga 10 gramów, ważę, odkładam do Rayi, rano wstałam, poszłam do wagi, wyciągam malucha, i już w ręce czuję, że jest taki inny, 6 gramów do przodu na samej Rayce przez 12 godzin :) Potem już poszło, maluch pije jak smok, jest gruby i zadowolony, Perla dostała preparat na wygaszenie mleka, niech zabiera się za amory i własne dzieci, a nie te potwory :strach: :strach: :strach:

Maluszek jest liliowy, grzeczny, spokojny, jak wszystkie Rayuszkowo-Djangusiowe dzieci :) Urodzony w niedzielę, 11 czerwca 2017 :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ula
Agilisowy Rezydent
Posty: 814
Rejestracja: 26 mar 2009, 22:10

Re: Miot ?? - ostatni miot Rayi, z ukochanym Django oczywiście :)

Post autor: Ula »

:poklon: dla Ciebie
:kotek: dla Mamki
:kciuki: za Lilusia i Mamusi
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Miot ?? - ostatni miot Rayi, z ukochanym Django oczywiście :)

Post autor: Miss_Monroe »

Dorotko, ogromne gratulacje :kotek: !
Awatar użytkownika
Danusia
Agilisowy Rezydent
Posty: 5837
Rejestracja: 18 lis 2011, 17:06
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa

Re: Miot ?? - ostatni miot Rayi, z ukochanym Django oczywiście :)

Post autor: Danusia »

O jeżu kolczasty Dorotko Ty jak zawsze jesteś ogromna Mama Agilisowa która z wielką wytrwałością, cierpliwością i niesamowitym sercem walczysz o każde maleńkie życie :poklon: :poklon: :serce:
Uwielbiam te Twoje opisy :strach: :serce:
Trzymam kciuki giganty za maluszka :bobas: niech zdrowo puchnie na chwałę Agilisowa :kciuki:
Trzymam ogromne kciuki za Rayunie jej mleczko i żeby szybciutko dochodziła po zabiegu do siebie :serce: mamuńka kochana :serce: :serce:
Perełka :milosc: :kciuki: :serce:
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Miot ?? - ostatni miot Rayi, z ukochanym Django oczywiście :)

Post autor: Luinloth »

Śliczny synuś, gratulacje :kwiatek:
Rośnij zdrowo :kciuki:
Awatar użytkownika
Kamila
Agilisowy Rezydent
Posty: 3773
Rejestracja: 04 gru 2015, 13:01
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Miot ?? - ostatni miot Rayi, z ukochanym Django oczywiście :)

Post autor: Kamila »

Gratulacje :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: i :kotek: :kotek: :kotek: dla mamusi i mamki :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Moderator
Posty: 6546
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:28
Płeć: Kobieta
Skąd: Warszawa/NY

Re: Miot ?? - ostatni miot Rayi, z ukochanym Django oczywiście :)

Post autor: Miss_Monroe »

Doczytałam, że maluch urodziny wieki temu :lol: tj. 11 czerwca, a Ty się dopiero teraz chwalisz :devil:
Momo
Agilisowy Rezydent
Posty: 152
Rejestracja: 09 sty 2017, 19:50
Płeć: mężczyzna
Skąd: Koziegłowy

Re: Miot ?? - ostatni miot Rayi, z ukochanym Django oczywiście :)

Post autor: Momo »

Dzień dobry Pani Doroto. Ja również obowiązkowo dołączam do gratulacji. Takiego koloru to chyba jeszcze z tej pary nie było, ale ja staż mam krótki, więc może coś mi umknęło. Pozdrawiam. :kciuki:
Momo
Agilisowy Rezydent
Posty: 152
Rejestracja: 09 sty 2017, 19:50
Płeć: mężczyzna
Skąd: Koziegłowy

Re: Miot ?? - ostatni miot Rayi, z ukochanym Django oczywiście :)

Post autor: Momo »

Poprawiam się, lekcje już odrobione. Był kolor liliowy dwa mioty temu. :poklon:
Awatar użytkownika
sandra
Agilisowy Rezydent
Posty: 1535
Rejestracja: 21 sty 2016, 21:14
Płeć: K
Skąd: Krakow

Re: Miot ?? - ostatni miot Rayi, z ukochanym Django oczywiście :)

Post autor: sandra »

Śliczny maluszek, gratuluje :serce:
Rozczula mnie ta ruda buzia na ostatnim zdjeciu :milosc:
Zablokowany