Kreweta - w typie brytyjskiego długowłosego

Zapraszam do prezentacji Waszych kotów, wszelakiej maści, rasy i pochodzenia :)
Awatar użytkownika
annishere
Posty: 136
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:46
Płeć: kobieta
Skąd: Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Kreweta - w typie brytyjskiego długowłosego

Post autor: annishere »

Witajcie,

Kilka miesięcy temu miałam złamane serce. Choć z ukochanym bulterierem musiałam się rozstać przez nowotwór rok temu..to nadal silnie przeżywałam stratę. Z drugiej strony, brakowało w domu przyjaciela. Na kolejnego psa nie byłam gotowa więc nieśmiało zaczęłam czytać o kotach. Nieśmiało, bo zawsze byłam zatwardziałą psiarą. Psy,psy i tylko psy. Ale nowa praca i mniej czasu oraz wspomnienia ukochanego bulla
spowodowały, że myślenie o kocie się nasiliło. Szaleńczo czytałam, pytałam i szukałam informacji o kotach.

Mój bullek był psem wystawowym ale w przypadku koteła nie zależało mi na konkretnej linii hodowlanej (bo też nie interesowałam się tym przez kilkanaście lat). Chciałam pomóc. I po wielu bojach i trudach udało się zaadoptować przyjaciela idealnego. I oto jesteśmy w komplecie z Krewetą(wcześniej Bella).

Kreweta jest w typie brytyjskiego długowłosego. Ma idealny charakter. Od pierwszych SEKUND w mieszkaniu samodzielnie poznawała wszystkie zakamarki i domagała się pieszczot. Mimo, że jej historia pełna jest cierpienia, tułaczki, chorób i niedobrych ludzi.
Obecnie, jest wypieszczoną jedynaczką (niestety, nie akceptuje innych kotów), która z każdym dniem zachwyca nas bardziej.

Poznajcie Krewetę. :serce:
Pierwszy dzień u nas (zaraz przed tym kiedy TZ schrzanił lustrzankę). Jeszcze w niepełnym futrze:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
sandra
Agilisowy Rezydent
Posty: 1535
Rejestracja: 21 sty 2016, 21:14
Płeć: K
Skąd: Krakow

Re: Kreweta - w typie brytyjskiego długowłosego

Post autor: sandra »

Witamy na forum :)
Współczuje utraty poprzedniego Przyjaciela :((((
Koteczka jest śliczna :milosc:
Wspaniale, ze znalazła swoich ludzi i dom na resztę życia :serce:
Awatar użytkownika
Sonia
Agilisowy Rezydent
Posty: 16876
Rejestracja: 11 mar 2010, 09:51
Płeć: K
Skąd: Orzesze

Re: Kreweta - w typie brytyjskiego długowłosego

Post autor: Sonia »

Witam Ciebie i śliczną kudłatkę :kotek:
Współczuję straty bliskiego przyjaciela [*]
Awatar użytkownika
fado123
Agilisowy Rezydent
Posty: 3093
Rejestracja: 24 wrz 2015, 19:59
Płeć: kobieta
Skąd: slask

Re: Kreweta - w typie brytyjskiego długowłosego

Post autor: fado123 »

Witajcie
Przykro mi z powodu pieska też przez to przechodziłam też rak tylko u boksera ,
Super że adoptowałaś ,Pięknego masz tego kota w typie na prawdę piękny :milosc: :milosc: :milosc: :milosc: :milosc: :milosc:
Awatar użytkownika
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 1747
Rejestracja: 09 sty 2017, 18:55
Płeć: mężczyzna
Skąd: Szczecin

Re: Kreweta - w typie brytyjskiego długowłosego

Post autor: Jaskier »

Ja również witam :kwiatek:
Współczuję bólu straty pieska i ciesze się z nowego Przyjaciela :)

P.S. A lustro się zepsuło samo, przypadkowo akurat w chwili gdy TŻ ją w rękach trzymał ;-)) :lol:
Diazo
Posty: 246
Rejestracja: 25 sty 2017, 14:45
Płeć: M
Skąd: Łódź

Re: Kreweta - w typie brytyjskiego długowłosego

Post autor: Diazo »

Śliczny koteł. Super że zwierzak z trudną przeszłością znalazł w końcu bezpieczną przystań, a jeszcze lepiej że od razu obdarzył Was zaufaniem. Cieszcie się swoją obecnością, niech się zdrowo chowa.
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 5036
Rejestracja: 11 lut 2014, 20:09
Płeć: K
Skąd: Tychy

Re: Kreweta - w typie brytyjskiego długowłosego

Post autor: Luinloth »

Witajcie :serce:
Przykro mi z powodu pieska :hug:
Śliczna kudłatka, cudownie że znalazła u Was swój dom na zawsze :kotek:
Awatar użytkownika
EmilkaR
Posty: 334
Rejestracja: 13 kwie 2017, 12:41
Płeć: Kobieta
Skąd: Augustów

Re: Kreweta - w typie brytyjskiego długowłosego

Post autor: EmilkaR »

Witam,
bardzo współczuję utraty pieska :((((

Kreweta jest piękną kotką :milosc: :milosc: :milosc: i cieszę się, że znalazła kochający dom :serce: :kotek:
Awatar użytkownika
Kamila
Agilisowy Rezydent
Posty: 3773
Rejestracja: 04 gru 2015, 13:01
Płeć: kobieta
Skąd: Bydgoszcz

Re: Kreweta - w typie brytyjskiego długowłosego

Post autor: Kamila »

Witajcie :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: Krewecia jest śliczna, kolejna kudłatka na forum :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Awatar użytkownika
annishere
Posty: 136
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:46
Płeć: kobieta
Skąd: Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Kreweta - w typie brytyjskiego długowłosego

Post autor: annishere »

Hej,

dziękuję za ciepłe powitanie :taniec:

Jeśli chodzi o Krewetę to jest fantastyczna! To jest dla mnie zupełnie nowy świat. Koci świat jest tak diametralnie inny od psiego. Zupełnie inny wachlarz zachowań i oczekiwań. Porozumienie również na zupełnie innym poziomie. Wszystkiego się uczymy od podstaw ale mieliśmy mnóstwo szczęścia, ze trafił nam się kot, który jest doskonałym przewodnikiem po meandrach tego nieznanego świata. Kreweta (odpukać) jest totalnie bezproblemowa. Zaklimatyzowała się natychmiast! Jedyny problem jaki mamy to czesanie- tutaj rzeczywiście muszę się posługiwać podstępem bo nie jest to ulubiona czynność małej. Ale czeszemy się codziennie, choć czasami z maleńkimi zadrami :)

Poza tym, jestem totalną fanką zrównoważonego charakteru Krewety ( czytałam, że to cecha właściwa dla tej "rasy"). Miałam szalonego bulla z petardami w dupalu więc kot marzył mi się w miarę spokojny. Jej słodkie radosne szały są rozczulajace i w normie :mrgreen:

Myślę, jednak, że Brytole kupiły mnie na 100%.

PS.
Dziękuję za słowa otuchy po śmierci przyjaciela. To zawsze będzie boleć tak samo ale jestem tutaj aby cieszyć się z Wami kocim światem.
PS2
Tak, moja lustrzanka ma już trochę lat i działała bez zarzutu. Wystarczył jednak jeden dzień, jedna chwila nieuwagi kiedy to mój TZ tak wszystko poprzestawiał (oczywiście z męską pewnością, że wie co robi), że nic nie działa. :-///// To było kilka miesięcy temu a nadal jesteśmy na etapie: "ja nic nie zrobiłem! to wina Tuska, pogody, frontów atmosferycznych, 19 mgnień wiosny, sąsiada na parterze, ptaków za oknem, kota, Ciebie, psa sąsiadów...no wiadomo".
Zablokowany